İçecek

Başlıca İçecek markaları hakkındaki kullanıcı yorumları ve şikayetlerine göz atın, kullanıcı deneyimlerinden yararlanın.

Coca-Cola

Yorumlar (2)

Çaykur Didi

Yorumlar (1)

Erikli Su

Yorumlar (1)

Fuska

Yorumlar (1)

Nescafe

Yorumlar (1)

Pepsi

Yorumlar (1)

Pınar Su

Yorumlar (1)

Anatolian Ltd Bvi.

Henüz yorum yok.

Cappy

Henüz yorum yok.

Dimes Gıda

Henüz yorum yok.

Gönül Kahvesi

Henüz yorum yok.

Hayal Kahvesi Mersin

Henüz yorum yok.

Hayal Kahvesi Samsun

Henüz yorum yok.

Hayat Su

Henüz yorum yok.

Kahve Dehası

Henüz yorum yok.

Kahve Deposu

Henüz yorum yok.

Kahve Deryası

Henüz yorum yok.

Kahve Dükkanı

Henüz yorum yok.

Kahve Durağı

Henüz yorum yok.

Kahve Sarayı

Henüz yorum yok.

Kahve Şöleni

Henüz yorum yok.

Kahveci Hacıbaba

Henüz yorum yok.

Kahveci Ömer Usta

Henüz yorum yok.

İçecek Hakkında

Susuzluğu gidermek, serinlemek veya ısınmak için içerek tükettiğimizi sıvı ürünlerdir diyebiliriz kabaca içecek için. Bitki çayları gibi içecekleri ise, iyileşmek veya rahatlamak için tüketiyoruz. Her bitki çayının kendine özgü faydaları mevcut. Geleneksel içeceklerimizden biri olan salep, birçok faydası ve lezzetiyle kış aylarının favori içeceklerinden biridir. İlk etapta alkollü ve alkolsüz olarak ayırabiliriz içecekleri. Alkollü içecekler; içilebilir alkol, şeker veya nişasta içeren meyve ya da hububatların çeşitli işlemlerden geçmesiyle elde edilir. Fermente veya distile olarak iki kategoriye ayrılır. Alkollü içeceğin çeşidine bağlı olarak, hacmen sahip olduğu alkol miktarı değişiklik gösterir. Enerji içecekleri ise, fiziksel veya bilişsel enerji arttırmak adına, kafein ve uyarıcı bileşenler ile üretilen içeceklerdir. Taurin ve ginseng gibi uyarıcı bileşenler içerebilirler. Günlük yaşantımızda en çok tükettiğimiz iki içecek ise çay ve kahvedir. Yapılışlarına göre kahve çeşitlerine bazı örnekler vermek gerekirse; espresso, americano, filtre kahve, Türk kahvesi, cafe latte, mocha, macchiato cappuccino diyebiliriz. Genelde sabahları daha çok tüketilen siyah çayın sağlık için birçok faydası olduğu söyleniyor. İçecek konusunda bu kadar fazla seçeneğin oluşu da her bir ürün için binlerce markanın üretim yaptığı anlamına gelmektedir. İçecek firmaları, ve içecek firmalarının ürün çeşitleri hakkında yeni bilgiler için Gelbaba olarak hazırladığımız İçecek Kategorisi içinde birçok bilgiye erişim sağlayabilirsiniz.

Su Tüketimi

Suyun içmenin sağlık için hayati önem taşıdığını biliyoruz. Sağlıklı bir bireyin vücudunun yüzde 60’ı sudur. Suda bulunan potasyum, kalsiyum, magnezyum, sodyum ve fosfat gibi sağlık için önemli mineraller içermektedir. Sıcak havalarda ve efor sarf ettikten sonra daha fazla su tüketmek gerekiyor. Eğer vücut susuz kalırsa, yorgunluk ve baş ağrısı gibi hafif belirtilerle karşılaşabilirsiniz. Uzun süren susuzluk durumunda ise, ciddi rahatsızlıklarla karşı karşıya gelebilirsiniz. Diğer içeceklerden ve besinlerden de su alımı sağlanır ama hiçbir şey tek başına suyun yerini tutmamakta. İçilen suyun kalitesi de, en az su içmek kadar önem taşıyor. Suyun pH değerinin 7,5 - 8,5 arası alkali seviyede olması ideal. Su satın alırken pH değerini kontrol etmekte fayda var. Dediğimiz gibi, vücudun su ihtiyacı kişiden kişiye değişiyor. Yaşa, iklim koşullarına, tüketilen besinlere ve yapılan fiziksel aktiviteye göre alınması gereken su miktarı değişiklik gösterebilir. En hijyenik su firmaları ve en iyi içeriğe sahip su markaları hakkında en güncel bilgilere tüketicilerin değerli yorumları ışığında Gelbaba ile öğrenebilirsiniz.

Gazlı İçecekler Ve Gazsız İçecekler

Bilhassa yaz aylarında daha sık tüketilen gazlı içecekler, serinlemek için tercih edilir. Maden suyu, soda, gazoz, kola ve meyve aromalı diğer içecekleri örnek gösterebiliriz. Meyve suyu, limonata, şalgam suyu, ayran, aroma şurupları, kefir, boza gibi içecekler ise gazsız içeceklerdir. Gazlı içeceklerin daha çok fast-food ürünlerle birlikte veya sıcak havalarda tüketildiği gözlemlenmiştir. Günde bir bardak içilmesi önerilen maden suyu, günlük kalsiyum ihtiyacını karşılıyor. Mineraller açısından oldukça zengin olan maden suyunu düzenli tüketmenin sayısız faydasından bahsediliyor. Vücut ve cilt sağlığına fayda sağlayan maden suyu, mideyi rahatlatma özelliğine de sahiptir. Birçok değerli deneyim ve tüketici yorumları ile Gelbaba’da sağlığınız için önemli bilgiler edinebilir merak ettiğiniz sorulara ziyaretçilerimiz ile etkileşime geçerek cevap bulabilirsiniz.

İçecek Firmaları Ve Gelbaba Tavsiyeleri

Sayısız içecek firma ve markası arasında seçim yaparken, ihtiyaç duyacağınız öneri ve eleştirileri sizler için sıralıyoruz. Markete uğramadan önce, Gelbaba’daki tüketici yorumlarına göz atabilirsiniz. Marka ve firmalar hakkında görüş belirterek, tüketici memnuniyetini sağlamakta bize destek olabilirsiniz. Evinize girecek olan meyve suları, asitli içecekler, çay ürünlerinin tadı ve kalitesi ile ilgili tüm görüş ve şikayetleri incelemek için Gelbaba.com’u ziyaret edebilirsiniz. Coca-Cola, Nescafe, Cappy, Dimes Gıda, Erikli Su, Hayat Su, Lipton, Nestle Su, Pepsi, Pınar Su, Sek Süt, Saka Su gibi birçok firmayı sizin için içecek kategorisi altında topladık.