Anasayfa gelbaba Gelbaba Portal gelbaba Kripto Para gelbaba Atletico Madrid Token Nedir?

Atletico Madrid Token Nedir?

Kripto Para
14 Şubat 2022 Pazartesi
Atletico Madrid Token Nedir?

Futbol ve teknolojiyi bir araya getirmiş olan Fan Token'lar bugün geldikleri noktada insanları her geçen gün hayrete düşürüyor. Futbol endüstrisine harcanan kaynaklar ve yatırımlar, taraftarlarını da bir o kadar tatmin etmekte ve görsel olarak dahi iyi bir karşılaşma izlemeyle mutlu etmektedir. Daha önceki yazılarımızda da birçok kez kripto piyasasının çok daha büyüyeceğini ve geleceğin ödeme aracı olacağını bekleyen uzmanların olduğunu dile getirmiştik. İşte ona bir örnek de Fan Tokenlar. Tabii  fan token yalnızca futbol kulüplerinden ibaret değil, video oyunlarının, şarkıcıların, sinema ve tiyatro oyuncularının, dizilerin ve hatta sosyal medya fenomenlerinin dahi günümüzde fan tokenları büyük bir alt yapı ve çalışmayla ilan ediliyor.

Fan tokenlar, taraftarlara tanıdığı ayrıcalıklar ile her geçen gün önemi fark edilen bir alanda hizmet vermektedir. Gelbaba Portal okuyucuları için hazırladığımız tüm taraftar token yazıları için buraya tıklamanız yeterli. Gelbaba'yı her gün ziyaret ederek, inceleyeceğimiz daha pek çok fan token haberlerinden de haberdar olabilirsiniz.

Daha önceki fan token yazılarımızda da görebileceğiniz gibi, biz bu yazıyı yazdığımızda yüzlerce fan token vardı ve siz bu yazıyı okuduğunuzda ise bir o kadar fan token piyasaya duyurulmuş olacak. Şimdi Atletico Madrid Taraftar Token'ı, merak ettiğiniz sorularla ve ayrıntıları ile inceleyelim.

Atletico De Madrid Fan Token Nedir?

Atletico De Madrid Taraftar Token borsa ismi ile (ATM) İspanya'nın ve dünyanın en önemli spor kulübünün dijital para projesidir. Chiliz tabanlı Atletico De Madrid Fan Token Socios ile birlikte şekillendirilmiş ve projelendirilmiştir. ATM'nin ortaya çıkma amacı, taraftar ile spor kulübü arasındaki bağın güçlenmesi ve bu noktada etkinlikler ve sektörel gelişmelere uyum sağlamaktır.

Atletico De Madrid Fan Token madenciliği yapılamayan bir tokendır ve satın alınan bu tokenları üzerinden pasif gelir elde etmek isteyen sahipleri Atletico De Madrid Fan Token staking işlemi ile ödül kazanabilirler. Kulüp imkanlarına erişim, sporcular ile çeşitli etkinliklere katılım, kulübün hazırlık maçları dahil kendi sahalarında oynanan maçlarında VIP seyirci olma imkanı, kamplarına katılım ve izleyici olma gibi pek çok ayrıcalığı da bulunmaktadır.

2020 yılının ilk ayında piyasaya sürülmüş olan Atletico De Madrid Fan Token (ATM) bugün dünyanın en önde gelen kripto para borsalarında listelenmektedir. Bir milyonu geçen IDO'ları ile bugün en çok konuşulan ve en yüksek işlem hacmine sahip fan tokenları arasında çoktan yerini almıştır. Spor kulübünün başarısı ile paralel şekilde dalgalanan değeri ile alıcılarına kar bırakmış anca son dönem kulüpte yaşanılan üst üste galibiyetler ile de 2022 yılının ilk aylarında değer kaybetmiştir. Tüm bunlar ışığında yine de Atletico De Madris Spor Kulübü'nün değerli ve önemli bir kulüp olduğu gerçeği ile ilerleyen yıllarda değerinden bir şey kaybetmeyeceği de söylentiler, beklentiler arasındadır.

Atletico De Madrid Fan Token Ücreti Ne Kadar?

Atletico De Madrid Fan Token ücreti anlık piyasa dalgalanmaları ile değişebilmektedir. Bunun için anlık olarak verileri takip edebilecek bir kripto haber sitesi ya da işlemlerin gerçekleştirileceği kripto para borsasını takip etmek daha faydalı ve akıllıca olacaktır. Gelbaba olarak kripto para birimlerinin anlık verilerini ve grafiklerini paylaşmıyoruz ve bu konuda okuyucularımıza fiyat takibi için işlem yapacakları borsalardan takip yapmalarını öneriyoruz.

Atletico De Madrid Fan Token Nasıl Satın Alınır?

Gelbaba.com Portal okuyucularından en sık aldığımız sorular arasında bulunan fan token satın alma ayrıntıları ile devam ediyoruz. Konu tabi ki Atletico De Madrid Fan Token olunca birçok detay önem kazanıyor. Atletico De Madrid Fan Token nasıl alınır  sorusu dışında Atletico De Madrid Fan Token nasıl satılır ve nerelerde satabilirim gibi teknik sorular oldukça karşımıza çıkmaktadır. Bu noktada okuyucularımıza mutlaka hatırlatmamız gereken bir kaç nokta var. Her ne kadar gündemimiz tüm dünyada olduğu gibi kripto paralar ve geleceği hakkında yorumlar gibi görünse de bu bir piyasadır ve borsa işlemidir. Her borsada olduğu gibi de finansal bir işlemdir. Bu finansal işlemleri gerçekleştirebilmek için yeterli düzeyde finansal okur yazarlığa sahip olmak, kriptolar hakkında ciddi okumalar yapmak, gerekirse eğitimler almak ve piyasayı değerlendirebilecek bilgi seviyesine geldikten sonra yatırım yapmak gerekmektedir. Çünkü her yatırım bir potansiyel kazançken, potansiyel bir risk ve kayıptır da aynı zamanda. İyi bir grafik okuyuculuğu olmadan, kulaktan dolma ve manipülatörlerden etkilenerek yapılan yatırımlar kişileri üzmektedir.

Her zaman söylediğimiz gibi Gelbaba bir yatırım danışmanı değildir ve bu konuda okuyucularına herhangi bir varlığa yönlendirmez. Yalnızca haberler ve gelişmeler hakkında sizlere tarafsız bilgiler vermeye çalışıyoruz. Bu noktalar ışığında eğer Atletico De Madrid Fan Token satın almak isterseniz ne yapacağınızı size örnekler ile açıklayalım. Örneğin Paribu kripto borsası ile satın alacaksınız. İlk olarak Paribu'ya üye olmanız gerekiyor. Daha sonra kimlik bilgileriniz ile üyeliğin kendinize ait olduğunu onaylamanız yani hesabı aktive etmeniz gerekmektedir. Bu adımdan sonra ise Paribu hesabınıza kendi adınıza olan bir banka veya dijital ödeme aracıları ile TL yatırmanız gerekmektedir. Bu noktada yapabileceğiniz bir diğer alternatif ise ERC -20 ağı gibi alternatifler ile de hesabınıza dijital varlık yatırabileceğinizdir. Bu işlemlerin her birinin komisyon ve kesintisi olacağının da altını çizmek isteriz. Bu noktadan sonra elinizdeki varlık kadar ya da dilediğiniz kadarı ile Atletico De Madrid Fan Token satın alma işlemini yapabilirsiniz.

Satın alma sonrasında nasıl Atletico De Madrid Fan Token satacağınızı da yine Paribu üzerinden anlatalım. Paribu'da bulunan Atletico De Madrid Fan Token cüzdanınızı Paribu'ya giriş yaptıktan sonra Kolay AL/SAT sayfasına gelerek seçmeniz gerekiyor. Ekranda Atletico De Madrid Fan Token miktarınızı görüntülediğinizde ister hepsini ister istediğiniz miktarını girerek satmak için sat tuşuna basmanız yeterli olacaktır. Daha sonra bu miktarı çekmek yeterli.

Atletico De Madrid Fan Token Değeri Nasıl Belirlenir?

Bir kripto varlığın değeri tüm kripto varlıklar ve borsa enstrümanlarında olduğu gibi arz talep dengesi ile oluşmaktadır. Atletico De Madrid Fan Token da tıpkı diğer taraftar tokenlarda olduğu gibi piyasaya ilan edildiklerinde proje sahiplerinin belirlediği bir değer ile sunulur ve daha sonra bu taleplerin ve arzın yoğunluğu, kulübün başarıları ile değeri borsalarda dalgalanma yaşar. Bir kripto varlığın değerini belirleyen en büyük şeylerden biri de toplam arzının ne olacağı ve gün içerisinde piyasada ne kadar satış ve alış yaşadığı ile de ilgilidir.

Bir sabit kural olarak talep arttığında fiyat artar, arz arttığında fiyat düşer, talep düştüğünde fiyat düşer, arz azaldığında fiyat yükselir. Bunların yanı sıra da hangi blok zincir ağında yer aldığı, proje sahiplerinin spor kulübü dışında da kim olduğu oldukça önemlidir.

Atletico De Madrid Fan Token Piyasası Nedir?

Atletico De Madrid Fan Token piyasası hakkında bir şey söylemeden önce tüm dünyada bilinen ve dünyanın futbol devi kulüpleri arasında yer alan İspanyol devi Atletico  Madrid'in değerinden de söz etmek gerekiyor. Çünkü bir taraftar token değeri en az temsil ettiği spor kulübü kadar değerlidir. Bugün Atletico De Madrid Fan Token'ı satın alan insanlar yalnızca Atletico De Madrid Fan Token taraftarları değildir, Atletico De Madrid Fan Token'ı değil de başka spor kulüplerini destekleyen, değil Madridli İspanyol olmayan kişiler dahi Atletico De Madrid Fan Token'ı alarak bu piyasaya destek olmaktadır.

Türkiye'den Atletico De Madrid Fan Token Alabilir miyim?

Elbette. Bugün hizmet veren tüm kripto para borsaları uluslararası alanda hizmet vermektedir. Türkçe dil desteği her birinde olmasa da İngilizce bilen bir kişi herhangi bir platforma üye olarak bu tokenları alabilir. Kaldı ki Atletico De Madrid Fan Token Paribu gibi Türkiye merkezli kripto para borsalarında listelenmektedir ve Binance gibi dünya devi bir isim Türkiye'de de hizmet vermektedir. Listelerinde Atletico De Madrid Fan Token bulunmaktadır. Bu kripto para borsalarında istenilen miktarlarda ve sayılarda Atletico De Madrid Fan Token satın almak mümkündür.

Yazımızın sonunda Atletico De Madrid Fan Token'ın nasıl ve nereden satın alınabileceğini çok daha detaylı olarak açıkladık.

Atletico De Madrid Fan Token Ne İşe Yarar?

Fan Tokenların ne işe yaradığını ilk olarak duygusal ve sonrasında ise doğal olarak sahiplerine getirisinin olup olmayacağı yani maddi olarak değerlendirmek çok daha yerinde olacaktır. Çünkü, bugün piyasada altı bini geçmiş kripto varlık varken bir kişinin taraftar token alması ilk olarak duygusal olarak açıklamak gerektiğine inanıyoruz. Hayranı oldukları, takımın, sanatçının, dizinin, oyunun tokenınını alarak aralarındaki bağın güçlenmesi ve oluşması adına değerlendirmek çok daha doğru olacaktır. Zaten spor kulübü sahipleri de bu token projeleri ve arzları ile, taraftarları ile olan bağlarını güçlendirmek, karar mercii olarak token sahibi tarafların da söz sahibi olması, özel etkinlikler ve ayrıcalıklı imtiyazlardan yararlanmalarını amaç ediniyorlar.

Maddi olarak değerlendirmemiz gerekirse, bir spor kulübünün büyüklüğü  o kulübün tokenının değerini ve geleceğini her geçen gün arttırıyor. Bir spor kulübünün tokenını galibiyet öncesi ve sonrası incelediğinizde artışı çok net bir şekilde görebilirsiniz. Bu durum tam aksi yönde de seyrediyor haliyle. Galibiyetlerde ve galibiyetlerin tekrarında da aynı şekilde bu tokenlar bazen çok ciddi oranda ve uzun süren düşüşler yaşamaktadır. Bu durumda da her ne kadar yatırımcı takımını seviyor olsa da zarar etmemeyi seçebilir. Atletico De Madrid Fan Token ne işe yarar ve Atletico De Madrid Fan Token ile ne yapabilirim sorularına da bu başlıkla cevap vermiş bulunuyoruz.

Atletico De Madrid Fan Token'ın Avantajları Nedir?

 • Diğer fan tokenlarda saydığımız gibi Atletico De Madrid Fan Token da Socios.com platformu ve Atletico De Madrid Spor Kulübi iş birliği ile piyasaya sürülmüştür. Socios içerisinde düzenlenen birçok yarışma, etkinlik ve oyunlarda Atletico De Madrid Fan Token sahipleri de yararlanabiliyor ve diledikleri etkinliklere katılarak eğlenebiliyorlar. ,
 • Sahip oldukları fan tokenın temsil ettiği kulübün yönetiminde söz sahibi olabiliyor ve kulüp içi düzenlenen etkinliklere de dahil olabiliyorlar.
 • Satın aldıkları Atletico De Madrid Fan Token miktarıyla orantılı olarak ücretsiz bir şekilde CHZ kazanma şansına sahip olabiliyorlar.
 • Kendi kulüplerinin statlarında oynanacak maçlarda VIP bilet hakları yani ayrıcalıkları da oluyor.
 • Spor Kulüpleri'nin yıldız oyuncuları tarafından imzalanmış, forma, top gibi diledikleri ürünlere de sahip olabiliyorlar.

Bu gibi ayrıcalık ve avantajlar pek tabii ki arttırılabiliyor ve geçen gün arasına bir yenisi eklenebiliyor. Çünkü bu piyasanın ve dijital ortamın bir sınırı artık pek yok. Belki de kulüp bir ay sonra düzenleyecekleri sporcular ve taraftarlar arasında geçecek bir eğlence/ dostluk maçı için fan token sahiplerine ayrıcalık verecek, bilemiyoruz. Bu sebeple ki çığ gibi büyüyen bu fan tokenlar özellikle spor kulüpleri tarafından benimsenmiş durumda.

Atletico De Madrid Fan Token'ın Sınırları Nedir?

İki milyon sınırlarında dolaşan toplam arzı ile piyasaya duyurulduğu ve sürüldüğü andan itibaren rakiplerini ezici bir üstünlükte geçen Atletico De Madrid Fan Token 2021 ilk ayları itibari ile düşüşünü sürdürüyor. Son günlerde Atletico Madrid takımının çıktığı maçlarda yenilgiye uğraması da değerinde oldukça düşüne neden olmaktadır. Atletico De Madrid Fan Token sınırları için borsa değerlerini günlük ve hatta anlık olarak takip etmek gerekmektedir.

Atletico De Madrid Fan Token Para Yerine Geçer mi?

Kriptoların geleceğinde her birinin, bir ödeme aracı, yakıt aracı, gaz aracı, elektrik yakıtı ve daha pek çok olarak kullanılacağı öngörülmektedir. Bu beklentiler ve bu beklentileri destekleyen projelerle girişimler de onların değerini her geçen gün arttırmakta bununla birlikte taleplerini de arttırmaktadır. Atletico De Madrid Fan Token  para yerine geçer mi şimdilik bunu kestirmek güç ama yukarıda da bahsettiğimiz gibi Atletico De Madrid Fan Token sahiplerine ve özellikle taraftarlara paradan çok daha kıymetli şeyler sunuyor. Hayranı oldukları takımın yönetiminde söz sahibi olmak, formalarını seçmek, gezilerine ve etkinliklerine katılmak da buna dahil.

Atletico De Madrid Fan Token Bir Kripto Para Birimi mi?

Tokenlar bildiğimiz üzere bir merkeziyetsiz ağ üzerinde işlem gören jetonlardır. Kripto para birimi değildirler ancak onlar da pek tabii dijital varlıktırlar. Fon toplama aracı olarak kullanılmaları da projelere olan güven ile açıklanabilmektedir. Bu konuda kripto paraların mantığı ve yeni başlayanlar için teknik terimleri Gelbaba Portal sayfamıza yazdık. Gelbaba Portal sayfamızı düzenli olarak takip ederek, tüm gelişmeleri ve teknik bilgileri öğrenebilirsiniz.

Atletico De Madrid Fan Token Nasıl Alınır?

Atletico De Madrid Fan Token satın al ya da sat yapacağınız işlem her ne olursa olsun bu kriptoları satın almak için öncelikli olarak güvenilir bir kripto para borsasına ihtiyacımız var. Kripto para borsası, kripto para birimlerinin alınıp satıldığı, takas edildiği platformlara denmektedir. Bugün ülkemizde de birçok yerli sermaye kripto para borsası kurulmuş ve bunlar uluslararası alanda tercih edilir hale gelmiştir. Kaliteli hizmetleri ile dünyanın birçok yerinde binlerce kripto para borsası yatırımcılarının tercih ettiği bir platform olarak da işlem hacimleriyle oldukça dikkate değer işler yapmaktadırlar. Yalnızca yerli kripto para borsaları değil, yabancı kripto para borsaları da bulunmaktadır. Bu borsalar halihazırda dünyanın en yüksek işlem hacimlerine sahip platformlardır ve sundukları kripto listeleriyle yatırımcılarına inanılmaz fırsatlar, coinler ve tokenlar sunmaktadırlar.

İşte Atletico De Madrid Fan Token da bu bahsettiğimiz güçlü, tercih edilir ve büyük bir kesim tarafından kabul görmüş olan kripto para borsalarında listelenmektedir. Yaptığımız araştırmalara göre, 2022 Ocak ayı itibari ile Atletico De Madrid Fan Token'ın listelendiği kripto para borsaları arasında;

 • Binance
 • Mandala Exchange
 • HitBTC
 • BKEX
 • Paribu
 • Hotbit

Bu saydığımız borsaların herhangi birinde kimlik onaylı üyeliğinizin olması durumunda Atletico De Madrid Fan Token'ınınızı kolaylıkla dilediğiniz miktarda alabilmenizin önünde hiçbir engel kalmıyor.

Kripto paralar ve diğer fan tokenlar hakkında yazdığımız yazılar için Gelbaba Portal sayfamızı takip edebilir ve kripto piyasaları hakkındaki gelişmelerden bizimle birlikte haberdar olabilirsiniz.

Gelbaba olarak herkese bol kazançlar ve sağlıklı günler dileriz!

Benzer Yazılar

Gelbaba İşletme

Markanız için hemen işletme hesabı açın.

Hesap Aç
Gelbaba İşletme

Markanız için hemen işletme hesabı açın.

Hesap Aç

Benzer Yazılar

Gelbaba İşletmeye Katılın

Hemen ücretsiz kaydolarak üyeliğinizi başlatın.

Ücretsiz İşletme Hesabı Açın