Anasayfa gelbaba Gelbaba Portal gelbaba Kripto Para gelbaba Antalyaspor Fan Token Nedir?

Antalyaspor Fan Token Nedir?

Antalyaspor Fan Token Nedir?

Tüm dünyayla beraber ülkemizde de kripto paralara olan ilgili bireysel ve kurumsal anlamda artmakta. Pek çok kişi tarafından geleceğin finansal altyapısı olarak lanse edilen blockchain ve kripto paralar artık günümüzün ihtiyaçlarını karşılar oldu.

Bireysel yatırımcıların kripto paralara olan ilgisinin giderek artması dijital para ve arkalarındaki projelerin daha bilinir olmasının önünü açtı, bir anlamda reklamı yerine geçti. Tabi ki sektör sadece bireysel anlamda kullanıcılar bir başka deyişle yatırımcılarla sınırlı kalacak değil. Kripto para piyasasına kurumsal ilginin de bir hayli arttığını söylemek mümkün.

Kurumsal yapılar kripto paraları sadece bir yatırım aracı olarak görmenin ötesinde, çeşitli iş birliktelikleri ile token arz eden platformlar haline gelmiştir.

Bu yapılar arasında öne çıkanlar popülaritesi ve arkasındaki taraftar desteği ile spor kulüpleri olmuştur. Katılımcısı hazır diyebileceğimiz bu yapılar kripto para piyasasındaki yerlerini taraftar token projeleri ile almaktadır. Bu noktada spor kulüpleri kripto para dünyasındaki yerini alırken, kazan-kazan ilkesiyle fon toplamakta ve taraftarlarına da eşsiz imkanlar sunmaktadır.

Fan token projelerinin avantajları ve ne işe yaradıkları gibi temel bilgilere de yer vereceğimiz yazımızın ana konusu Antalyaspor taraftar token olacak.

Ülkemizin güzide kulüplerinden Antalyaspor taraftarları ile olan etkileşimi kripto para piyasasına taşımayı başarmış, böylece dijital gelişim adımlarından birini atmıştır.

Tabi ki bu konuya endüstriyel futbolun, oluşan bu dev kripto para ekonomisinden üzerine düşen payı alması olarak da bakılabilir. Futbol kulüpleri artan harcamaları finanse edebilmek için çeşitli gelir kaynakları yaratmak zorunda oldukları için böyle bir fırsatı mutlak suretle değerlendirme yönelimindedir. Forma ve lisanslı ürün satışından, sponsorlardan, yayıncı kuruluşlardan, bahis şirketlerinden ve en önemlisi stat gelirlerinden elde edilen gelirlerin arasında son yıllarda pek çok kulüp gibi Antalyaspor da token gelirlerini eklemeyi başarmıştır.

Şimdi dilerseniz Antalyaspor fan token nedir? Nasıl alınır-satılır? Avantajları nelerdir? Fiyatı nedir? gibi temel sorularla birlikte diğer önemli detaylara da göz atalım.

Antalyaspor Fan Token Nedir?

1966 yılında kurulan kırmızı beyazlı ekip, Süper ligde mücadele etmektedir ve son yıllardaki başarıları ile Türk sporunun önemli bir temsilcisi konumundadır. Ateşli bir taraftar kitlesine sahip olan takımın lakabı AKREPtir ve bu yazımızda sıkça bahsedeceğimiz Antalyaspor taraftar tokenına da adını vermiştir. Evet Antalyaspor fan tokenı kripto para piyasasında AKREP adıyla alınıp satılmakta ve listelenmektedir.

Fan token projeleri, taraftarları, kulüpleri ile kripto para dünyasında buluşturmayı hedeflemektedir. Bu anlamda Antalyaspor taraftarlarına da takımlarını destekleme imkanı veren AKREP fan token, çeşitli ödüller, indirimler, kampanyalar ve eşsiz deneyimler ile kulübe ve takıma gönül vermiş yüzbinleri mutlu etmektedir.

Diğer tüm taraftar token projeleri gibi blok zincir üzerinde üretilmiş dijital bir varlık olan Antalyaspor fan token, Ethereum blokzinciri üzerinde ERC-20 standartlarında üretilmiş bir hizmet tokenı (utility token)'dır.

Antalyaspor kulübünün Türkiye'de faaliyet gösteren yerli kripto para borsası Bitexen ile yapmış olduğu işbirliği ile yine bu platform üzerinden 18.10.2021 tarihinde ilk borsa arzı gerçekleşmiştir. Antalyaspor açısından AKREP token, kulübün yeni teknolojilere ve finansal araçlara olan yatırımının en değerli örneklerinden birisidir. Kulübün gelir elde etmek amacıyla piyasaya sunduğu tokenlar sadece Antalyaspor taraftarlarının değil, diğer kripto para takipçilerinin ve her alandan yatırımcının tercihine açıktır.

AKREP token nedir sorusuna verdiğimiz yanıttan sonra şimdide AKREP fan token ücreti, nasıl alındığı, değeri ve piyasası hakkında bazı bilgiler paylaşmaya çalışacağız.

Antalyaspor Fan Token Ücreti Ne Kadar?

Taraftar token piyasasına hızlı bir giriş yapan Bitexen Aralarında Antalyaspor fan tokenın da bulunduğu taraftar token projeleri ile kulüplere destek olmaktadır. Bitexen Antalyaspor kripto para birimi olan AKREP token için 3 farklı ön satış yöntemi belirlemiştir. AKREP token 1.seçenek ön satış fiyatı 0.70 TL, ikinci seçenek ön satış fiyatı 1.40 TL, üçüncü ön satış fiyatı da 2.80 TL olarak belirlenmiştir.

Ön satışla elde edilen taraftar tokenları kripto para borsalarında listelenene kadar kilitli kalmaktadır, yani kullanıcılar listeleme tarihinden önce elinde bulundurdukları tokenları satamazlar.

AKREP token fiyatı ile ilgili pek çok kişinin asıl merak ettiği birimin kripto para borsalarında listelenmeye başlamasından itibaren oluşan ve itibari para birimleri cinsinden olan değeridir.

2022 yılına 4 TL'nin üzerinde bir başlangıç yapan AKREP token ocak ayı ilk çeyreği itibariyle 3 TL'nin biraz üstünde fiyatlanmaktadır. AKREP token değeri Bitexen kripto para borsasından ve coinmarketcap gibi platformlardan anlık olarak takip edilebilir.

Antalyaspor Fan Token Nasıl Satın Alınır?

Bugün kripto para sahibi olmak isteyen yatırımcıların bir kripto para borsasına üye olmaları gerekmektedir. Her kripto para borsasının benzer mantıkla fakat farklı işlem adımları ile ilerleyen alım satım aşamaları bulunmaktadır.

AKREP token ilk olarak ön satış ile arz edilmiş bir taraftar tokenıdır. Bu ön satışın nasıl gerçekleştiği ile ilgili adımları paylaşarak, tokenın kripto para borsası Bitexen'de listelenmesinden sonraki alım sürecine de ışık tutmak isteriz. Böylece AKREP fan token nasıl alınır sorusunu da yanıtlamış olacağız.

Ön satış sürecinde Bitexen web sitesinde ana sayfada yer alan “Ön Satış” sekmesine tıklayarak, açılan sayfada AKREP Token’a özel bölümdeki “Detaya Git” kısmından ''satın al'' butonu tıklanıyor. Daha sonra Bitexen üyleri ve üye olmayanlar için iki farklı yolla talep oluşturuluyor. Bitexen üyesi olmayanlar için satın alma talebinde; açılan ön satış formunda istenilen bilgiler girilmekte, e-mail ve telefon numarası doğrulanmaktadır. Bitexen üyesi kullanıcılar için Ön Satış Formu’nda yer alan “Giriş Yap” menüsünden hesaba giriş yapıldıktan sonra, katılmak istenilen AKREP Token ön satış seçeneğindeki “Satın Al” butonuna tıklayıp, gereken tutarı hesaba yatırmak için banka seçildikten sonra IBAN numarasına para yatırma işlemi tamamlanmalıdır. Hesabında bakiyesi bulunan Bitexen müşterileri ''zaten bakiyem var'' ifadesine tıklayarak işlemlerini sürdürebilir. Son olarak da satın alınmak istenen miktar girilip en altta yer alan "satın al" butonu tıklanarak işlem tamamlanmaktadır.

Bu bilgiler doğrultusunda AKREP token listelenen Bitexen kripto para borsasında güncel satın alma işlemlerinde de aynı adımlar izlenerek işlem yapılabilir.

Antalyaspor Fan Token Değeri Nasıl Belirlenir?

Kripto paralar için en önemli ve ölçülebilir kriterler arasında fiyat belki de ilk sırada gelmektedir. Pek çok kişi coin-token fiyatına göre yatırımlarını yönlendirmektedir. Kripto paraların değerinin bir başka deyişle fiyatının belirlenmesinde farklı etkenler rol oynamaktadır. Bunlardan en önemlilerinden kısa kısa bahsetmeye başlayalım.

İlk olarak tüm finansal araçların değerinin belirlenmesinde en önemli etken olan arz-talep ile başlayabiliriz. AKREP Token fiyatı, alım satım emirleri doğrultusunda oluşacak arz-talep dengesine göre piyasa koşullarında belirlenen bir kripto paradır. Bu noktada talebin gerçekleşme koşulları ile arzın ne şekilde yapıldığı ve şartları etkilidir. Burada değineceğimiz bir detay da token dolaşım planı olacaktır.

AKREP token dolaşımı ile ilgili Bitexen platformundan yapılan açıklama şu şekilde; ''Kilitsiz seçenekteki ön satış miktarı ve rezervlerden belirlenen miktarda AKREP Token'lar ilk yıl dolaşıma girecek, devam eden dönemlerde ise kilitleri açılan AKREP Token'lar ve izahnamede yer alan oranlarda AKREP Token rezervleri dolaşıma dahil olacaktır.''

Yazımızın konusu olan AKREP fan token değerinin belirlenmesinde etkili bir diğer konu da kulübün sportif başarılarıdır. Bu ilk olarak belirttiğimiz talebi doğrudan etkileyen bir durumdur.

Tokenın listelendiği borsaların sayısı da fiyatı etkileyen seçenekler arasındadır.

Antalyaspor Fan Token Piyasası Nedir?

Yukarıda belirttiğimiz AKREP token ile ilgili arz süreçleri ve fiyata etki eden diğer nedenler AKREP fan token piyasasının belirlenmesinde de doğrudan etkilidir. Teknik olarak dolaşımdaki tek bir birim coin ya da token sayısının bu kripto birimin mevcut piyasa fiyatı ile çarpılmasıyla elde edilen değere piyasa değeri denilmektedir. Bu noktada da arz ve talep token piyasasının belirleyici en büyük nedenidir.

AKREP tokena olan ilginin çeşitli nedenlerle artması piyasa değerinin oluşması açısından oldukça önemlidir. Bitexen kripto para borsasına gerek web gerekse de mobil uygulama üzerinden giriş yapan her kullanıcı Antalyaspor fan token piyasasını belirleyen potansiyel yatırımcılardır.

Şimdi Antalyaspor token piyasasının token yakım süreci ile ilgili bağını anlayabilmek adına bu konudan da kısaca bahsedelim. Antalyaspor Kulübü her gol attığında 777 Token, dahil olduğu lig içerisinde ilk dört sıralamasında ligi tamamlaması halinde 20,000 Token, dahil olduğu ligin şampiyonu olması halinde 1,000,000 ve özel kupa turnuvalarında şampiyon olması halinde 50,000 Token piyasalardan satın alınıp yok edilecektir. Antalyaspor mobil uygulaması içerisinde elde edilen gelirlerin %20’si ve NFT gelirlerinin %5’i ise AKREP Token yakımı için piyasadan geri alım için kullanılacak ve yakılacaktır.

Antalyaspor Fan Token Ne İşe Yarar?

İtibari para birimleri dışında kalan yatırım araçları hakkında özellikle de detaylı bilgi sahibi olmayanlar tarafından sorulan soruların başında bunların ne işe yaradığı gelmektedir.

Fan token ne işe yarar sorusu ile AKREP fan tokenı genel çerçevesi ile ele alıp ne işe yaradığına bakalım. Antalyaspor Token, bir utility tokeni olması sebebiyle belirli bir amaç doğrultusunda üretilmiş ve bu amaca yönelik kullanımı olan hizmet kripto parası olarak her zaman taraftar ve kulüp arasındaki etkileşimleri Ethereum blokzinciri üzerinde gerçekleşmesini sağlayarak objektifliği ve güvenirliliği sağlamayı vaat etmektedir.

Kulüp ve taraftar arasındaki etkileşimden güç alan AKREP token, sunmuş olduğu ayrıcalıklar ve avantajlar sayesinde taraftarların daha fazla ilgisini çekmeye devam etmektedir. Kulüp, takım, taraftar arasındaki bağı güçlendiren, aidiyet duygusunu pekiştiren çok sayıda etkinlikte AKREP token sahipleri ayrıcalıklı taraftarlardan olacaklardır. Bu hem taraftarlar açısından büyük ve keyifli ayrıcalıklardan yararlanma şansıyken, hem de kulüplerin aidiyet duygusunun oluşmasından duydukları memnuniyetin bir aracı olmaktadır.

Yazının devamında AKREP fan tokenın ne işe yaradığı, avantajları ve ne şekilde değerlendirilebileceği hakkında bilgilere yer vereceğiz.

Antalyaspor Fan Token'ın Avantajları Nedir?

Şüphesiz ki kripto para piyasasında bu kadar çok coin-altcoin yer alırken taraftarlık hisleriyle büyük oranda da duygusal davranarak taraftar token almanın önemli avantajları düşünülerek bu tercih yapılmaktadır. Sunulan bu avantajlar sayesinde taraftar tokenlarının ön satışları kısa sürede tamamlanmaktadır.

Antalyaspor Token AKREP; taraftarlarına sunacağı fırsatlar, hediyeler, avantajlar ile taraftar ve kulüp arasında bir köprü görevi görmesi üretilme amaçlarının en önemlisidir. AKREP token sahibi taraftarlar için kulübün alacağı bazı kararlarda söz hakkı olma şansı sunulmaktadır. Bunun yanında daha önce de belirttiğimiz gibi düzenlenen çekilişlerle sürpriz hediyeler, sosyal etkinlikler ve daha fazlası token ekosisteminin getirdiği avantajlar arasındadır.

Taraftarların yakından takip ettikleri kulüplerinin ve takım hakkındaki kararlarda söz sahibi olma durumu aidiyet duygusunun gelişmesi açısından oldukça değerli. Örneğin transferlerle ve maça çıkan oyuncularla ilgili fikirlerini aktarma şansı AKREP token ile taraftarlara sunulan haklar arasında.

Taraftarların en büyük istekleri ve fan token sahibi olarak beklentileri düzenlenen organizasyonlarda yer almaktır. Takım ve kulüp üyeleri ile düzenlenen aktivitelerde buluşma pek çok taraftarın parayla dahi bulamayacakları imkanlar arasındadır. Futbolcularla yapılan toplu buluşmalar, iç saha maçları öncesi ısınma sürecini saha kenarından takip etme, maça ve kulübe özel aktiviteler, futbolcularla sahaya çıkma gibi daha pek çok organizasyonda yer almak için taraftar token en etkili araç konumunda.

Kulübün düzenlediği çekilişlerde imzalı formalar, çeşitli kulüp ürünleri token sahiplerine dağıtılmaktadır.

Günümüzde stat ve tesis turları turizm sektörünün dahi gezi programlarına dahil ettikleri aktiviteler arasında yer almaktadır. Kulüpler kendilerini fan token satın alarak destekleyen taraftarlarına özel stat turları organize etmekte, camianın tüm aktörlerinin birbirleri ile kenetlenmesini sağlamaktadır.

Antalyaspor kulübünün yapmış olduğu yatırımlarla çok daha güçlü bir camia haline gelmesi, yıldız futbolcularla kadrosunu güçlendirmesi, üç büyüklerden aldıkları puanlar ile adından sıkça söz ettirmesi AKREP fan tokena olan ilgiliyi de artırmıştır. Bu ilgi de beraberinde kulübün daha fazla etkinlik ve sürpriz ile taraftarlarına karşılık verme gereksinimini doğurmuştur.

Fan token avantajlarına bir de AKREP token değerinin artışı ile elde edilecek kazancı da eklemek gerekir. Takımın aldığı başarılı sonuçların oluşturduğu mutluluğa bir de token aracılığı ile kazanç eklendiğinde taraftarlar futbolda da sıkça kullanılan çifte mutluluk tabirini doyasıya yaşamaktadır.

Antalyaspor Fan Token'ın Sınırları Nedir?

Fan token projelerinde birim değerinin ve dolayısıyla kazancın artmasına yol açan ana unsurlardan biri tokenın sınırlarının bulunmasıdır. Sınırlı sayıda üretilen ve belli dönemlerde yakılarak azaltılan tokenler uzun vadede değerini artırmaktadır. Şimdi AKREP token sınırlarını, toplam arz, ilk arz fiyatı, minimum ve maksimum alım limitleri ve kilitli kalma süreleri ile aktarmaya çalışalım.

AKREP token 18.18.2021 tarihi saat 13:00'da toplamda 23.333.334 adet üretilerek Bitexen borsasına arz edilmiştir. Bu toplam arz üç farklı ön satış seçeneği ile taraftarların tercihine sunulmuştur. Bu üç seçenekte de eşit olarak 7.777.778 adet token satın alınabilmektedir.

İlk seçenekte İEO fiyatı 0.70 TL olarak belirlenmiş ve minimum alım miktarı 15 AKREP, maksimum alış miktarı 360.000 AKREP olarak sınırlandırılmıştır. Bu ilk alım seçeneğinde hesaptaki AKREPlerin 12 ay kilitli kalması gerekmektedir.

İkinci seçenekte 1.40 TL olan AKREP fiyatı, alış adeti olarak minimum 15, maksimum 140.000 AKREP şeklinde belirlenmiştir. İkinci ön alım seçeneğinde AKREP token kilitli kalma süresi 6 aydır.

Üçüncü ve son ön alım sürecinde 2.80 TL olarak belirlenen token birim fiyatı üzerinden satışa sunulmuştur. Bu seçenekte minimum alım adeti yine 15 AKREP, maksimum alım adeti de 36.000 AKREP'tir. Bu seçeneği kullanarak alım yapan taraftarlar için tokenları kilitli tutma zorunluluğu bulunmamaktadır.

Kulüp tarafından yapılan açıklamada; Antalyaspor Kulübü her gol attığında 777 Token, dahil olduğu lig içerisinde ilk dört sıralamasında ligi tamamlaması halinde 20,000 Token, dahil olduğu ligin şampiyonu olması halinde 1,000,000 ve özel kupa turnuvalarında şampiyon olması halinde 50,000 Token piyasalardan satın alınıp yok edilecektir. Antalyaspor mobil uygulaması içerisinde elde edilen gelirlerin %20’si ve NFT gelirlerinin %5’i ise AKREP Token yakımı için piyasadan geri alım için kullanılacak ve yakılacaktır bilgisi paylaşılmıştır.

Antalyaspor Fan Token Para Yerine Geçer mi?

Fan tokenlar taraftarların hem kulüp için etkinliklerden yararlanmasına olanak tanırken bir yandan da borsada alınıp satılarak kazanç elde etmelerine yaramaktadır. İtibari para birimleri cinsinden değeri olan AKREP tokenın para yerine geçtiğini de söylemek mümkün.

Antalyaspor Fan Token Bir Kripto Para Birimi mi?

Antalyaspor fan tokenı AKREP özellikleri itibariyle bir kripto para birimidir. İtibari para birimi karşılığı olan, kripto para borsalarında alınıp satılan, arz ve talebe bağlı olarak değeri değişen bu taraftar token, Ethereum blokzinciri üzerinde üretilmesi bakımından da kripto para birimi özellikleri taşımaktadır.

Antalyaspor Fan Token Nasıl Alınır?

Antalyaspor fan token alımı ile ilgili detaylara yazımızın başından itibaren yer veremeye çalıştık. Bitexen kripto para borsasında hesap açarak ve bu hesaba para yatırarak güncel fiyatı üzerinden AKREP fan token alım satım işlemi kolaylıkla yapılabilmektedir.

Benzer Yazılar

Gelbaba İşletme

Markanız için hemen işletme hesabı açın.

Hesap Aç
Gelbaba İşletme

Markanız için hemen işletme hesabı açın.

Hesap Aç

Benzer Yazılar

Gelbaba İşletmeye Katılın

Hemen ücretsiz kaydolarak üyeliğinizi başlatın.

Ücretsiz İşletme Hesabı Açın