Basın-Yayın

Başlıca Basın-Yayın markaları hakkındaki kullanıcı yorumları ve şikayetlerine göz atın, kullanıcı deneyimlerinden yararlanın.

Fox Tv

Yorumlar (2)

Cartoon Network

Yorumlar (1)

Kanal D

Yorumlar (1)

Kugumedya

Yorumlar (1)

Star Tv

Yorumlar (1)

Webimedya

Yorumlar (1)

360 Tv

Henüz yorum yok.

365 Tv

Henüz yorum yok.

444 Dergi

Henüz yorum yok.

4E Yayın

Henüz yorum yok.

A2 Tv

Henüz yorum yok.

Acarmedya.Net

Henüz yorum yok.

Adalet Yayınevi

Henüz yorum yok.

Ahaberci.Com

Henüz yorum yok.

Ajansklup

Henüz yorum yok.

Akşam Gazetesi

Henüz yorum yok.

Aksoy Yapım

Henüz yorum yok.

Basın Yayın Hakkında

Bir diğer adı ile "kitle iletişim araçları" dediğimiz basın - yayın en yalın tanımı ile radyo, televizyon, gazete, dergi gibi görsel, yazılı ya da elektronik iletişim araçlarıdır. Kitle iletişim araçları talebi ve arzı, toplumların okuma yazma oranını artırmış ya da okuma yazma oranının artışı kitle iletişim araçlarına olan talebi arttırmıştır diyebiliriz. Birbiri ile bağlantılı olarak gelişen bu süreç insanların haber alma hakkından, doğru ve tarafsız haber alma hakkına kadar ilerlemiştir. Zaman içerisinde kitleleri bilinçlendirmiş ya da bir düşünceye itmek için aracı olarak tarihte farklı farklı amaçlarla kullanışmış ya da aracı olmuşlardır. Basın daha çok dergi ve gazete gibi yazılı iletişim araçlarının genel adı olarak kullanılmakta yayın ise radyo ve televizyon gibi görsel, duyusal iletişim araçları için kullanılmaktadır. Birçok devletin resmi basın yayın ve denetleme kurumları vardır. Topluma sunulan basın yayın hizmetleri kişilerin ve toplumun değerlerine uygun olması konusunda takip edilmekte ve denetlenmektedir. Yine de artık birçok ülkede sansürsüz basın yayın görüşleri benimsenmiş ve uygulanmaya başlanmıştır. Kişilerin ne okuyacağına, ne dinleyeceğine hangi basın yayın organını takip edip satın alacağı konusu kişinin kendi karar vermesi ve olumlu ya da olumsuz tüm etkiler kişilerin kendi insiyatifine bağlanmıştır. Yanlı ve maşa medyalar kurumları toplumun bilinçli olduğu yerlerde satın alınma, takip edilme ya da  izlenilme sayısındaki ciddi düşmeler ile icraatlerinin son bulması ile kendi kendine yok olmaktadır.  Kendi içinde örgütlenen, çalışan sendikaları ile hakları korunan  basın yayın organları için Türkiye içerisinde birçok farklı oluşum ve platform vardır. Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, Basın İş Sendikası, Türkiye Gazeteciler Sendikası, Basın Yayın İletişim ve Posta Emekçileri Sendikası, Türkiye Basın Yayın Matbaa Çalışanları Sendikası, Disk Basın İş Sendikası gibi farklı oluşumlarla dayanışma ile sektördeki çalışanların da hakları korunmaktadır.

Basın Yayın Organları Hizmetleri Nelerdir?

Basın yayın organları  daha önce de belirttiğimiz gibi, televizyon, gazete, dergi, radyo  olarak ayrılmaktadır. Kendi içlerinde farklı iş kolları ve türleri olan bu kitle iletişim araçları hizmet yerlerine göre de değişiklik göstermektedir. Örneğin iliştirilmiş gazetecilik, basın yayın organları arasında çok farklı bir yere sahiptir. Savaş ve çatışma ortamları içerisinde haber üreten bu basın kolu savaşı tarafların bakış açısından bağımsız şekilde görüntülerler. Enformasyon sızıntılarını önlemek amacı  ile iliştirilmiş gazetecilik mensupları savaş yerini bölgeyi, saklanan silahları ya da savaşın seyrini değiştirecek herhangi bir bilgiyi yayınlayamayacaklarına dair sözleşme imzalamaktadırlar.
Görsel yayın organlarında, program yönetmenleri, haber spikerleri ve muhabirleri, kameramanlar, ışık ve ses teknisyenleri, elektronik elektrik teknisyenleri, montaj ekipleri, editörler ve halkala ilişkiler uzmanları gibi daha arka planda çok büyük bir emek  ile hizmet vermektedirler. Ancak bizler televizyon karşısında haber izlediğimizde sadece haberleri sunan bir spiker görmekteyiz. Gazetecilikte ise, kameramanlar, Fotoğrafçılar, haber yazarları, köşe yazarları, araştırmacı gazeteciler, matbaa çalışanları, editörler, görsel sanat uzmanları, reklam ve pazarlama uzmanları gibi yine büyük bir emek ile mesleklerini icra ederler.
Sizler için özenle hazırladığımız Basın Yayın Kategorimizde Tüm düşünce ve fikirlerinizi belirtebilir ve eleştirilerinizi yapabilirsiniz. İçeriklerini kaliteli bulduğunuz ve takip ettiğiniz dergiler hakkında  eleştirilerinizi yazarak diğer ziyaretçilerimiz için çok faydalı bir açıklama yapmış olabilirsiniz.