Dijital Oyun

Başlıca Dijital Oyun markaları hakkındaki kullanıcı yorumları ve şikayetlerine göz atın, kullanıcı deneyimlerinden yararlanın.

Ucuzgames

Yorumlar (3)

Masomo

Yorumlar (2)

Mestogames

Yorumlar (2)

Uczpre.Com

Yorumlar (2)

Activision

Yorumlar (1)

Gameekstra

Yorumlar (1)

Gaming.gen.tr

Yorumlar (1)

Kelepir Oyun

Yorumlar (1)

Oyun Ortamı

Yorumlar (1)

Playerup

Yorumlar (1)

Pre Dünyam

Yorumlar (1)

Roblox

Yorumlar (1)

Steam

Yorumlar (1)

Supercell

Yorumlar (1)

Vmodz.Net

Yorumlar (1)

Zynga

Yorumlar (1)

1001 Oyun

Henüz yorum yok.

101 Okey Extra

Henüz yorum yok.

37Games

Henüz yorum yok.

8 Ball Pool

Henüz yorum yok.

Agamingzone.Com

Henüz yorum yok.

Alfamt2

Henüz yorum yok.

Altf4 Game

Henüz yorum yok.

Android Oyun Club

Henüz yorum yok.

Dijital Oyunlar Hakkında

Teknolojinin hayatlarımızı bir hayli kolaylaştırdığı gerçek. Teknoloji her alanda aşama kaydederken oyun sektörünü de es geçmedi. Dijital oyunun tanımını yapmak gerekirse, bilgisayar veya benzeri elektronik cihazlar ile oynanan oyunlar diyebiliriz. Ana hatlarıyla dijital oyun türlerini taktik, yap boz, macera, aksiyon, spor, rol yapma ve simülasyon olarak sıralayabiliriz. Bir piyasa araştırmasına göre, 2013 yılında en fazla rağbet gören oyunların %38’i taktik oyunları, %31,9’u ise aksiyon oyunlarıdır. Cep telefonlarımız sayesinde başka bir şehirdeki arkadaşımızla tavla oynayabiliyor veya ailecek çevrimiçi oyunlarda buluşabiliyoruz. Her kesime hitap eden dijital oyunlar artık hayatımızın bir parçası. Her sektörde olduğu gibi oyun sektöründe de belirli bir standart bulunmasa da, tüketici yorumları sayesinde müşteri memnuniyeti sağlamak mümkün. Yorumlar ışığında yaşa, zaman harcama süresine ve zevke göre oyunlar seçebilir, daha kaliteli vakit geçirmeyi tecrübe edebiliriz. Dijital oyunlar hakkında bilmemiz gerekenleri kabaca aşağıda listeledik.

Dijital Oyun Türleri

Dijital oyunları kendi içinde farklı kollara ayrılır. Her dijital oyunu için nasıl bir bilgisayar oyunu diyemezsek, konsol veya gamepad deneyimi için de farklı tecrübeler sıralamamız gerekir. Konsollar yalnızca oyun için üretilen ve televizyona bağlanan makinelerdir. Konsol oyunları da konsol ile oynayabileceğimiz oyunları kapsar. Masaüstü bilgisayarlar ya da dizüstü bilgisayarlarla oynanan oyunlar ise bilgisayar oyunları olarak geçer. Mobil oyunlar cep telefonu ve tabletler ile oyun oynama imkanı sağlar ve mobil oyunlar olarak anılır. Son olarak internet oyunları ise sosyal medya sitelerindeki uygulamalar ya da flash tabanlı online oyunlar olarak bilinir. Konsol oyunları özel kontrol mekanizmaları ile hizmet verir. Sanal gözlük gibi inovasyonlarla beraber, oyuna daha fazla entegre olur hale geldik. Masaüstü oyunların kontrol mekanizmaları direksiyon, fare, klavye olarak sıralanabilir. Masaüstü oyunların yerini daha çok çevrimiçi oyunlara bıraktığını söyleyebiliriz. Çevrimiçi oyunlar ağ üzerinden çok oyunculu veya tek oyuncu olarak oynanabilir. Pek çok rol yapma oyunu ve nişancı oyunları bu oyun türüne dahil edilir.

Cinsiyete Göre Oyun Seçimi

Çalışmalar gösteriyor ki erkek öğrenciler kız öğrencilerden daha fazla bilgisayar oyunu oynuyor. Oyun tercihleri de cinsiyete göre değişiklik göstermektedir. Kızlar soru-cevap ve zeka oyunlarını tercih ederken, erkekler daha çok strateji, aksiyon-macera ve çevrimiçi şiddet oyunları oynamaktadır. Erkekler oyun oynarken kendini üstün hissettiğini ve seviye satarak para kazanma imkanı olduğunu ifade ediyor. Kızlar ise stres atmak ve zaman öldürmek için oyun oynadıklarını söylüyor. Çevrimiçi oyunlar cinsiyete göre kabaca ayrılmış gibi görünse de, oyun seçerken cinsiyet gözetmeksizin tercihler yapıldığı da gözlemlenmiştir. Oyun oynayan kadın popülasyonu her geçen gün artmaktadır. Her yaş aralığı ve cinsiyetten oyuncular ile beraber dijital oyun sektörü git gide büyümektedir.

Popüler Dijital Oyun Firmaları

Sitemizde bulunan sayısız firma ile ilgili görüş, öneri ve eleştirileriniz bizim için değerlidir. Gelbaba’yı kullanarak Mestogames, Activision, Zynga, Masomo, Playerup, Steam gibi popüler markalarla etkileşim halinde olabilir, görüş bildirebilirsiniz. Müşteri memnuniyetini en az sizler kadar önemsiyoruz. Sizler için sıraladığımız kategori ve firmalar aracılığıyla memnuniyetinizi belirtebilir veya sorunlarınızı dillendirebilirsiniz. Kullanıcı olarak deneyiminizi paylaştıkça, hem Gelbaba’nın objektif bilgi bulutuna dahil olacak hem de siteye gelen ziyaretçilerimizi bilgilendireceksiniz. Sizlere en faydalı analizleri sunmak için ihtiyacımız olan müşteri yorumlarını heyecanla takip ediyoruz. Dijital bir oyun beğendiniz fakat beklentinizi karşılayacak mı emin olamıyorsunuz. Özenle kategorilere ve başlıklara ayırdığımız sayfalar arasında müşteri memnuniyeti yorumları sizi bekliyor. Siz de olumlu/olumsuz görüşlerinizi bizimle paylaşın.