Finans ve Ödeme Sistemleri

Başlıca Finans ve Ödeme Sistemleri markaları hakkındaki kullanıcı yorumları ve şikayetlerine göz atın, kullanıcı deneyimlerinden yararlanın.

Papara

Yorumlar (229)

Jeton

Yorumlar (127)

PayFix

Yorumlar (45)

Ecopayz

Yorumlar (44)

Birevim

Yorumlar (37)

Enpara

Yorumlar (27)

Eminevim

Yorumlar (15)

Param

Yorumlar (14)

Transfergo

Yorumlar (13)

Cmt Cüzdan

Yorumlar (10)

Upt.com

Yorumlar (10)

Fuzulev

Yorumlar (9)

MasterCard

Yorumlar (9)

Hayhay Cüzdan

Yorumlar (6)

Tosla

Yorumlar (6)

İninal Kart

Yorumlar (5)

Fastpay

Yorumlar (3)

iPara

Yorumlar (3)

Lunarcrush

Yorumlar (3)

Neteller

Yorumlar (3)

Bpn

Yorumlar (2)

ErpaPay

Yorumlar (2)

Ezzocard

Yorumlar (2)

Findeks

Yorumlar (2)

Finans sistemleri Hakkında

Hayatlarımızı pratik hale getiren uygulamalar sayesinde, neredeyse her işimizi internette hızlıca halledebiliyoruz. Konumuz, en kullanışlı uygulamalardan biri olan dijital cüzdanlar. İnternet alışverişlerinde tüketiciler öncelikli olarak bu dijital cüzdanları tercih ediyor. Güvenilirlik ve kolaylık sunmaları ile gerçekten başarılılar. Yani, geleneksel ödeme yöntemlerine alternatif olarak kullanılan sistemler gün geçtikçe popülerleşiyor. Online alışverişler, para transferleri veya aldığınız ödemeler için cüzdan görevi gören sistemlerdir. Bu online cüzdanlar ile istediğiniz saatte para yatırma veya para çekme işlemleri, online cüzdanlarınız ile kolayca gerçekleşir. Örneğin Enpara kart, QNB Finansbank tarafından 2012 yılında geliştirildi. Nakit transfer işlemleri yalnızca dijital ortamdadır. Düşük maliyetli ve masrafsız hizmet sunmaları ile müşterileri memnun etmektedir.

Finans Sistemleri Nerelerde Tercih Ediliyor?

Kuşkusuz ki; dijital cüzdanlar, yanımızda taşıdığımız cüzdanlardan daha güvenli ve hayatlarımızı epey kolaylaştırıyor. Mesela; her alışverişte sırayla kart bilgilerini girmek, sıkıcı ve zaman alıcı olabiliyor. Dijital cüzdanlarsa teker teker bilgi yazma zahmetinden kurtarıyor bizleri. Ayrıca, dijital cüzdanlara bağlı olan kartları tek bir dijital cüzdan aplikasyonu ile basitçe yönetebiliyoruz. Güvenlik açısından da dijital cüzdanların daha kullanışlı olduğunu söylemek mümkün. Çantamızın içindeki ya da cebimizdeki cüzdanın çalınması ya da kaybolması, dijital cüzdana oranla daha muhtemel bir durum. Fiziksel cüzdanımızı kaybedince, bütün kartlarımızı iptal etmemiz gerekecek. Oysa, telefonumuz kaybetsek bile dijital cüzdanlarımıza ulaşmak çok daha basit ve pratik. Sözün özü, dijital cüzdanlar çok daha güvenli bizler için. Tanımlı kartlar üzerinden tek tıkla ödeme yapmak da cabası. Yanınızda nakit para ya da kart taşımadan alışveriş yapabilir, harcama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
Pek çok Avrupa ülkesinde yaygın olarak kullanılan dijital cüzdanlar, ülkemizde de çoktan yaygınlaşmaya başladı bile. Dijital cüzdanlarımıza ücretsiz olarak sahip olmakla başlıyoruz. Cüzdanlar ücretsiz olsa da, cüzdan satıcıları belirli ücretler yansıtabiliyor. Büyük tüm bankalar bizler için bir çeşit dijital cüzdan sunuyor. Bankaların haricinde, Google Play Store veya Apple Store aracılığıyla popüler bir çok dijital cüzdan aplikasyonuna ulaşabiliyoruz. Fakat uygulamaları indirmeden önce teferruatlı bir araştırma yapıp sonrasında seçim yapmakta fayda var. Zira dijital cüzdanların mobil uygulamaları çok fazla kişisel bilgi talep ediyor. Kripto para birimlerinden bahsetmek gerekirse, çoğunlukla kripto geliştiricilerinin sunduğu cüzdanlar en iyi opsiyondur. Fakat ihtiyaç duyulan esnekliğe sahip olamayabiliriz. Güzel haberse, üçüncü taraf geliştiriciler müşteriler için birçok avantajı sunuyorlar. Bir diğer güzel kısım; dijital cüzdanlarla aracılığıyla ATM’lerde yapılabilecek her türlü işlemi gerçekleştirmek mümkün. İhtiyacımız olan tek şey ise telefonumuz. Telefonu ATM'ye tutarak işlem yapıp; para çekme, para gönderme, kredi kartı işlemlerinizi yapabilir, hatta kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Finans Sistemleri Görüş Ve Öneriler

Sözün özü, akıllı telefonumuz yanımızda olduğu sürece Atm işlemlerini halletmek çok basit. Dijital cüzdanların içerisindeki bilgilere yalnıza hak sahibinin erişmesini sağlamak için çeşitli düzenlemeler yapılır. Cüzdanınızın aldığınız yere göre çeşitli güvenlik önlemlerini kullanmak mümkün. Güvenlik parolaları, 2 faktörlü yetkilendirme, parmak ve yüz tarama teknolojisi gibi güvenlik protokolleri mevcut. Gelbaba’dan finans sistemleri kategorisini inceleyerek ve yorumları değerlendirerek, size en uygun sistemi ve ürünü seçebilirsiniz. Ayrıca, ziyaretçilerimizin puanlama ve yorumları bizim için çok değerlidir. Jeton, Papara, Ecopayz, Enpara, Cmt Cüzdan, Param, Transfergo, Upt.com, MasterCard, iPara, Neteller, Bpn, Ezzocard, Fastpay, İninal Kart, Mycard2go, Astropay Card, Findeks, Nkolay, Teb Çetelem, Avantage.com, Bkm Express, Bnp Paribas Finansal Kiralama, Btcfinans, Finansevim, Hayat Varlık Yönetim, Hopi ve daha birçok firma hakkında görüş belirtebilirsiniz.