Budget

Budget Yorumları

Budget Şikayetleri 2021

Budget Yorumları 2021

Onaylanmamış
Onaylanmamış

Marka bilgileri doğrulanmamış ve Gelbaba İşletme Hesabı bulunmuyor

İşletme Sayfası

Çok düşük ᛫ Yorumlar(1)

Dünyanın en büyük 3 araç kiralama firmasından biri olan Budget araç kiralama 1958 yılında Los Angeles şehrinde kurulmuştur. Türkiye’de faaliyetlerine ise 1992 yılında başlayan Budget markası bugün birçok Budget ofisi ile hizmet sunmaktadır.

1 yıl önce yorumlandı

4039506 numaralı rezervasyon ile Budget'ın Yenibosna ofisinden 17/08/2020 tarihinde 1 haftalık araç kiraladık. Manisa tarafında lastik basınç hatası uyarısı aldık. Derhal bir benzinliğe çekip hava basmak istedik. Farkettik ki lastik jant ile temas edecek hale gelmiş ve yolla hiç teması olmayan yanak kısmında yarık var. Hava kaçırışının sesi bile duyuluyordu. İlk olarak Budget'ı aradık. Konunun teknik olduğunu ve araç firmasının yol yardımını aramamız gerektiğini söylediler. Yol yardıma ulaştık fakat 2 saatten önce gelemeyeceklerini ve lastik değiştirme ücreti olarak 50 TL alacaklarını paylaştılar. Sigorta kapsamından çıkmamak için işi profesyonellerine bırakmak istediğimiz ve Budget'ın yönlendirmelerine göre hareket etmek için mecburen kabul ettik. Akşam geç saatte henüz varacağımız yere çok uzakken başka seçeneğimiz de yoktu. Araçta bulunan ek lastiğin stepne olduğunu öğrendik. 70 km hızın üzerine çıkmamamız önerildi ve bu doğrultuda 4,5 saat yol gittik. Lastiğin üzerinde kırmızı bir işaret vardı ve araştırdığımız kadarıyla da en kötü durumdaki lastiklerde oluyordu sadece. Bu güvensizlikle 4,5 saat tedirgin bir şekilde yol gidip otele ulaştık. Ailece perişan olduk. Sabah Budget'ı tekrar aradık ve yine dürüstçe iki tarafı da mağdur etmemek adına bundan sonraki işleyişi sorduk. Yeniden araç sürmek istemediğimizi, güvenli bulmadığımızı lastiği gelip değiştirmelerini ya da yeni araç vermelerini istedik. Yaklaşık 4-5 saat sonra Karşıyaka'daki ofislerine yönlendirdiler. Korkarak 2 saat yol gitmek zorunda kaldık ve aracı değiştirdik. Yukarıda anlattığım süreç içinde toplam 4-5 kez telefonla 2 kez de yüz yüze (Yenibosna ve Karışıyaka ) iletişim kurmuş olduk. Her seferinde de bu değişiklik ve lastik hasarı ile ilgili herhangi bir ücrete tabi tutulup tutulmayacağımızı sormamıza rağmen hiçbir ek bilgilendirme/uyarıyla karşılaşmadık ve ücret yansıtılmayacağı paylaşıldı. Tatil bittiğinde bir telefon aldık. Lastik ücretinin bize yansıtılacağını çünkü patlak lastik ile ilgili polis tutanağımızın olmadığını söylediler. Biz de defalarca bu konu ile ilgili görüştüğümüzü ve hiçbir seferinde de mutlaka tutanak tutmamız gerektiğini söylemediklerini ilettik. Hatta telefon konuşmalarımızın tekrar dinlenmesini istedik. Durumu kabul etmedik. Budget'ı tekrar aradık ve 27/08/2020 tarihinde BLT-796091-D9B5 numaralı şikayet kaydını oluşturduk. 3 gün içinde cevaplanacağını, konunun inceleneceğini ve dönüş yapılacağını söylediler. Bir dönüş gerçekleşmeyince bugün tekrar aradım ve öğrendim ki bana dönüş yapmadıkları halde sistemlerine aranıp bilgi verildiğini işlemişler. Ek olarak lastik ücreti de tarafımıza yansıtılacakmış. Tekrar şikayet kaydı oluşturdum ve hala dönüş yok. Yönlendirmelerinden çıkmamamıza rağmen belki de hasarlı lastikle bizi yola çıkartmışlarken hala lastiğin ücretini bizden almaları hususunda kandırılmış hissediyoruz. Hala bir geri dönüş yok. Tüketici Hakları Mahkemesi'ne gideceğiz. Budget'ı tercih etmeyiniz.

Gelbaba aracılığıyla problem çözüldü ve yayından kaldırıldı.
Gelbaba İşletme

Markanız için hemen işletme hesabı açın.

Hesap Aç

Budget Hakkında

Dünyanın en büyük 3 araç kiralama firmasından biri olan Budget araç kiralama 1958 yılında Los Angeles şehrinde kurulmuştur. Türkiye’de faaliyetlerine ise 1992 yılında başlayan Budget markası bugün birçok Budget ofisi ile hizmet sunmaktadır. Budget franchising modeli ile de birçok satış noktasına sahip bir yapıdır. Günümüzde dünya üzerinde sayıları 5000’i geçen araç kiralama ofisi bulunan Budget hakkında sadece otomobil kiralama hizmetinin değil kamyon ve otobüs gibi ürünlere de sahip olduğunu belirtmekte fayda bulunuyor. Budget filosu ve ofisleri ile ilgili detaylı bilgiler Budget online platformu Budget.com.tr web sitesinde bulunmaktadır.

Budget Hizmetleri Nelerdir?

Dünyanın en büyük 3 araç kiralama platformundan biri olan Budget’de hangi hizmetler bulunuyor? Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi Budget otomobil haricinde minibüs, kamyon kiralama gibi hizmetlerde sunuyor. Bulunduğu her ülkede olduğu gibi ülkemizde de Budget sponsorluklar yapmış ve birçok Budget avantajlarından kullanıcılarının faydalanmasını sağlamıştır. Budget araç kiralama sırasında kullanıcılarına içerikleri farklı birçok paket sunarak hizmet skalasını farklılaştırmıştır. Budget araç filosu ise 5 ayrı kategoriye ayrılıyor. Budget Ekonomik araç filosu, Budget Konfor araç filosu, Budget Prestij araç filosu, Budget Premium araç filosu ve Budget van filosu olarak kategorilere ayrılmıştır. Ayrıca Budget şoförlü araç kiralama hizmeti de sunuyor.

Budget’den Nasıl Rezervasyon Yapılır?

Öncelikle Budget hakkında şunu söylememiz gerekir ki, Budget web sitesi son derece güzel tasarlanmış kullanıcı dostu bir ara yüze sahip. Budget rezervasyonu yaparken kullanıcılar akıllarına takılacak her noktanın dikkatle düşünülmüş olduğunu hissetmektedir. Kullanıcılar Budget arama motoruna gerekli bilgileri girdikten sonra çıkan seçeneklerden hangisi uygunsa adım adım ilerleyerek seçer ve Budget rezervasyonunu tamamlar. Budget üyelerinin birçok avantajdan ve Budget indirimlerinden faydalandığını belirtmekle beraber Budget üyelik zorunluluğu olan bir site değildir.

Budget Ödeme Seçenekleri Nelerdir?

Budget rezervasyonlarının yapılabilmesi için kullanılacak tek ödeme yolu kredi kartı ile yapılan ödemelerdir. Budget kredi kartı ile ödeme almaktadır çünkü rezervasyon süresi içinde araç ile yapılacak kaza ya da ceza gibi işlemlerde bu kartlarda bir miktar depozito çekimi olmaktadır. Budget kredi kartı ödemelerinde sadece aracı kiralayan kişiye ait kartları kabul etmektedir.

Budget Güvenilir Mi?

Budget kurumsal anlamda gerçekten üst düzey bir yapı. Bunu başarmanın da %100 müşteri memnuniyetinden geçtiğini bilen firma bu anlamda kullanıcıları tarafından tercih edilen bir yapıya sahip. Web sitesinde de üst düzey güvenlik önlemlerini almış olan Budget kredi kartı çekimlerinde kart sahibinin bütün bilgilerini şifreli bir şekilde bankalarla paylaşmakta ve web sitesini SSL sertifikası ile korumaktadır. 3D teknolojisi ile de dolandırıcılığın önüne geçen Budget güvenilir bir web sitesine sahiptir.

Budget Rezervasyon İptali Nasıl Yapılır?

Budget araç kiralama işlemlerinde ön ödeme almaktadır. Budget ön ödemeleri daha önce de belirttiğimiz gibi kredi kartı üzerinden yapıyor. Budget rezervasyon iptallerinin 12 saatin altında kalması durumunda bir takım cezai iptal şartları bulunmaktadır. Budget araç değişikliği gibi durumlarda ise konuyu tedarikçilerine aktarmaktadır.

Budget Şikayetleri ve Yorumları

Araç kiralama hizmeti veren Budget yorumları ve şikayetleri de Gelbaba.com tüketici etkileşim platformunda yer almaktadır. Budget hakkında yapılan yorumlar ile firma hakkında büyük ölçüde fikir sahibi olabilirsiniz.

Budget İletişim Bilgileri Nelerdir?

Budget mobil uygulamaları ile kullanıcıların en yakın Budget ofisine gitmesini sağlamaktadır. Budget İstediğin yerde adı altında verilen bu hizmet gerçekten kullanıcılarına büyük hizmet sunan bir uygulama. Bunun dışında 7/24 destek alınabilen Budget müşteri ilişkileri numaraları sitenin iletişim sekmesinde bulunuyor. Yine aynı sekmede bulunan Budget çağrı merkezi ve Budget destek ekiplerinin numaraları aranarak da destek alınabiliyor. Tercih edenler için Budget iletişim e-postası ise [email protected]

Benzer Markaların Yorumları ve Şikayetleri