Bebek Bezi

Başlıca Bebek Bezi markaları hakkındaki kullanıcı yorumları ve şikayetlerine göz atın, kullanıcı deneyimlerinden yararlanın.

Minies Bez

Yorumlar (1)

Sleepy

Yorumlar (1)

Canbebe

Henüz yorum yok.

Evy Baby

Henüz yorum yok.

Molfix

Henüz yorum yok.

Paddlers

Henüz yorum yok.

Prima

Henüz yorum yok.

Soffio

Henüz yorum yok.

Bebek Bezi Hakkında

Yeni doğan bebeklerin tuvalet eğitimini tamamlayacak yaşa gelene kadar altlarını temiz ve kuru kalmasına yardımcı olan bakım ürünlerinin genel adıdır. Çocuk bezi olarak da adlandırılan çocuk hijyen ürünlerinin tarihi yaklaşık 15- 16 yüzyıllara dayanmaktadır. O zamandan bu yana oldukça gelişim gösteren bebek bezleri  artık tek kullanımlık kullan at olarak adlandırılan genellikle sentetik ve düşük maliyetli ürünlere evrilmiştir. Uzun kullanıma uygun çocuk bezleri, pamuk kumaş üzerine naylon bir poşet ile bağlanarak çok uzun süre Türkiye'de ve dünyanın birçok ülkesinde kullanılmıştır. Her kullanım sonrası uzun bir temizlik sürecinden sonra tekrar kullanılacak şekilde tasarruflu ve zahmetli çocuk bezlerinin en büyük avantajı doğayı kirletmeyen çevre dostu ve tasarruflu oluşudur. Daha sonra kullanım kolaylığı sebebi ile bu gün tüm dünyada en çok tercih edilen tek kullanımlık bebek bezleri piyasaya sürülmüş ve birbirinden farklı kalite ve içerikleri ile oldukça tutulmuştur. Her kullanım sonrası atılması sebebi ile her ne kadar bebek bakımından sorumlu kişi için kolaylık sağlayıcı olsa da çevre dostu bir ürün olmaması sebebiyle eleştirilerin odak noktası olmaktadır.

Bebek Bezi Çeşitleri Nelerdir?

Bebek bezi çeşitleri bu gün ebeveyn tercihleri ve kullanım kolaylığı açısından oldukça çeşitli olarak alıcılarına sunulmaktadır. Bunların başında tek kullanımlık çocuk bezleri, kumaş çocuk bezleri, eğitim pantolonu ( alıştırma külodu), yüzme bezi, yetişkinler için bez, hayvanlar için bezler gibi farklılık göstermektedir. Kendi içlerinde de kullanılan malzeme sebebi ile farklılık gösteren çocuk bezleri bu gün oldukça büyük bir pazar payı olan anne bebek ürünleri içerisinde en yüksek ciroya sahip üründür. Çünkü temel bakım ihtiyaçları içerisinde bulunan bebek bezleri bir bebeğin doğumundan yaklaşık 3 4 yaşına gelene kadar ihtiyaç duyduğu bir üründür. Ebeveynler artık organik içerikli ya da en sağlıklı ürünleri çocukları için seçmeye ve özen göstermeye başladıkça yani talepler değiştikçe ve arttıkça pazarda üretim ve çeşitlilik de genişlemiştir.  Bebek ve çocukların gelişim dönemleri ve anatomik yapılarına uygun bezlerin  üretim kalitesi ile genişleyen fiyat skalası, yine bir başka karar verme ikilemi yaratmaktadır. Bebeği için en doğru, en sağlıklı ve en  uygun fiyatlı ürünleri arayan ebeveynler için Gelbaba olarak buradayız. Anne- bebek ürün grubundan ayrı bir alt kategoriye sahip Bebek Bezleri kategorisi altında Türkiye içerisinde satışı bulunan tüm bebek bezi markalarını inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda deneyim sahibi ebeveynlerin kullanım yorumları ve şikayetleri ile ayrıntılı ve seçim yapmanızı kolaylaştıracak kıymetli mesajlara erişebilirsiniz.

Bebek Bezi Markaları ve Numaraları

Çocuğunuzun büyüyene ve tuvalet gelişimini tamamlayana dek temel bakım ihtiyacı olan bebek bezleri üreten tüm firmaları sizler için gelbaba.com sitemizde listeledik. Birbirinden farklı kalitede ve fiyat skalasında üretim yapan bu markalar kendi içlerinde de kalite ve numaralar olarak ayrılmaktadır. Hatta bazı çocuk bezi markaları bebek cinsiyetleri üzerinden de ikiye ayrılarak anatomik kullanım kolaylığı sağlayarak taşma ve sızdırma gibi sorunların önüne geçmeyi hedeflemişlerdir. Çocuk bezleri numaraları, çocuğunuzun içinde bulunduğu ay ve kiloya göre farklı ölçülerde olmakta ve en uygun numarayı alarak sızdırma ve taşma gibi sorunların önüne geçmektedir. Yine de her bebek bezi markasının kalıbı bir diğer markadan farklılık göstererek bebeğinizin sağlığı ve sizin kullanım kolaylığı yaşamanız için en doğru kararı yine Gelbaba sitemizi ve site içerisindeki kullanıcılarımızın kıymetli deneyim mesajlarını inceleyerek verebilirsiniz. Türkiye'de üretim yapan ya da satışı bulunan bebek bezi markalarından, Baby Turco, Can Bebe, Eco By Naty, Evy Baby, Goon, Huggies, Molfix, Mycey, Prima, Promum, Seventh Generation, Sleepy  en çok bilinen ve tercih edilen markaların başında yer almaktadır. Ekolojik ve organik pazarlarda daha butik üretimde ürün sunan birçok marka olmakla beraber fabrikasyon diyeceğimiz ve seri üretim ile ürünlerini sunan markalar bunlardır.