İnternet Servis Sağlayıcıları

Başlıca İnternet Servis Sağlayıcıları markaları hakkındaki kullanıcı yorumları ve şikayetlerine göz atın, kullanıcı deneyimlerinden yararlanın.

Turknet

Yorumlar (44)

Superonline

Yorumlar (35)

Vodafone Net

Yorumlar (32)

Millenicom

Yorumlar (14)

D-Smart

Yorumlar (5)

Surnet

Yorumlar (4)

D-Smart Net

Yorumlar (2)

Extranet

Yorumlar (2)

Kablo Net

Yorumlar (2)

Farknet

Yorumlar (1)

LodosNet

Yorumlar (1)

Öztek Net

Yorumlar (1)

Adatanet

Henüz yorum yok.

Akweb Hosting

Henüz yorum yok.

Alanyanet

Henüz yorum yok.

Albatros Iptv

Henüz yorum yok.

Antwifi

Henüz yorum yok.

Asil Fibernet

Henüz yorum yok.

Atlantisnet

Henüz yorum yok.

Batı Ege Bilişim

Henüz yorum yok.

Cannet İnternet

Henüz yorum yok.

İnternet Servis Sağlayıcıları Hakkında

İnternet Servis Sağlayıcıları kısaca internete giriş yapmamızı sağlayan yani internet bağlantısı sağlayan kurumlardır. Ülkemizde internet servis sağlayıcı (ISS) global adıyla Internet Service Provider (ISP) olarak bilinmektedir.  İnternet Servis Sağlayıcıları ücret karşılığında internete erişiminizi sağlayan firmalardır ve bulunduğunuz lokasyona göre tercih edebileceğiniz çeşitli alternatiflerden oluşur. Herhangi bir İnternet Servis Sağlayıcısına bağlanmanın yolları telefon hattı ile (çevirmeli) ya da bu günkü teknoloji ile genellikle geniş bant bağlantısı (kablosuz veya DSL) kullanımıdır. İSS ile internette dolaşabilir, web sayfalarına girebilir, web tarayıcıları ve e-posta hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. İnternet servis sağlayıcı kurumdan alınan kullanıcı şifresi ve bağlantı için kullanılacak telefon numarası ile internete erişimin ilk adımlarını atmış olursunuz. Bağlantı kurulduğunda İnternet Servis Sağlayıcıları tarafından bilgisayarınıza bir IP adresi tanımlanmaktadır.

ADSL ve VDSL Ne Demek?

Orta kalite bakır teller üzerine kurulmuş olan ADSL sistemi en yaygın internet sağlayıcıdır. DSL olarak da adlandırılan bu sistemin maximum hızı 16 Mpbs'dir. VDSL ise yüksek hızda internet erişimi sağlayan yapının adıdır. 1000 Mpbs'ye kadar hız almak mümkündür. ADSL ile VDSL arasındaki farklar başlıca; bağlantı hızı, Upload hızı ve altyapıdır.

İnternet Servis Sağlayıcı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

İnternet alırken nelere dikkat edilmeli? şeklinde de sıkça karşımıza çıkan bu tür sorular için dikkat etmeniz geren belli başlı konular bulunmaktadır. İnternet bağlatırken dikkat edilmesi gereken konuların başında kota gelmektedir. İnternet kotası ihtiyaçlarınıza ve kullanımınıza göre belirleyeceğiniz ve İnternet Servis Sağlayıcıları tarafından paketler halinde sunulan sınırlı ya da sınırsız internet paketleridir. Adil Kullanım Noktası (AKN) olarak bilinen uygulama 1 Ocak 2019 yılında ulaştırma bakanlığı tarafından kaldırılmıştır. Kotalı internet ya da kotasız internet tabirleri artık daha çok hız ile alakalıdır. İnternet hızı günümüzde İnternet Servis Sağlayıcılarının gerçekleştirdikleri altyapı çalışmaları ile doğru orantılıdır. Hayatın her alanında online platformlara taşınan sektörler ve kullanıcılar için internet hızı en iyi firmalar ile çalışmak son derece önemlidir. Bulunduğunuz konumda en yüksek hızlı internet sağlayıcı hangisi ise onu tercih etmeniz pek çok açıdan lehinize olacaktır. Fiber net en hızlı internet alternatifi olarak ön plana çıkmaktadır fakat altyapısal nedenlerle her yerde desteklenmemektedir. İnternet Taahhüt anlaşmaları belirli süreler ile İnternet Servis Sağlayıcıları ve müşteriler arasında yapılan anlaşmalardır. Pek çok firmanın uzun süreli taahhüt ile müşterilerini firmalarına bağlamak istediği bir gerçektir. Bu noktada günümüzde de yaygınlaşmaya başlayan taahhütsüz internet paketleri hayatımızdaki yerini almaya başlamıştır. İnternet Servis Sağlayıcıları arasındaki rekabet ortamı her an daha uygun fiyatlı, daha yüksek hızlı ya da çeşitli avantajları olan bir internet paketlerini karşımıza çıkarabilmektedir. İnternet bağlantısı için telefon hattı gerekiyor mu? internet hizmeti almak isteyen kişiler tarafından sıkça sorulmaktadır. Telefonsuz internet olarak da bilinen ve artık ev ve iş interneti için telefon bağlantısı gerektirmeyen hizmetler yaygınlaşmaktadır. Artık ev interneti için telefon bağlantısı gerekmiyor. İnternet Servis Sağlayıcıları ek hizmetler ile yukarıda belirttiğimiz bu hizmetlerin yanı sıra müşterilerine farklı ve cazip imkanlar da sunmaktadır. Eğitim paketleri, TV paketleri, sosyal medya paketleri gibi.

İnternet Servis Sağlayıcılarının Sunduğu Hizmetler Nelerdir?

Yukarıda belirttiğimiz hizmetleri toparlayacak olursak ADSL, WiFi, Kablo internet, Geniş Bant, elektronik posta, Datacenter hizmetleri gibi hizmetlerden müşteriler yararlanabilmektedir. Bu bilgiler ışığında en ucuz internet paketi, en hızlı internet hangisi, kotasız internet paketleri, taahhütsüz internet, en uygun internet ve bunun gibi daha pek çok soruya yanıt bulabileceğiniz gelbaba.com web sitesi ile siz de kendinize en uygun internet paketini seçerken diğer kullanıcıların değerlendirmeleri ile destek alabilir, kararınızı bu doğrultuda daha sağlıklı verebilirsiniz.