Ayakkabı

Başlıca Ayakkabı markaları hakkındaki kullanıcı yorumları ve şikayetlerine göz atın, kullanıcı deneyimlerinden yararlanın.

Flo Ayakkabı

Yorumlar (34)

Lidyana

Yorumlar (7)

sutore

Yorumlar (5)

Sneakerstr.Com

Yorumlar (3)

Spor212

Yorumlar (3)

Superstep

Yorumlar (3)

Angelo Scarpe

Yorumlar (2)

Dgn.com.tr

Yorumlar (2)

I Love Shoes

Yorumlar (2)

Trend Sultan

Yorumlar (2)

Asil Kundura

Yorumlar (1)

Bambi Ayakkabı

Yorumlar (1)

Bartini Shoes

Yorumlar (1)

Bonjey

Yorumlar (1)

Cool Papuc

Yorumlar (1)

Deichmann

Yorumlar (1)

demircan2

Yorumlar (1)

Hammer Jack

Yorumlar (1)

Hs Ayakkabı

Yorumlar (1)

İlvi

Yorumlar (1)

Ayakkabı Hakkında

Eski çağlara dayanan ayakkabının tarihçesi, tam olarak bilinmemektir. Bu gün plastik geri dönüşümünden dahi üretilen ayakkabı malzemeleri gelişen teknoloji ve moda sektörü ile oldukça yol kat etmiş ve çok büyük bir pazar oluşturmuştur. Eski zamanlarda deri bir taban ve ayağı sarmak için ip ile şekillenen ayakkabılar, şu an binlerce modelde tarzda ve özel birçok ayrıntıya göre şekillenmiştir. Çok olmasa da halen ülkemizde ve dünyada özel ölçü ile birebir ayağınızın kalıbı ile tamamen el emeği ayakkabılar üretilse de genellikle fabrikalarda endüstriyel  seri üretime geçilmiştir. Bu gün çok büyük bir pazarda farklı ihtiyaçlara yönelik üretimlerle piyasaya sürülen ayakkabılar kendi içerisinde birçok farklı kullanım alanlarına sahiptir. Örneğin en genel olarak; Kadın ayakkabıları, erkek ayakkabıları, çocuk ve bebek ayakkabıları olarak kategorilere ayrılsalar da kendi içlerinde de farklı kategorilere ayrılmaktadırlar. Kışlık ayakkabıların ayağı daha sıcak tutmasına yönelik üretilmesi, daha kalın tabanlı ve ısı tutucu özellikte olması, yazlık ayakkabıların daha klimalı tabanlı ve hava aldırıcı özelliklerde üretilmesi gelişen teknoloji ile mümkündür.

Ayakkabı Çeşitleri Nelerdir?

Ayakkabılar kullanım alanları, mevsimler, yapılan sporlar, yaşanan sağlık sorunları ve bunun gibi birçok değişen faktöre göre farklılık gösterebilmektedir. Yoğun kar yağışlı bir şehirde yaşarken karda kaymayacak bir tabanlı ve ayağınızı sıcak tutacak ürünleri tercih edebilirsiniz. Spor yaparken tercih edilen ayakkabılar ile koşarken ya da uzun yürüyüşler için tercih edilmesi gereken ayakkabılar da birbirinden farklı taban ve malzemelere göre üretilmektedir. Her spor dalı için yine ayak ve omurga sağlığı için özel olarak tasarlanmış ve imal edilmiş ayakkabı çeşitleri bulunmaktadır. Uzun doğa yürüyüşleri içinse outdoor ayakkabı modelleri tercih edilmesi ayak sağlığı için oldukça önemlidir. Futbol oynayanların halı saha maçlarında kaymaları önlediği için krampon  tercih etmesi, voleybol oynayanların ayak burkulmalarını önlemesi için bileklerini saran ayakkabı tercih edilmesi gibi değişen ihtiyaçlara yönelik doğru tercihlerle sağlığınızı koruyabilirsiniz.

En Kaliteli Ve Uygun Ayakkabı Markaları

Gelbaba şikayet ve kullanıcı deneyimleri sitemizde sizler için tüm firma ve markaları kategorilerine ayırarak tarafsız ve güncel bilgilere en kolay şekilde erişebilmenizi amaçladık. Gelbaba sitemizde Ayakkabı Kategorisi içerisinde binlerce markayı inceleyebilir ve üretim kaliteleri açısından değerlendirebilirsiniz. Aynı zamanda Tüm ayakkabı markaları hakkında firma bilgisinin yanı sıra müşteri deneyimleri  elde edebilirsiniz. Deneyim sahibi kişilerin değerlendirmelerini dikkate alarak daha doğru tercihler yapabilir ve iade iptal gibi zaman alacak işlerle uğraşma ihtimallerinizi düşürebilirsiniz. Aynı zamanda Gelbaba sitemizde ürün ve markalar hakkında müşteri şikayetleri ve yorumlarını inceleyerek yaşanan mağduriyetler sonrasında marka yetkililerin yaklaşım ve tutumunu inceleyerek, firma hakkında satış sonrası hizmetlerini önemli derecede öğrenmiş olursunuz. %100 müşteri memnuniyeti  mottosu ile hizmet veren firmaların satış sonrası yaklaşımlarını inceleyerek de tercihlerinizde farklılıklar yapabilirsiniz.

Çocuk Ve Bebek Ayakkabıları Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Anne babaların bebekleri ve çocukları için her konuda olduğu gibi büyük titizlikle yaklaştığı ayakkabı seçimi, ileri dönem duruş bozuklukları, yürüyüş bozuklukları ve omurga sağlıkları için oldukça öneme sahiptir. Ergonomik tabanlı bebek ayakkabıları mı yoksa anatomik tabanlı bebek ayakkabısı çocuğunuz için doğru seçim? Uzman görüşlerini dikkate aldığımızda ilk adım ve toddler çağı çocuk ayakkabıları için anatomik tabanlı ayakkabıları tercih etmek bebek ve çocuk sağlığı açısından oldukça önemli bir unsur olarak kabul görmektedir. Yeni yürümeye başlayan çocukların hafif, yumuşak ve anatomik tabanlı ayakkabılar ile yürümesi ileride yürüyüş ve duruş bozuklukları yaşamalarının büyük ölçüde önüne geçmektedir.