Moov

Moov Yorumları

Moov Şikayetleri 2022

Moov Yorumları 2022

Onaylanmamış
Onaylanmamış

Marka bilgileri doğrulanmamış ve Gelbaba İşletme Hesabı bulunmuyor

İşletme Sayfası

Çok düşük ᛫ Yorumlar(11)

Araç kiralama hizmeti için oldukça iddialı ve yenilikçi bir proje ile hayata geçirilmiş olan MOOV, kullanıcılarına sunduğu avantajlarla rakipleri arasından sıyrılmışa benziyor. Klasik rent a car firmaları arasından sıyrılmasını sağlayan hizmetleri ile kısa sürede oldukça dikkat çekmiş ve sektördeki yerini almıştır.

selmang25
Onaylı

Bu kullanıcının telefon numarası onaylandı

1 yıl önce yorumlandı

9.06.2022 tarihinde saat 02.27'de Moov'dan 1 saat 10 dakika süreyle Renault Clio 4 marka aracı kiraladım. Moov ilk kullanılmaya başlandığından beri müşterisiyim. Toplamda 1000'in üzerinde kiralamam mevcut. Bugüne kadar hiçbir kazaya karışmadım veya araca hasar vermedim. Yaklaşık 6 ay öncesine kadar müşteri hizmetleriyle hiç sorun yaşamıyordum. Bütün sıkıntılarımı dertlerimi çözüyorlar yardımcı oluyorlardı. Fakat son 6 aydır müşteri hizmetlerine derdimi anlatamıyorum. 9.06.2022 tarihinde araca hiçbir hasar vermediğim halde 2 ay sonra arayıp kaput içine çökmüş deyip hesabıma 4 bin tl borç bakiyesi düşürdüler. Aradım defalarca derdimi anlatmaya hasarın benimle alakalı olmadığını anlatmaya çalıştır. Fakat bizi ilgilendirmez borcu ödeyeceksin dediler. Arkadaşlar ben kullanım süresi boyunca hiç durmadım hep aracı sürdüm ve kontağı kapattığımda kiralamayı bitirdim. Herhangi bir kaza da yapmadım. Muhtemelen benden önce sokakta serseriler arabanın kaputuna oturdular veya çıkıp zıpladılar Moov aracı olunca fakat faturası bana kesildi. Ben gece olduğu için aracın etrafını tamponu farları önü arkayı kontrol ettim ama karanlık olduğu için kaputun içe çöktüğünü fark etmemiştim hiç. Defalarca arayıp anlatmama rağmen her seferinde kapı yüzüme kapandı, müşteri temsilcileri beni muhatap bile almadı, o kadar size para kazandırdım, o kadar süre kullandım, benim üzerimden para kazandınız, şimdi muhatap bile almıyorsunuz, üzerime alakam olmayan hasarı da yüklediniz.

Gelbaba aracılığıyla problem çözüldü ve yayından kaldırıldı.
ozged29
Onaylı

Bu kullanıcının telefon numarası onaylandı

1 yıl önce yorumlandı

Benim yaptığımı bile doğru düzgün kanıtlayamadığı çizik için kredi kartımdan 4.600 tl çekildi. Kimseye de ulaşamıyorum. Kullanmayın ve kullandırtmayın.

Gelbaba aracılığıyla problem çözüldü ve yayından kaldırıldı.
sinancicek
Onaylı

Bu kullanıcının telefon numarası onaylandı

1 yıl önce yorumlandı

08.03.2022 tarihinde Moov'dan araç kiraladım aracı çekilmeyecek ve park yasağı olmayan yere çektim akşam üstü yine aynı aracı almaya gittim fakat araç kapılarını açmadı müşteri hizmetlerini aradım konuyu anlattım müşteri hizmetlerindeki arkadaş bana araç şu an kullanım dışı olarak belirtti. Bana mail olarak indirim kodu yolladı ve farklı araçla işlem yapmamı önerdiler anlamadığım kullanım dışı olan araç çekiliyor ve çekici ücreti bana yansıtılıyor. Kullanım dışı olmasa zaten aracı alacağım ben oradan bıraktığım yer park yasağı olan bir yer değil ve trafiğe engel olan bir sokak değil çıkmaz sok ücretimin iadesini talep ediyorum. Acil konuyla ilgilenirseniz sevinirim. İyi çalışmalar

Gelbaba aracılığıyla problem çözüldü ve yayından kaldırıldı.
esrak28
Onaylı

Bu kullanıcının telefon numarası onaylandı

1 yıl önce yorumlandı

15 Mart’ta kiraladığım MOOV aracı ile toplantımın yapılacağı yere, iki saatlik yolculuk yaptım ve yolculuk bitimi moovun teknik sebeplerinden dolayı araç temassızlık sebebi ile kitlenmedi. Mobilden kitleyemediğim aracı, moovu arayıp destek aldığım teknik birimde sistemlerinden kitleyemedi ve ücret dakika aşımı olarak artmaya devam etti. Aracın başında 20dakika bekletilip, gireceğim toplantıya geç kaldım ki amacım toplantıya yetişebilmek adına araç kiralamaktı. Aracın anahtarını yanıma alıp toplantımın olacağı yere gidip, anahtarı moov vasıtası ile gelecek arkadaşa teslim etmem daha sonrasında 4 saatlik 375tl lik ücretin tarafıma iade edileceği söylendi ancak... Vergi mükellefi (şirket sahibi) olduğum için bireysel kiralama yaptığım moov da, ücret iadesi işlemlerinde benim moova fatura kesmem gerektiği söylendi. Buna istinaden kiralama üzerinde tarafıma yollanan sözleşme içerisinde bireysel kiralama yaptığım, teknik ve mekanik sebeplerden meydana gelecek herhangi bir sorunda koşulsuz ücret iadesi yapılacağı ve iade işleminde bireysel kullanıcılar için vergi mükellefi maddesi bulunmadığını da moov resmi sözleşmesi ile avukatım aracı ile inceleyip gerekli birimlere aktardım. Konu ile alakalı resmî evrak sunmama rağmen ücret iademin tarafıma hâlâ yapılmaması, mağduriyetimin giderilmemesi ve sözde muhasebenin öğlen 13:00-15:00 arası çalışmaması sebebi ile henüz net bir dönüş alamadım. Konu ile alakalı gerekli birimlere başvurup, gecikmede yaşadığım ücret dışı mağduriyetim için de ayrıca diğer yetkili birimlere başvuracağımı belirtmek isterim.

Gelbaba aracılığıyla problem çözüldü ve yayından kaldırıldı.
abdulmecita
Onaylı

Bu kullanıcının telefon numarası onaylandı

1 yıl önce yorumlandı

Kullanarak büyük bir hata yaptığım bir uygulama. Çalışanları umursamaz sistemi insanları kandırmak üzerine. Kaza yapmadığım halde far kırık denip 6.250 TL borç çıkarttılar. Yetmezmiş gibi bir de kazam olmadığı halde komik bir mesaj atıyor.; Sevgili Moover, 2021 yılında kusurlu olduğunuz 1 kazanız bulunmaktadır. 2'nci kusurlu kazanız olması durumunda üyeliğinizin süresiz olarak dondurulacağını paylaşır, güvenli sürüşler dileriz. Anlaşılan şu ; biz senin cebinden aldık paranı aracı yaptırdık güzelce artık seninle işimiz kalmadı. Güzel tezgah kurulmuş. Bu para alınana kadar çağrı merkezi bir ilgili bir ilgili tabi efendim tamam efendim ama şimdi fatura kesildi benden 6250 TL ödeme alındı ya, daha da telefona bakan eden yok. Defalarca anlatmama rağmen kazam olmadığını hasar oluşmadığını kimse ciddiye almadı ve umursamadı. Şikayet talebi açtığımda da kopyala yapıştır cevabı tarafınıza bilgi verilmiştir. Ben bu uygulamayı kullandığım ve önerdiğim için çevreme pişmanım. 6250 TL ödeme tutarını mecbur kalıp ödettiriyorsunuz. Helal olsun Sevgili Moover'ın ne demek olduğunu şimdi anladık :)

Gelbaba aracılığıyla problem çözüldü ve yayından kaldırıldı.
yusufcannk
Onaylı

Bu kullanıcının telefon numarası onaylandı

2 yıl önce yorumlandı

Merhaba arkadaşlar Moov'dan araç kiraladım bitti sonlandım araçta hasar oluşmuş araç park halindeyken kurye yandan kapıyı hafif çizmiş haberim yoktu. Aradılar hasar var diye haberim yok dedim sonra kurye arkadaşa ulaştım tutanak tutmak için geleceğini söyledi. Fakat Moov'da kimse ilgilenmedi ve tutanağı tutturmadılar benden çizik parası 2017 TL kesinti yaptılar. Aradığım zamanda kimse yardımcı olmuyor ilgilenmiyolar. Paranı alana kadar başta çok iyiydi fakat şimdi kendini çok bozdu bence uzak durun.

Gelbaba aracılığıyla problem çözüldü ve yayından kaldırıldı.

2 yıl önce yorumlandı

Kiraladığım araç kilitlenmedi ve anahtar alımı gerçekleştireceklerini söylediler 2 gün boyunca araç bende kaldı ve anahtar alımı gerçekleşmedi para iadesi yapılacağı söylendi 1 ay sonra iade edilmesi gereken tutarın 3/1 i iade edildi kesinlikle kullanmayın gidin TikTak kullanın daha iyi 👍

Gelbaba aracılığıyla problem çözüldü ve yayından kaldırıldı.

2 yıl önce yorumlandı

23.02.2021 Tarihinde araç kiralamaya çalıştım. Aracın kapılarını açıldı ama uygulamada kiralama süresi başlamadı. Böyle devam edemeyeceğim için aracı bırakmak istedim ama kapıları kitlenmiyor. Bir saat boyunca aracın başında bekledim. Bu süre zarfında 5 ayrı telefondan müşteri temsilcisini aradık. Sözde destek hattı olacak ama yardım etmek şöyle dursun müşteri temsilcisine ulaşamıyoruz bile. Bu ne berbat bir uygulama. Ne berbat bir destek hattı. Bu Yaşanan mağduriyeti herkesin duymasını istiyorum. Belki bu şekilde müşteri temsilcisine de ulaşabilirim.

Gelbaba aracılığıyla problem çözüldü ve yayından kaldırıldı.

2 yıl önce yorumlandı

19.01.2021 tarihinde kiralanan araç ile ilgili adıma MA02021000007657 ve MA02021000007658 numaralı faturalar düzenlenmiş olup fatura içeriklerinde kiralanan aracın otopark bedeli ve çekici ücreti açıklaması yer almaktadır. Söz konusu araç alındığında lastik basınç sensörü uyarısı veriyordu; lastikler kontrol edildiğinde havasında gözle görülen bir problem olmaması nedeniyle 13 dk kadar kullanılıp hastane yan yoluna park edildi. Kiralama sonlandırılırken de söz konusu uyarı programa yazıldı. Araç park edilen yer daha önce defalarca kendi aracımı park ettiğim yer olup çekilmesi gereken yerde bulunmamaktaydı. Eğer lastik nedeniyle firma tarafından çekildiyse zaten kiralamanın başında lastik sorunu zaten araçta vardı. Ayrıca bilgim onayım olmadan kredi kartımdan para çekmeye çalışılması da ayrı bir rezalet konusu. Garenta firmasını 2014 yılından beri kullanan ve çevresine tavsiye eden biri olarak söz konusu hatayı yapan personeli garena firması kurumsal kimliği dışında kınıyor gerekli düzeltme işlemlerinin yapılması ve tarafıma açıklama yapılmasını rica ediyorum.

Gelbaba aracılığıyla problem çözüldü ve yayından kaldırıldı.

2 yıl önce yorumlandı

Ya bir üyelik silmek bu kadar zor mu allah tan araba kiralamadım sakın bu şirkete bulaşmayın

Gelbaba aracılığıyla problem çözüldü ve yayından kaldırıldı.
Gelbaba İşletme

Markanız için hemen işletme hesabı açın.

Hesap Aç

MOOV Hakkında

Araç kiralama hizmeti için oldukça iddialı ve yenilikçi bir proje ile hayata geçirilmiş olan MOOV, kullanıcılarına sunduğu avantajlarla rakipleri arasından sıyrılmışa benziyor. Klasik rent a car firmaları arasından sıyrılmasını sağlayan hizmetleri ile kısa sürede oldukça dikkat çekmiş ve sektördeki yerini almıştır. MOOV araç kiralama uygulaması ile müşterilerine, saatlik hatta dakikalık olarak hizmet vermektedir. Aynı zamanda km hesabı olarak da araç kiralanması mümkündür. MOOV online rezervasyon hizmetleri ile uygulama üzerinden araç kiralaması yapılabilmekte ve hizmet bölgesi dahilinde dilediğiniz diğer MOOV hizmet noktalarına araçlar bırakılabilmektedir. Ekonomik araç seçeneklerinden lüks araç kiralama hizmetine kadar çeşitli segmentlere sahip araç filosu ile MOOV şans vermeye değer görünüyor. MOOV hakkında sizler için hazırladığımız bu yazımızın devamını sayfanın alt kısmında bulabilir, ayrıca kullanıcılarının deneyimlerine göz gezdirebilirsiniz.

MOOV Hizmetleri Nelerdir?

MOOV rent a car hizmetleri ile sektörüne yenilik getirmiş bir uygulama olarak, farklı avantajlara sahiptir. Araç filosunun tamamını inceleyebileceğiniz MOOV internet sitesi ve MOOV uygulaması hizmet ve koşulları tüm ayrıntısı ile sunmaktadır. İlgilendiğiniz aracın tüm tarifelerini açıklayıcı şekilde belirten MOOV, dakikalık, saatlik, günlük ve kilometre sınırlı olarak kiralama hizmetleri ile yoğun bir ilgi ile karşılaşmıştır. MOOV avantajlı paket ve MOOV Fırsat Aracı ve benzeri çeşitli kampanyalardan yararlanmak için sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz.

MOOV’dan Nasıl Rezervasyon Yaparım?

MOOV rezervasyon işlemleri, firmanın web sitesi ya da mobil uygulamasına giriş yapmanız halinde kolaylıkla online olarak gerçekleşmektedir. Aktif ehliyeti olan herkes MOOV rezervasyonu yapabilir ve araç kiralayabilmektedir. MOOV rezervasyon işlemi ile ilgili olarak sorun ya da hata ile karşılaşmanız durumunda firma yetkilileri ile iletişim kurabilirsiniz.

MOOV Ödeme Yöntemleri Nelerdir?

MOOV ödeme yöntemleri arasında sadece kredi kartı ile ödeme vardır. Firma sanal kart ya da banka kartı ile ödeme kabul etmemektedir. Bunun yanı sıra MOOV nakit ödeme hizmeti de vermemektedir. Kullanıcıların en çok merak ettiği, MOOV km ne kadar?, MOOV günlük kiralama kaç km? ya da MOOV saatlik ne kadar? gibi tüm sorular için sitelerinde oldukça detaylı bir liste sunmuştur.

MOOV Rezervasyon İptali Nasıl Yapılır?

MOOV rezervasyon iptali ya da MOOV rezervasyon değişikliği için belli şart ve koşullara bağlı olarak talepleri kabul etmektedir. Planlarınızda yaşanılan değişiklik ve aksamaları en kısa sürede, müşteri hizmetlerine ileterek işlemlerinizi yürütebilirsiniz.

MOOV Müşteri Şikayetleri ve Yorumları

Son zamanların en popüler araç kiralama şirketi olarak MOOV şikayet ve yorumlara yaptıkları dönüşler ile hizmet kalitelerini geliştirmektedir. Yaşadığınız deneyim hakkında, değerli görüşlerinizi bizlere yazarak mağduriyetlerinize hızlı çözümler bulacak bunun yanında MOOV şikayetleri ve yorumlarınız ile diğer ziyatretçilerimize faydalı bilgiler aktarabileceksiniz.

MOOV İletişim Bilgileri Nelerdir?

Her türlü görüş öneri ve talepleriniz için ulaşabileceğiniz bir müşteri hizmetlerine sahip olan MOOV iletişim bilgileri için web sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

Benzer Markaların Yorumları ve Şikayetleri