Konaklama

Başlıca Konaklama markaları hakkındaki kullanıcı yorumları ve şikayetlerine göz atın, kullanıcı deneyimlerinden yararlanın.

Konaklama

Kalacak yer arayışında iken sayısız seçenek kafamızı karıştırabilir. Oda-kahvaltı konseptinde, adından da anlaşılacağı üzere yalnızca sabah kahvaltılarını ve odada barınmayı kapsar. Bu konseptte her şey ücrete tabiidir, kahvaltı dışında alınan yiyecekler ve alkollü-alkolsüz tüm meşrubatlar misafire fatura edilir. Bu tip butik oteller genellikle memnun kalacağınız bir mutfağa sahiptir. Hizmet konusunda da mutlu edebilecek bu yerlerde akşam yemeklerini denemede fayda var. Yarım pansiyon oteller, sabah ve akşam olmak üzere iki öğün yemek hizmeti sunar. Belirtmekte fayda var, bazı yarım pansiyon işletmeler akşam yemeği yerine öğle yemeği vermeyi tercih eder. Şehir otelleri adıyla anılan bu yerler, tatilden ziyade iş amaçlı konaklamalarda daha elverişlidirler. Tabii yine tatil bölgelerindeki oteller de yarım pansiyon konaklama hizmeti veriyor. Gelbaba olarak Konaklama Kategorisi altında turizm ve konaklama hizmeti sunan birçok firmayı sizler için araştırdık. Birçok deneyim, şikayet ve övgü mesajları bulacağınız Konaklama Kategorimizde merak ettiğiniz her şeyi bulabilirsiniz.

Diğer Otel Konseptleri

Tam pansiyon işletmeler ise sabah kahvaltısı, öğle ve akşam yemeği hizmeti verir. Birçok otel bu üç ana öğün dışında beş çayı ve ikramlıklar sunar. Alkolsüz meşrubatlar gün boyunca ücretsiz bir şekilde ikram edilirken, yerli veya ithal alkollü içecekler ücretlendirilir. Eklemek gerekir, bazı oteller belirlenen saatler dışında alkolsüz içeceklerden de ücret talep eder. Tam pansiyon konaklama hizmeti veren bir otel tercih edecekseniz, işletmeden mutlaka detaylı bilgi almalısınız. Her şey dahil konsepti en bilindik turizm terimlerinden biridir şüphesiz. Yiyecekler ve içecekler dahildir, üç öğün yemek ve beş çaylarından bahsediyoruz. Yerli alkollü içecekler ve alkolsüz içecekler misafirlere ücretsiz olarak sunulur. Bazı otellerde Türk kahvesi ya da taze sıkılmış meyveli içecekler ücretlendirilebiliyor, söylemeden geçmeyelim. Ultra her şey dahil otellerde ise; sabah kahvaltısı, geç kahvaltı, öğle yemeği, beş çayı ikramlarının yanında yerli ve ithal alkollü alkollü içecekler konaklama ücreti kapsamındadır. Ultra her şey dahil konsepti, her şey dahil konseptinden farklı olarak yeme içme konusunda 7/24 hiç ücret talep etmemesidir. Odalarda bulunan mini barların içindekiler de ücretsizdir. Ultra her şey dahil otellerin bir diğer ismi de ‘Deluxe Otel’dir.

Gelbaba.com ve Konaklama Kategorisi

Yukarıda, konaklama yerleri hakkında biraz bilgi verdik. Şimdi de otel seçerken dikkat etmemiz gereken konulara değineceğiz. Tatil boyunca işletme dışına çıkmak istemeyen misafirler, her şey dahil ve ultra her şey dahil otelleri tercih etmeli. Otel dışında zaman geçirmek ve gezmek isteyen misafirler ise, her şey dahil konseptinde bir otele ödeme yapacağına, oda-kahvaltı ya da yarım pansiyon otelleri tercih etmeli. Yani her şeyden önce otel konseptini belirlemekte fayda var. Bir diğer konu, denize olan mesafe. Denize sıfır oteller; hem deniz manzaralı odalar ile huzur verirler, hem de misafirlere yorulmadan deniz kıyısına inme fırsatı sunarlar. Denize uzak lokasyondaki oteller servis aracılığıyla misafirleri sahillere götürüyor, ama en konforlu seçenek denize sıfır oteller. Tercihe göre çocuk havuzu, kadınlara özel havuz, ısıtmalı havuz vb talepleriniz varsa, ona uygun otelleri tercih etmelisiniz. Sözün özü, isteklerinize uygun bir otel seçmek için iyi bir araştırma yapmak gerekiyor. Gelbaba’nın konaklama kategorisindeki yorum ve puanlamalar, epey işinize yarayacağa benziyor. Ömer Holiday Resort, Rixos Hotels, Sarot Termal, Tui Magic Life Bodrum, Otelz.com, Hotels.com, Anemon Hotels, Blue Vista Hill, Körfez Öğretmenevi, Maira Deluxe Resort, Aegean Hotels Page, Airbnb, Alsa Tatil Köyü, Anı Tur, Baran Dinlenme Tesisleri, Blue Heaven Resort, Blue Sea Otel, Caretta Beach Hotel, Castle Park Hotel, Cetur Turizm, Çiğdem Pansiyon, Cinnah Otel, Club Seray Otel, Club Star Beach, Club Sunny World Otel, Club Tuana Otel, Elçi Tur, Eldar Resort Hotel, Eldorado Otel, Elegance Resort Hotel, Esra Sultan Hotel, Eşsizoğlu Apart, Etap Mola Otel, Evim Öğrenci Yurtları ve onlarca firma hakkında memnuniyet ve eleştirileri inceleyebilirsiniz.