Aktifbebek.com

Aktifbebek.com Yorumları

Aktifbebek.com Şikayetleri 2022

Aktifbebek.com Yorumları 2022

Onaylanmamış
Onaylanmamış

Marka bilgileri doğrulanmamış ve Gelbaba İşletme Hesabı bulunmuyor

İşletme Sayfası

Çok düşük ᛫ Yorumlar(4)

Şikayet
Onaylı

Bu kullanıcının telefon numarası onaylandı

1 ay önce yorumlandı

Aktifbebek xml ile iş yapmayın paranızı vermeyin. Aktifbebek xml firması aceleyle sizden ücret alıp hiçbir hizmet vermiyor ve yalan yanıltıcı sözlerle dünya markalarının isimlerini kullanıyorlar. 10.05.2022 tarihinde şahsım aktif bebek (activ baby) adlı Leylek Mağazacılık Hizmetleri Ltd. Şti. (F****Mh. D****Sk. No:**/A A**** İstanbul) firmasından mücahit M**** E*****ile dropshipping xml görüşmesi yaptım. Sitelerinde ürünleri ve reklamları bulunan dünya markalarının (P*** C**** , C**** , A***. Vb...) reklamları ve ürünleri kullanılarak 4000 çeşit ürünü pazaryerlerime yükleyecekleri ve diğer bütün hizmetleri dahil xml ile satış yapmamı sağlayacaklarını söylediler. Bu markaların sağlamlığına güvendim. Görüşmede 1 saat içinde 2969,20 TL hizmet bedeli yatırılmazsa kayıt olunamayacağı söylenerek aceleye getirilip ücret istendi. Siteden çekelim diyorum ücreti yok oradan taksit olmaz o zaman diyor. Kendi pos ekranlarından kart bilgilerim alınarak 6 taksit olarak çekilecek denilen ücret tek taksit olarak 2969,20 TL ücret çekilmiştir. Para çekildikten sonra Sözleşme gönderdiler bunu imzalamadan iş yapmayız diye. Daha önce hiç bahsedilmedi. Yok şöyle iyiyiz yok böyle iyiyiz 19 Mayıs kampanyasına yetişmeniz lazım yoksa eylüle kalırsınız, biz kimseyi almıyoruz sisteme, şimdi hemen başlarsak 19 mayısa bütün ürünleri yükleriz ayda 40-50 satış yaparsınız gibi... Bir sürü dil döküldü. Sözleşme dedikleri şey tek taraflı beyan sizin hakkınız korunmuyor. Bu sözleşme ile anlaşılamayacağını söyledim. Tamam şöyle iyi böyle iyi derken bundan sonra Bir daha Sözde yönetici M****beye ulaşamadım ve geri dönmedi. Ortada ne ürün var ne hizmet... Tek dertleri cebinizdeki parayı almak. 10 gün olmuş Ücret iadesi istiyorum ne dönen var ne soran. Sürekli arıyorum biz bakmıyoruz bayi departmanı deyip gönderiyorlar. 1 saatte ücreti alana kadar herkes canla başla çalışıyor sonra kimse yok. Kesinlikle aktifbebek xml ile iş yapmayın böyle güvenilmez yanıltıcı yalnızca cebinizdeki paraya göz dikmiş bir firma yarı yolda bırakır kendileri kazanır... E-ticaret cayma hakkı, 6502 sayılı Tüketicinin Korunması hakkında Kanun gereğince ve Diğer tüm yasal haklarımca, Leylek mağazacılık tarafından taahhüt edilen herhangi bir hizmeti almadığımı ve almayacağımı (kabul etmediğimi) beyan eder, kredi kartımdan 10.05.2022 tarihinde çekilen 2969,20 TL ücretin 1 iş günü içerisinde iadesini istiyorum. Aksi takdirde yasal yollara başvurulacak ve ismi kullanılan markalarla da iletişime geçilecektir.

Gelbaba aracılığıyla problem çözüldü ve yayından kaldırıldı.
cck34
Onaylı

Bu kullanıcının telefon numarası onaylandı

1 ay önce yorumlandı

Bayilik almak için aradığınızda sizinle dakikalarca hatta saatlerce ilgilenirler. Aldıktan sonra ise, görüştüğünüz kişinin sesini bir daha asla duyamazsınız. Mü**it diye bir vatandaş var, size bayilik satarken 45dk telefonda konuşur, susmaz. Şöyle satacaksınız, böyle satacaksınız, sizi kampanyalara sokacağız, günde 30-40 kargo seviyesine ulaşacaksınız gibi binbir yalanlar anlatır. Sonra bir konu görüşmek için kendisine ulaşmak istediğinizde ise; kendisi depoda, telefonu meşgul, yarım saat sonra tekrar arayın gibi şeyler uydururlar, ararsınız gene ulaşamazsınız. Operatördeki insanları da tembihlemişler tabii. Ne hikmetse hep depodalar. Bunların dışında, müşterinize defolu ve eksik ürün gönderirler. Siz defalarca kargo ödersiniz bu şekilde. Özür dilemeyi geçin, üstüne bir de sizi azarlarlar. Böyle bir iş ahlakları var çünkü. Aniden ve habersiz fiyat artışları yaparlar. Mesela siz akşam ürün sattınız bir pazaryerinde, sabah onu bunlardan alıp müşterinize göndereceksiniz değil mi? Bir bakarsınız zam yapmışlar ve siz durduk yere zararına mal satmışsınız. Normal şartlarda bayilik ilişkilerinde habersiz fiyat artışı yapılmaz, hem ahlaken hem hukuken yanlıştır. Ama bu firmanın ahlak ve hukukla işi yok maalesef ki. Fiyatları kesinlikle ucuz değil. Ucuz olan ürünlerde de bunlarla yarışıyorsunuz zaten. Kendileri de pazaryerlerinde farklı mağaza isimleriyle satış yapıyorlar. Hem de sizin satış fiyatınızın çok çok altında! Ben çok defa insanca konuşmak, dertleşmek için aradım ancak maalesef ki karşımda muhatap bile bulamadım. Konuşmuyorlar sizinle asla. Parayı aldıktan sonra kayıplara karışıyorlar. Sonsuza kadar insanları böyle kandıracaklarını zannediyorlar sanırım. Yazık, gerçekten çok yazık. İnsanların paralarını, zamanlarını ve emeklerini çalıyorlar. Ne kadar çok platformda dile getirirsek o kadar iyi, o kadar az insan mağdur olur. Çünkü ben bu firmanın düzeleceğini hiç ama hiç düşünmüyorum. Onların ticaretten anladıkları tam olarak bu, herhangi bir değer yargıları yok.

Gelbaba aracılığıyla problem çözüldü ve yayından kaldırıldı.
eros
Onaylı

Bu kullanıcının telefon numarası onaylandı

1 ay önce yorumlandı

Aktifbebek.com ( Leylek mağazacılık ) sitesinden M**** bey ile telefon ile bayilik hakkında bilgi aldım. Bana firmanın sitesinde de belirtildiği gibi bünyelerinde yaklaşık 350 marka ve 8000 çeşit ürün bulunduğunu %40-%100 kar marjı ile çalışıldığını dile getirdi. Bende ürünlerin alış fiyatlarını görmek istediğimi kendisine ilettim. M**** bey o şekilde verilmediğini öğrenmek istediğiniz ürün fotoğraflarını WhatsApp destek hattımıza gönderin ben size fiyatları göndereyim dedi. WhatsApp'tan 3 adet ürün gönderdim ve örnek seçtiğimin ürünlerden bir tanesi 1065 TL. Gibi bir alış fiyatı olduğunu bildirdiler. Bunun gibi birkaç ürün daha gönderdim ve fiyatlar makul geldi bu bilgilere dayanarak xml bayiliği sözleşmesi imzaladım ve Yıllık ücret olan 3423,68 TL. Ödememi yaparak xml bayiliğini satın aldım. Xml linkini gönderdiler. Dosyayı açtığımda çoğu ürünün stoklarının 0 olduğunu ve stoğu olanların 20 adet, 9 adet, 35 adet belki birkaç tanesi yüksektir. Bu şekilde stokların olduğu fark ettim. Bahsedilen 8000 çeşit ürün değil en fazla 350-400 -çeşit belki o kadar bile yoktur ki tamamıyla hayal kırıklığı yaşadım. 2. Olay ise fiyatların bana bildirilen fiyatlarla uyuşmamasıdır. 1065 TL. Alış fiyatı olarak bildirdikleri ürün xml dosyasında benim alış fiyatım 1700 TL. + KDV dir. Demek istediğim söylemiş oldukları ile yapmış oldukları kesinlikle birbiriyle uyuşmamaktadır ve tamamıyla beni zor durumda bırakmışlardır. Firmaya iletişime geçtim M****beye zaten ulaşamıyorum. B*** bey ile görüştüm ve stokları dikkate almamamız gerektiğini söyledi ki bu çok saçma çünkü ben neye göre ürünleri satışa çıkaracağım. Ürün bizde var mı yok mu bilmeden nasıl satışa çıkarabilirim. Dolayısıyla sözleşmemin iptal edilmesini, ödemiş olduğum bayilik ücretini henüz hizmete başlanmadığı için tarafıma iade edilmesini istedim. Ancak hiçbir şekilde dönüş olmadı. Durum ile ilgili ilgilenmiyorlar bile. Hizmete başlanmamış olmasına rağmen bayilik sistemi için yaptığım ödeme olan 3423 TL.'lik tutarı ödememektedirler. E-ticaret cayma hakkı, 6502 sayılı Tüketicinin Korunması hakkında Kanun gereğince ve Diğer tüm yasal haklarımca, Leylek mağazacılık tarafından taahhüt edilen herhangi bir hizmeti almadığımı ve almayacağımı (kabul etmediğimi) beyan eder, kredi kartımdan 25.05.2022 tarihinde çekilen 3423 TL ücretin 1 iş günü içerisinde iadesini istiyorum. Aksi takdirde yasal yollara başvurulacak.!!

Gelbaba aracılığıyla problem çözüldü ve yayından kaldırıldı.

2 ay önce yorumlandı

Bayilik için anlaşmıştım, verdikleri hiçbir sözü tutmadılar. Bana söyledikler ürün sayısı yüzde 40 kar marjı temsilci kampanya olaylarının hepsi yalanmış. Sözleşme imzalamadan verdikleri fiyatlarla imzaladıktan sonra gördüğüm fiyatlar farklıydı. Size verdikleri fiyatlarla T**** gibi sitelerde ürün satan onlarca insan görebilirsiniz. Kar marjınızı kargo ücreti ve Pazaryeri komisyonu eklediğinizde ürün satmanız imkansız oluyor ve siz beceremiyorsunuz siz beceriksizsiniz diyorlar. Ne kadar kavga ederseniz o kadar indirim alıyorsunuz. Telefonlarınızı açmıyorlar, paranızı iade etmiyorlar. Olayları dinlendirirseniz size dava açıyorlar. Mağdur olan onlarca insan var korkutarak hepsini susturuyorlar.Sahte hesaplarla güzel yorum atarak iyi firma izlenimi veriyorlar ama benim başım yandı sizde aynı duruma düşmeyin. Verdiğim paranın üzerine yediğim küfürler tehditlerle kaldım. Kendileri zaten her platformda satış yapıyor sizden gizli gizli. T**** citibebe firmasına bakarak görebilirsiniz. Ve satış yaptıkları fiyatlar size sattıkları fiyatında altında bu duruma itiraz ederseniz küfür ediyorlar. Her platformda satış yapmalarına rağmen aynı platformda 50-60 tane bayi alarak satış yapmanızı imkansız kılıyorlar. Resmen soygun bu her yıl 40-50 kiyi bayi yapsalar 3 bin liradan 200 bin lira para yapıyor. Ciftlikbank olayları da bunlar gibi hayal satıp insanların 2 kuruşuna göz dikenlerle aynı zihniyette. Diğer sosyal medya platformlarında isimlerini aratırsanız nasıl bir firma olduklarını görebilirsiniz. Sahte yorumlarla kendilerini iyi göstermeye çalışıyorlar

Gelbaba aracılığıyla problem çözüldü ve yayından kaldırıldı.
Kategoriler
Gelbaba İşletme

Markanız için hemen işletme hesabı açın.

Hesap Aç

Benzer Markaların Yorumları ve Şikayetleri