Aktifbebek.com

Aktifbebek.com Yorumları

Aktifbebek.com Şikayetleri 2022

Aktifbebek.com Yorumları 2022

Onaylanmamış
Onaylanmamış

Marka bilgileri doğrulanmamış ve Gelbaba İşletme Hesabı bulunmuyor

İşletme Sayfası

Düşük ᛫ Yorumlar(11)

1 yıl önce yorumlandı

Aktifbebek XML dosyasını kullanarak T***** ve H****** üzerinden satış yapıyoruz. Günlük 20-30 kargo çıkarabiliyoruz. kampanyalara katılınca satışımız %20 civarı artıyor. İlk xml i alırken saat 15:00 e kadar gelen siparişleri aynı gün kargoladıklarını söylediler öylede yapıyorlardı... Ama bugün bayi temsilcimle yaptığım telefon görüşmesinde kampanya yoğunluğundan dolayı 1 hafta boyunca sadece saat 12:00 ye kadar gelen siparişleri aynı gün kargoya verebileceklerini söylediler. Madem kampanya yoğunluğu var öncesinde mutlaka önlem almaları lazımdı. Bu hacimde ki bir firmanın böyle bir şey söylemesi çok üzücü.

Gelbaba aracılığıyla problem çözüldü ve yayından kaldırıldı.
is55570
Onaylı

Bu kullanıcının telefon numarası onaylandı

1 yıl önce yorumlandı

2 sene önce xml aldik. Başlangıçta 150 olan kargo sayısı şimdilerde 170 lere çıktı. Pazaryerlerinin uyguladığı komisyon ve kargo fiyatlarıyla iyi bir kar oranı elde etmek mümkün değil. Pazaryeri şikayet etmeyin Aktifbebek bizi arasın komisyonu düşürelim diyor. %15 düştü %5 e ama yine yetmiyor yetişmiyor. Aktifbebek kargolarla görüşmeli. Şikayetçiyiz. mağduruz.

Gelbaba aracılığıyla problem çözüldü ve yayından kaldırıldı.
me856
Onaylı

Bu kullanıcının telefon numarası onaylandı

1 yıl önce yorumlandı

Biz 1,5 senedir çalışıyoruz. Yerlerimiz birbirine çok yakın. Her sabah bir önceki gün satılan ürünlerimizi Ataşehirde ki operasyon merkezlerinden gidip kendi aracımızla alıyoruz. Bu sabah yine toplam 15-20 adet ürün almaya gittiğimizde kapıda adete bir kamyon sürüsü vardı. Bizim işimiz kısa önce biz alıp gidelim ürünlerimizi dedim bu kamyonları beklemeyelim dedim. Depoda daha önce görmediğim bir arkadaş (sanırım yeni) maalesef önce sırada ki kamyonların ürünlerini vereceğiz dedi. Tam 2 saat boyunca bekledim. Tam sıra bana gelecekken comfymax logolu bir kamyon önüme geçti... Sırf tartışmamak için birşey demedim. Madem işleriniz büyük mal kabul ve mal verme saatlerinizi ayrı yapın!!! Böyle bir firmaya bu kadar düzensiz bir işi yakıştıramadım.

Gelbaba aracılığıyla problem çözüldü ve yayından kaldırıldı.
Şikayet
Onaylı

Bu kullanıcının telefon numarası onaylandı

1 yıl önce yorumlandı

Aktifbebek xml ile iş yapmayın paranızı vermeyin. Aktifbebek xml firması aceleyle sizden ücret alıp hiçbir hizmet vermiyor ve yalan yanıltıcı sözlerle dünya markalarının isimlerini kullanıyorlar. 10.05.2022 tarihinde şahsım aktif bebek (activ baby) adlı Leylek Mağazacılık Hizmetleri Ltd. Şti. (F****Mh. D****Sk. No:**/A A**** İstanbul) firmasından mücahit M**** E*****ile dropshipping xml görüşmesi yaptım. Sitelerinde ürünleri ve reklamları bulunan dünya markalarının (P*** C**** , C**** , A***. Vb...) reklamları ve ürünleri kullanılarak 4000 çeşit ürünü pazaryerlerime yükleyecekleri ve diğer bütün hizmetleri dahil xml ile satış yapmamı sağlayacaklarını söylediler. Bu markaların sağlamlığına güvendim. Görüşmede 1 saat içinde 2969,20 TL hizmet bedeli yatırılmazsa kayıt olunamayacağı söylenerek aceleye getirilip ücret istendi. Siteden çekelim diyorum ücreti yok oradan taksit olmaz o zaman diyor. Kendi pos ekranlarından kart bilgilerim alınarak 6 taksit olarak çekilecek denilen ücret tek taksit olarak 2969,20 TL ücret çekilmiştir. Para çekildikten sonra Sözleşme gönderdiler bunu imzalamadan iş yapmayız diye. Daha önce hiç bahsedilmedi. Yok şöyle iyiyiz yok böyle iyiyiz 19 Mayıs kampanyasına yetişmeniz lazım yoksa eylüle kalırsınız, biz kimseyi almıyoruz sisteme, şimdi hemen başlarsak 19 mayısa bütün ürünleri yükleriz ayda 40-50 satış yaparsınız gibi... Bir sürü dil döküldü. Sözleşme dedikleri şey tek taraflı beyan sizin hakkınız korunmuyor. Bu sözleşme ile anlaşılamayacağını söyledim. Tamam şöyle iyi böyle iyi derken bundan sonra Bir daha Sözde yönetici M****beye ulaşamadım ve geri dönmedi. Ortada ne ürün var ne hizmet... Tek dertleri cebinizdeki parayı almak. 10 gün olmuş Ücret iadesi istiyorum ne dönen var ne soran. Sürekli arıyorum biz bakmıyoruz bayi departmanı deyip gönderiyorlar. 1 saatte ücreti alana kadar herkes canla başla çalışıyor sonra kimse yok. Kesinlikle aktifbebek xml ile iş yapmayın böyle güvenilmez yanıltıcı yalnızca cebinizdeki paraya göz dikmiş bir firma yarı yolda bırakır kendileri kazanır... E-ticaret cayma hakkı, 6502 sayılı Tüketicinin Korunması hakkında Kanun gereğince ve Diğer tüm yasal haklarımca, Leylek mağazacılık tarafından taahhüt edilen herhangi bir hizmeti almadığımı ve almayacağımı (kabul etmediğimi) beyan eder, kredi kartımdan 10.05.2022 tarihinde çekilen 2969,20 TL ücretin 1 iş günü içerisinde iadesini istiyorum. Aksi takdirde yasal yollara başvurulacak ve ismi kullanılan markalarla da iletişime geçilecektir.

Gelbaba aracılığıyla problem çözüldü ve yayından kaldırıldı.
cck34
Onaylı

Bu kullanıcının telefon numarası onaylandı

1 yıl önce yorumlandı

Bayilik almak için aradığınızda sizinle dakikalarca hatta saatlerce ilgilenirler. Aldıktan sonra ise, görüştüğünüz kişinin sesini bir daha asla duyamazsınız. Mü**it diye bir vatandaş var, size bayilik satarken 45dk telefonda konuşur, susmaz. Şöyle satacaksınız, böyle satacaksınız, sizi kampanyalara sokacağız, günde 30-40 kargo seviyesine ulaşacaksınız gibi binbir yalanlar anlatır. Sonra bir konu görüşmek için kendisine ulaşmak istediğinizde ise; kendisi depoda, telefonu meşgul, yarım saat sonra tekrar arayın gibi şeyler uydururlar, ararsınız gene ulaşamazsınız. Operatördeki insanları da tembihlemişler tabii. Ne hikmetse hep depodalar. Bunların dışında, müşterinize defolu ve eksik ürün gönderirler. Siz defalarca kargo ödersiniz bu şekilde. Özür dilemeyi geçin, üstüne bir de sizi azarlarlar. Böyle bir iş ahlakları var çünkü. Aniden ve habersiz fiyat artışları yaparlar. Mesela siz akşam ürün sattınız bir pazaryerinde, sabah onu bunlardan alıp müşterinize göndereceksiniz değil mi? Bir bakarsınız zam yapmışlar ve siz durduk yere zararına mal satmışsınız. Normal şartlarda bayilik ilişkilerinde habersiz fiyat artışı yapılmaz, hem ahlaken hem hukuken yanlıştır. Ama bu firmanın ahlak ve hukukla işi yok maalesef ki. Fiyatları kesinlikle ucuz değil. Ucuz olan ürünlerde de bunlarla yarışıyorsunuz zaten. Kendileri de pazaryerlerinde farklı mağaza isimleriyle satış yapıyorlar. Hem de sizin satış fiyatınızın çok çok altında! Ben çok defa insanca konuşmak, dertleşmek için aradım ancak maalesef ki karşımda muhatap bile bulamadım. Konuşmuyorlar sizinle asla. Parayı aldıktan sonra kayıplara karışıyorlar. Sonsuza kadar insanları böyle kandıracaklarını zannediyorlar sanırım. Yazık, gerçekten çok yazık. İnsanların paralarını, zamanlarını ve emeklerini çalıyorlar. Ne kadar çok platformda dile getirirsek o kadar iyi, o kadar az insan mağdur olur. Çünkü ben bu firmanın düzeleceğini hiç ama hiç düşünmüyorum. Onların ticaretten anladıkları tam olarak bu, herhangi bir değer yargıları yok.

Gelbaba aracılığıyla problem çözüldü ve yayından kaldırıldı.
satinalin
Onaylı

Bu kullanıcının telefon numarası onaylandı

1 yıl önce yorumlandı

Merhaba. Eşim 6 aylık hamile. Bu yaz tatiline marmarise gidecektik. Öncesinde hamile mayosu baktık. Internette bakmadığımız yer kalmadı. Aktifbebek kendi direkt satış yapmıyor o yüzden bayilerinin sitelerine baktık. Yok işte yok. Aktifbebek güya bebek çocuk, hamile ve yeni anneler için 3500 çeşit ürün tedarik ediyor. Evet ama bir hamile mayosu yok. Bence büyük eksiklik ve böyle bir markaya yakıştıramadık.

Gelbaba aracılığıyla problem çözüldü ve yayından kaldırıldı.
eros
Onaylı

Bu kullanıcının telefon numarası onaylandı

1 yıl önce yorumlandı

Aktifbebek.com ( Leylek mağazacılık ) sitesinden M**** bey ile telefon ile bayilik hakkında bilgi aldım. Bana firmanın sitesinde de belirtildiği gibi bünyelerinde yaklaşık 350 marka ve 8000 çeşit ürün bulunduğunu %40-%100 kar marjı ile çalışıldığını dile getirdi. Bende ürünlerin alış fiyatlarını görmek istediğimi kendisine ilettim. M**** bey o şekilde verilmediğini öğrenmek istediğiniz ürün fotoğraflarını WhatsApp destek hattımıza gönderin ben size fiyatları göndereyim dedi. WhatsApp'tan 3 adet ürün gönderdim ve örnek seçtiğimin ürünlerden bir tanesi 1065 TL. Gibi bir alış fiyatı olduğunu bildirdiler. Bunun gibi birkaç ürün daha gönderdim ve fiyatlar makul geldi bu bilgilere dayanarak xml bayiliği sözleşmesi imzaladım ve Yıllık ücret olan 3423,68 TL. Ödememi yaparak xml bayiliğini satın aldım. Xml linkini gönderdiler. Dosyayı açtığımda çoğu ürünün stoklarının 0 olduğunu ve stoğu olanların 20 adet, 9 adet, 35 adet belki birkaç tanesi yüksektir. Bu şekilde stokların olduğu fark ettim. Bahsedilen 8000 çeşit ürün değil en fazla 350-400 -çeşit belki o kadar bile yoktur ki tamamıyla hayal kırıklığı yaşadım. 2. Olay ise fiyatların bana bildirilen fiyatlarla uyuşmamasıdır. 1065 TL. Alış fiyatı olarak bildirdikleri ürün xml dosyasında benim alış fiyatım 1700 TL. + KDV dir. Demek istediğim söylemiş oldukları ile yapmış oldukları kesinlikle birbiriyle uyuşmamaktadır ve tamamıyla beni zor durumda bırakmışlardır. Firmaya iletişime geçtim M****beye zaten ulaşamıyorum. B*** bey ile görüştüm ve stokları dikkate almamamız gerektiğini söyledi ki bu çok saçma çünkü ben neye göre ürünleri satışa çıkaracağım. Ürün bizde var mı yok mu bilmeden nasıl satışa çıkarabilirim. Dolayısıyla sözleşmemin iptal edilmesini, ödemiş olduğum bayilik ücretini henüz hizmete başlanmadığı için tarafıma iade edilmesini istedim. Ancak hiçbir şekilde dönüş olmadı. Durum ile ilgili ilgilenmiyorlar bile. Hizmete başlanmamış olmasına rağmen bayilik sistemi için yaptığım ödeme olan 3423 TL.'lik tutarı ödememektedirler. E-ticaret cayma hakkı, 6502 sayılı Tüketicinin Korunması hakkında Kanun gereğince ve Diğer tüm yasal haklarımca, Leylek mağazacılık tarafından taahhüt edilen herhangi bir hizmeti almadığımı ve almayacağımı (kabul etmediğimi) beyan eder, kredi kartımdan 25.05.2022 tarihinde çekilen 3423 TL ücretin 1 iş günü içerisinde iadesini istiyorum. Aksi takdirde yasal yollara başvurulacak.!!

Gelbaba aracılığıyla problem çözüldü ve yayından kaldırıldı.
furkan445
Onaylı

Bu kullanıcının telefon numarası onaylandı

1 yıl önce yorumlandı

İyice araştırdıktan sonra kızımız için Aktifbebek xml alan bir bayisi üzerinden comfymax marka oto koltuğu aldık. Fiyat performans, kalite ve servis güvencesi iyiydi ama sitede yer alan yazlık kılıf hediyesi paketin içinden çıkmamıştı. Bayisine yazdık ulaşamadık. Aktifbebek in müşteri hizmetlerini aradık. Hemen ticket açıp ilgilendiler. Üstelik 1 değil 2 tane kılıfı aynı gün kargoya verdiler. Akşama doğru arayıp kargo takip numarası bildirdiler. 2 gün oldu henüz elime ulaşmadı. Niye daha hızlı teslimat yapan bir kargoya vermediler anlamadım. Gelişmeleri buradan yazacağım.

Gelbaba aracılığıyla problem çözüldü ve yayından kaldırıldı.
only
Onaylı

Bu kullanıcının telefon numarası onaylandı

1 yıl önce yorumlandı

Bayilik için başvuru yaptım. Para ödemeden bayilik anlaşmasını atamayız dediler. Parayı yatırdım. Bayilik anlaşması değil tek taraflı beyan gibi sadece kendi haklarını korumaya almışlar imzalamadım. Para iadesini istedim 5 güne kadar iade yapılacak dediler fakat iade yapmadılar.

Gelbaba aracılığıyla problem çözüldü ve yayından kaldırıldı.
Atadepo
Onaylı

Bu kullanıcının telefon numarası onaylandı

1 yıl önce yorumlandı

Yenikapı da bu sene 20.si düzenlenen bayimolurmusun fuarında Aktifbebek xml standını ziyaret ettik. Küçücük standta 5 kişi hiç durmadan gelenleri karşılıyorlar, aktifbebek xml dropship sistemi anlatıyorlar, ziyaretçilerin sorularını yanıtlıyorlar, arı gibi çalışıyorlardı. Biz önce sadece poşet ve çocuğumuz için balon almak için standa yanaştık. Ama sonra bu işin düşük maliyetlerle bile yapılabileceğini öğrendik. Fuarın üzerinden 24 saat geçti hala arayan soran yok. Başlamak istiyoruz ama bu kadar yoğun olamazlar olmamalılar. İş kurmak isteyenlere daha fazla özen gösterilmeli. Yadırgadık

Gelbaba aracılığıyla problem çözüldü ve yayından kaldırıldı.
Kategoriler
Gelbaba İşletme

Markanız için hemen işletme hesabı açın.

Hesap Aç

Benzer Markaların Yorumları ve Şikayetleri