Oto Lastik & Aksesuarları

Başlıca Oto Lastik & Aksesuarları markaları hakkındaki kullanıcı yorumları ve şikayetlerine göz atın, kullanıcı deneyimlerinden yararlanın.

Oto & Lastik Aksesuarları

Arabalar hayatımızın önemli bir parçası haline geldi. Yatırım yapmak isteyen çoğu insan ev yerine önce araba alma eğiliminde. Fakat araba alırken eminiz ki herkes her detaya dikkat ediyor. İş arabayı almakla bitmiyor tabi. Bütçemize ve zevkimize uygun bir araba aldıktan sonra bu sefer de arabayı dizayn etmek için çeşitli aksesuarları araştırmaya koyuluyoruz. Oto aksesuarları sayesinde, otomobil vb. araçların hepsinde konfor ve güvenlik seviyesini arttırabilirsiniz. Araç içi veya dışı görünümü istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Bu konuda hemen herkesin aklına modifiye geliyor fakat aracın içindeki telefon tutacağı dahi aksesuar kategorisindedir. Dememiz o ki, aracı modifiye etmekle oto aksesuarları kullanmak arasında fark vardır.

Araç İçi Aksesuarlar

Araçların iç kısımlarındaki güncellemelere ve kullanılan ürünlere araç içi aksesuar diyoruz. Dikiz ayna süsleri, telefon ve tablet tutacakları, torpido şeritleri, torpido halıları, direksiyon kılıfları vb. ürünler araç içi oto aksesuar kapsamındadır. Kadran ışıklarından iç aydınlatmaya, ön panel giydirmeden deri döşemeye çok kapsamlı bir kategoriden bahsediyoruz. Siz de görüntü sistemi, ses sistemi, koltuklar ve daha pek detayla ilgilenebilirsiniz. Hatta pedalları ve vites topuzunu dahi değiştirebilirsiniz.

Araç Dışı Aksesuarlar

Cam filmleri, far ampulleri, tampon ekleri, difüzör, krom şeritleri vb. ürünler araç dışı aksesuarlar kategorisindedir. Bu aksesuarlar basit şekilde monte edilebilmektedir. Lastikleri ele almak gerekirse, bijon kapakları, jant göbeği kapak etiketleri, jant kapağı çeşitleri kolay şekilde uygulanan aksesuarlar arasındadır. Aracınızın rengini değiştirebileceğinizi de unutmayın. Dediğimiz gibi tamponlar, farlar değiştirilebilir; kişiye göre değişik renk ve model seçenekleri mevcuttur.

Aksesuarlar Yasal Mı?

Cezai işleme yakalanmamak için uyulması gereken kurallar var. Örneğin, cam filmine belli bir koyuluğa kadar izin var. Egzozlardan bahsetmek gerekirse, yine yasal kısıtlamalar mevcut. Gürültü kirliliği yapan egzozlar yasaktır, belli bir ses sınırını aşmamak gerekir. Ses sınırını aşan egzozlu araçlara cezai işlem uygulanır. Body kit olarak anılan ürünler aracın orjinalliğini değiştirse de yasal bir cezası yoktur. Fakat araç çevreye zarar verebilecek kadar ya da tanınmayacak kadar değiştirilse cezai işlem kaçınılmazdır. Oto aksesuarcılarının polis ışıkları gibi ürünleri ancak polisliği belgeleyen evraklarla takması beklenir. Polis sireni, polis ışığı vb ürünlerin yetkisiz kişilerce kullanıldığı tespit edilirse, hem araç sahibi hem oto aksesuarcı cezaya çarptırılır.

Zorunlu Aksesuarlar

Bu aksesuarlar estetik kaygılardan ziyade araçlarımızda her daim bulunması gereken ürünlerdir. El feneri, ilk yardım çantası, kriko, bijon anahtarı, reflektörler, yangın tüpleri şüphesiz bir aracın olmazsa olmaz ürünleridir. Ayrıca her zaman yedek bir lastik bulundurarak yolda kalmamayı garantileyebilirsiniz.

Oto Aksesuarlarını Nasıl Temin Ederiz?

Özetle, işimiz araç sahibi olmakla bitmiyor. Çoğu araç sahibi iç ya da dış oto aksesuarları ile araçlarını istediği biçimde dizayn edebiliyor. Hem aracı daha estetik hale getirmek hem de daha konforlu bir deneyim yaşamak için sizin için listelediğimiz oto lastik ve aksesuar kategorimizi inceleyebilir, yorumlar ışığında size uygun ürünleri seçebilirsiniz. Aracınız için en uygun ve en hesaplı aksesuarları tayin etmek için ziyaretçi yorumlarımızı okuyabilirsiniz.Sizin için derlediğimiz firmaların artı ve eksi yönlerini tahlil edip en ideal seçimi yapabilirsiniz.

Bizim önerdiklerimiz

Arabada dahi sıcak bir şeyler içmeyi sevenler için su ısıtıcılı termos kupalar kesinlikle kurtarıcıdır. Bu sayede kahve satan bir dükkan aramak zorunda kalmazsınız. Trafik veya seyahatlerde belinizi rahatlatmak için masajlı bel yastığı desteği temin edebilirsiniz. Omurgamız için en uygun şekilde durmak bu yastıklarla artık çok kolay. Son olarak telefon tutucu ile hem haritadan gideceğiniz yeri takip edip hem de telefon görüşmelerinizi güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.