Bankacılık

Başlıca Bankacılık markaları hakkındaki kullanıcı yorumları ve şikayetlerine göz atın, kullanıcı deneyimlerinden yararlanın.

MEFETE

Yorumlar (125)

The Kingdom Bank

Yorumlar (17)

Akbank

Yorumlar (7)

Ziraat Bankası

Yorumlar (6)

Garanti Bbva

Yorumlar (4)

Denizbank

Yorumlar (3)

Qnb Finansbank

Yorumlar (3)

Halkbank

Yorumlar (2)

Teb

Yorumlar (2)

Vakıfbank

Yorumlar (1)

Aktif Bank

Henüz yorum yok.

Albank

Henüz yorum yok.

Albaraka Türk

Henüz yorum yok.

Alternatif Bank

Henüz yorum yok.

Anadolubank

Henüz yorum yok.

Asbank

Henüz yorum yok.

BankPozitif

Henüz yorum yok.

Capital One

Henüz yorum yok.

Chase

Henüz yorum yok.

Creditwest Bank

Henüz yorum yok.

Deutche Bank

Henüz yorum yok.

Emlak Katılım

Henüz yorum yok.

Fibabanka

Henüz yorum yok.

Bankacılık Hakkında

Para ve kredi işlemlerinin yapılabildiği ticari kuruluşlar olan bankalar, hem özel hem de devlete bağlı kurumlar olarak faaliyet gösterebilmektedirler. Faiz ile borçlanılabilinen ya da varlık ve mevduatlarınızı işletebileceğiniz güvenilir kurumlar olarak geniş bir faaliyet alanları vardır. Parasal ve Mevduat / Kredi işlevlerinin yanı sıra farklı işletme anlayışlarına yönelik de kendi içlerinde ayrılabilmektedirler. Banka türlerinden bahsetmemiz gerekirse, mevduat bankaları, katılım bankaları, yatırım bankaları ve kalkınma bankaları gibi farklı faaliyet alanlarına göre ayrılabilmektedirler. Kalkınma bankaları, Mevduat toplamayan, gelişmekte olan ya da az gelişmiş bölge ve şehirlerde üretim, ziraat ve zaanatin gelişmesi için,  yani bulunduğu bölgenin kalkınması için orta ve uzun vadeli fon ve hibe veren bankalardır. Katılım bankaları; Bilinen bir diğer isimleri ile Faizsiz ( İslami) banka kuruluşlarıdır. Mevduat bankaları ile birçok benzer yanı olsa da kar ve zarar için katılım fonu toplayarak faaliyet gösteren, faizsiz bankalardır. Finansal kiralamalar da yapan faizsiz bankalar özellikle İslami nüfusu yoğun ülkelerde oldukça talep görmekte ve tercih edilmektedir. Mevduat bankaları: Mevduat toplama bu kaynaklar ile ticaret ve üretimin finansmanını sağlamaktadırlar. Çok fazla faaliyet alanı olan mevduat bankacılığı ile kısa ve uzun süreli borçlanılabilir, yatırımlarınızı değerlendirebilir ya da saklayabilirsiniz. Ticari ve bireysel olarak hizmet veren mevduat bankaları Türkiye'de ve dünyada en çok tercih edilen banka türlerinin başında yer almaktadır. Yatırım bankaları: Yatırım bankaları da kalkınma bankaları gibi mevduat toplamazlar ve faaliyet alanları oldukça kısıtlıdır. Yatırım amaçlı ticari kuruluşlar olarak faaliyet göstermektedirler.

Türkiye'de Faaliyet Gösteren Bankalar

Ülkemizde yerli sermaye ile kurulmuş köklü ve ekonomik gücü yüksek bankalar ne yazık ki artık  dış yatırımcılar ile sermaye ortaklığına geçmiş, %51'lik payların çoğu yurtdışı kaynaklı olmuştur. Dünya üzerinde hizmet veren birçok banka artık Türkiye içerisinde de faaliyet göstermeye başlamıştır. Akbank, QNB Finansbank, Denizbank, Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Bankası, Anadolubank, Şekerbank, Turkishbank, Türk Ekonomi Bankası, Türkiye İş Bankası, Yapı Kredi Bankası, Adabank, Birleşik Fon Bankası, Alternatifbank, Arap Türk Bankası, Bank Of China Turkey, Burgan Bank, Citibank, Deniz Bank, Deutsche Bank, Garanti BBVA, HSBC, ICBC Turkey Bank, ING Bank, MUFG Bank Turkey, Odea Bank, T-Bank, Bank Mellat, Habib Bank, Intesa Sanpaolo, JPMorgan Chase Bank, Royal Bank Of Scotland, İller Bankası, Türk Eximbank, Türkiye Kalkınma Bankası, Aktif Bankası, Diler Yatırım Bankası, Golden Global Bank, GSD Yatırım Bankası, Nurol Yatırım Bankası, Takas Bank, Türkiye Sınai Kalkınma Bankası, Bankpozitif, Merril Lynch, Pasha Bank, Standard Chartered Yatırım Banksı Türk, Türkiye Emlak Katılım Bankası, Vakıf Katılım Bankası, Ziraat Katılım, Albaraka Katılım, Kuveyt Türk, Türkiye Finans Katılım Bankası, tüm bu isimler Türkiye sınırları içerisinde gerek  tek şube ile gerek yabancı sermeye ile ya da pay ortaklığı ile faaliyet gösteren bankalardır. Hepsinin ayrı ayrı faaliyet alanı ve kuruluş amacı farklı olsa da genel açıdan hem ülke ekonomisine hem de global ekonomiye fayda üreten, bireysel ve kamusal hizmetleri ile ekonomi yaratan kurumlardır.

En İyi Hizmet Veren Bankalar

Hizmet sektörünün iyi hizmet sağladığını belirleyen faktörlerin başında müşteri memnuniyeti gelmektir. Çözüm odaklı ve müşteri memnuniyeti hedefli çalışan bankalar için en doğru adreste gelbaba.com sitesindesiniz. Şikayet ve kullanıcı deneyimi sitemizde sizler için tüm marka ve firmaları kategorilerine ayırarak sıraladık ve tek tek tüm isimleri listeledik. Bankacılık kategorisi altında Türkiye'de faaliyet gösteren tüm bankalar hakkında firma ve faaliyet bilgisine erişebileceğiniz gibi müşteri yorumları ve şikayetleri kısmı ile güncel deneyim mesajlarına da erişebileceksiniz. Ziyaretçilerimizin şikayetleri ve memnuniyetleri ile büyük bir tüketici dayanışmasına dönüşen ve objektif bilgilerle büyüyen Gelbaba'ya sizler de tüm deneyim ve şikayetlerinizi ileterek bu oluşumun içinde yerinizi alabilirsiniz.