Anasayfa gelbaba Gelbaba Portal gelbaba E-Ticaret gelbaba En Sık Karşılaşılan Kurye Şikayetleri

En Sık Karşılaşılan Kurye Şikayetleri

E-Ticaret
11 Ocak 2022 Salı
En Sık Karşılaşılan Kurye Şikayetleri

İlk olarak kurye nedir sorusunu tanımlayarak yazımıza başlayalım. Kurye, yaya ya da motorlu araçlı olarak bir paketi, bir noktadan başka bir noktaya taşıyarak teslim eden kişiye denir. Kurye hizmetleri daha çok aynı gün veya süreli teslimler için talep edilmektedir. Kurye dendiğinde hepimizin aklında motosikleti ile büyük bir zarf içerisinde şehir içindeki iki nokta arasında belge taşıyan kasklı o kişi geliyor. Pek tabii bu taşıma işlemi kara, deniz, hava taşımacılığı ile de mümkün hem de şehirler ve hatta ülkeler arasında hem de aynı günde.

Kuryeler Nasıl Çalışır?

Kurye hizmeti veren firmalar, bu hizmeti işlerinin doğası gereği 365 gün ve 24 saat sunma durumundalar. Hizmet saati sınırsız olunca kurye firması çalışanlarının da mesai saatleri haliyle klasik mesai saatleri dışında da vardiyalı olarak gerçekleşiyor. Birçok sektörün farklı kurumsal firmalarının teslimat işlemlerini yapacak olan kuryelerin, işin etiğini de iyi kavramış olması gerekiyor. Gizlilik, etik, hasarsız ve zamanında ancak hızlı olmak adına kendini ve trafiği riske atmayacak şekilde hizmet vermeleri beklenmektedir.

Aynı Gün Teslim Kurye Fiyatları Ne Kadar?

Alternatiflerin olduğu, piyasası olan tüm sektörler rekabet içerisinde faaliyet gösterirler. Bu hizmet çeşidi ve hizmet kalitesinde de rekabet oluştururken bu hizmetleri hangi fiyatlar ile sunduğuna kadar uzayabilir. Ancak hizmet sektöründe fiyatların skalası çok daha geniş olabiliyor.

Aynı gün teslim kurye hizmeti ücretleri için en doğru ve sağlıklı cevabı firmaların kendisinden öğrenmek gerekecektir. Günümüz piyasa koşullarında fiyatların ve maliyetlerin her geçen gün değiştiği de düşünüldüğünde en doğrusu bunu hizmet öncesi firmadan talep etmek olacaktır.

Kuryeler Geç Gelen Siparişten Ücret Alıyor mu?

Söz konusu geç getirilen sipariş olduğunda her firma farklı bir politika izlemektedir. Hizmetleri ve değerleri arasında en iddialı olduğu konu hızlı ve zamanında teslimat olan bir firma için, belirtilen süre aralığında gerçekleşmeyen teslimat için ücret iadesi söz konusuyken, birçok firma bunu mücbir sebeplere ve her zaman duyduğumuz klasik "insanlık hali"ne bağlayarak hizmet bedelini alabilir. Gecikme yaşanılan kurye teslimatlarında ücret iadesi konusu muhakkak hizmet alımı öncesi yazılı olarak belirlemek/ öğrenmek gerek.

Kurye Şikayetleri Nereye Yapılır?

Sağlıklı bir iletişimde şikayet ilk olarak taraflar arasında konuşulmalı ve çözümler, öneriler dile getirilmelidir. Ancak işler her zaman bizim tahmin ettiğimiz gibi veya olması gerektiği gibi ilerlemeyebilir. Normal şartlar altında bir tüketici/kullanıcı/müşteri aldığı ürün ve hizmet ile ilgili sorun yaşadığında satıcı tarafı mağdur etmeyecek ve yasalar çerçevesinde belirlenmiş şekilde mağduriyetini giderilmesini talep edebilir. Dahası mağdur olmasa dahi hizmetin/ürünün iyileştirilmesi için önerilerini iletebilir. Bu durumda basiret sahibi ve sektöründe tutunmak isteyen satıcı taraf, bunu bir fırsat olarak görmeli ve müşterisini dinlemeli, söylenenlere kulak asmalıdır.

Ne yazık ki işler her zaman bu şekilde ilerlemiyor. Artık şikayetler ve mağduriyetler ve hatta bazı suçlar dahi kamuoyu oluşturulduğunda çözüme kavuşuyor. Müşterisinin bireysel şikayetine kayıtsız kalan bir firma, aynı müşterinin aynı şikayeti Gelbaba.com'da yani bir şikayet sitesi aracılığı ile getirmesine çok hızlı bir şekilde çözüm sunabiliyor. Moto kurye şikayet veya tüm istek ve taleplerini Gelbaba.com aracılığı ile dile getiren birçok kişi istediği sonuca kolaylıkla ulaşabiliyor.

En Hızlı Kurye Şirketleri

Hizmet sektörü içinde herhangi bir konuda o işini enini ve en iyisini seçmenin ne kadar imkansız olduğunu ilk olarak kabul etmeliyiz. Konu insanlar ve beklentiler olduğunda memnuniyet herkes için farklı bir eşikte gerçekleşecektir. Bu noktada Gelbaba kullanıcı deneyimlerini de referans alarak ülkemizde en çok talep edilen, bilinen ve müşterilerinden sıklıkla olumlu dönüşler alan firmaları sizler için derledik.

İstanbul Moto Kurye

İstanbul'da hem Anadolu yakasında hem de Avrupa yakasında hizmet veren İstanbul Moto Kurye hizmet seçenekleri ile müşterilerinin sektörel ihtiyaçlarına yönelik kapsamlı çözümler sunuyor. Yaya, motosikletli ya da arabalı, kendilerinden kurye hizmeti almak isteyen müşterilerinin gereksinimleri ve bunların sıklığına göre birçok alternatif bulunuyor. İlk olarak İstanbul Moto Kurye firmasının hizmetlerini sayalım.

 • Normal Kurye: İstanbul il sınırları içerisinde iki farklı adres arasında gün içinde yapılacak olan teslimatı kapsar. Bu normal kurye hizmetinde belirli süre gün içerisinde herhangi bir saattedir. Birçok firma aciliyeti olmayan teslimat işlemleri için İstanbul Moto Kurye firmasından bu hizmeti talep etmekte ve oldukça memnun kalmaktadır.
 • Hızlı Kurye: Hızlı kurye hizmet seçeneği de yine İstanbul Moto Kurye firmasının en çok talep edilen bir diğer hizmet çeşididir. Bu kurye hizmeti de yine yalnızca İstanbul il sınırlarında iki adres arasında  belirli bir süre içerisinde gerçekleştirilen teslimatı kapsamaktadır.
 • Acil Kurye: İstanbul Kurye yine müşteri taleplerini dikkate alarak acil kurye çözümünü de geliştirmiştir. Bu teslimat şekli de İstanbul il sınırlarını kapsamaktadır. Mümkün olan en hızlı ve en güvenli şekilde, profesyonel kuryeler tarafından teslimat gerçekleştirilir.
 • Arabalı Kurye: Paket boyutları veya içeriği sebebi ile motosiklet ile gerçekleştirilemeyecek teslimatlar İstanbul Moto Kurye ekipleri tarafından araba ile de teslim edilmektedir.
 • Gece Kurye: Yine İstanbul il sınırları dahilinde iki adres arasında mesai saatleri dışında kalan sürede veya resmi tatillerde verilen nöbetçi kurye hizmetidir.
 • Uçak Kurye: Adı İstanbul Moto Kurye olsa da kaliteli hizmetlerini şehir dışına da çıkaran firma İstanbul dışına, THY Kargo ofisi aracılığında hizmet vermektedir.

Tem Kurye

Kurumsal kurye hizmetleri ile 1997 yılından bu yana birçok sektörün başvurduğu ve kaliteli hizmetlerinden yararlandığı Tem Kurye merkezi Mecidiyeköy'de bulunmaktadır. Teknolojik gelişmeleri yakından takip eden ve geliştirdikleri yazılım ile hizmet kalitelerini dünya standartlarının üzerine çıkaran Tem Kurye, 2000'li yıllarda artık İstanbul içi değil Türkiye'nin birçok iline hizmet götüren, sektöre yön veren bir isim olmayı başarmıştır. Kurumsal ve bireysel olarak hizmetleri ayrılan ve kurumsal müşterilerine çeşitli paketler ile daha ekonomik koşullarda çözümler üreten Tem Kurye hizmetlerini şimdi daha yakından inceleyebiliriz.

 • Normal Kurye: İstanbul içi teslimatları 150 ila 210 dakika arasında yapan normal kurye hizmeti ile Tem Kurye'nin en çok talep edilen hizmetleri arasında yerini yıllardır koruyor.
 • Ekspress Kurye: Öncelikli gönderiler için en çok talep edilen hizmetleri arasında yer alan ekspress kurye teslimat işlemini 75 veya en geç 120 dakika içerisinde gerçekleştiriyor.
 • Gidiş Dönüş Kurye:  Sektörel ihtiyaçlara göre tasarlanmış olan gidiş dönüş kurye hizmeti ile, farklı adreslerde işlem yapılması gerektiğinde geri tekrar ilk adrese gelmesi gereken evraklar gibi ihtiyaçlarda kullanılmaktadır.
 • VIP Kurye: Hızlı bir teslimat çözümü olan VIP kurye hizmeti de yine Tem Kurye'nin İstanbul içinde verdiği bir teslimat çözümüdür.
 • Gece Kurye: 18:30'dan sonra gerçekleştirilen teslimat gece kure hizmetine dahil olmaktadır. Müşterilerinin ihtiyaçlarına aralıksız olarak çözüm üreten Tem kurye bu şekilde hafta sonu ya da günün herhangi bir saati hizmet vermektedir.
 • Araçlı Kurye: Motosiklet ile yapılamayacak büyüklükteki tüm teslimatlar, Tem Kurye'nin araçları ile yapılmaktadır.
 • Hava Kargo: THY uçak kargo anlaşması ile aynı günde şehirlerarası hizmet veren kurye hizmeti ile Tem Kurye bu konuda da müşterilerine özellikli hizmetler vermektedir.
 • Ankara Kurye: Müşterilerinden aldıkları yoğun talepler sonucunda kurye hizmetlerini Ankara sınırları içerisinde de sürdüren Tem Kurye, Ankaralı müşterilerine kaliteli çözüm önerileri sunuyor.

Kuryetel

İstanbul merkezli bir diğer kurye şirketi Kuryetel, yalnızca İstanbul içi değil diğer şehirlere de THY Kargo anlaşması sayesinde aynı gün içerisinde hizmet vermektedir. Şimdi de Kuryetel hizmetleri ve çözüm fikirlerinden bahsedelim.

 • Acil Hava Kargo: Bir şehirden başka bir şehre aynı gün içerisinde teslim edilmesi gereken paketler için firma Acil Hava Kargo hizmeti vermektedir. 24 saatten dahi çok kısa bir süre içerisinde acil hava kargo alıcısına teslim edilir.
 • Toplu Dağıtım: Bir davetiye, dergi ya da faturaya kadar çeşitli toplu gönderiler için talep edilen toplu dağıtım kurye hizmetini sunan Kuryetel farklı ihtiyaçlar için en doğru çözümleri ile hizmet veriyor.
 • Gece Kurye: Hafta sonu ya da hafta içi mesai saatleri dışında teslim edilmesi gereken paketlerin teslimi için tercih edilen gece kurye seçeneği Kuryetel'in en gözde hizmetlerinden yalnızca biri.

Tüm bunların yanısıra Kuryetel bireysel ya da kurumsal müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik çeşitli kurye hizmetleri vermektedir. Süreli teslimatlar ya da hızlı teslimatlar için oldukça tercih edilen şirketlerden biridir.

Motokurye.org

İstanbul içi hizmetleri ile bireysel ya da kurumsal müşterilerine ekonomik ve hızlı bir şekilde taşıma hizmeti sunan motokurye.org İstanbul trafiğini profesyonel moto kuryeleri ile alt ediyor diyebiliriz. 1990 yılından bu yana hizmet veren firma, moto kurye dendiğinde akla gelen ilk isim olması ve halen en çok tercih edilen kurye şirketlerinin başında yer alması ile biliniyor. İstanbul içinde moto kurye hizmeti veren en eski isimlerden biri olarak da yaptığı yenilikçi iş çözümleri ile sektöre yön veren bir imaja sahiptir.  Klasikleşmiş kurye hizmetleri dışında motokurye.org hizmetleri arasından ayrıcalıklı olanları sizler için derledik.

 • Cialis Kurye: Yalnızca eczanelerde satılan ve kişilerin almaktan çekindiği ya da bulamadığı cinsel sağlık ürünlerinin hızlı teslimatını yapan motokurye.org müşterilerine Degra getir acil kurye adıyla hizmet veriyor. Çeşitli isimlerle orijinal olarak yalnızca eczanelerden alınması gereken bu ilaçları, uzman kurye ekipleri büyük bir gizlilik ve özen içerisinde en yakın eczaneden alarak istenilen adrese teslim ediyor. Viagra getir acil kurye ve benzeri hizmetlerin sitelerinden inceleyebilirsiniz.
 • Diyet Yemeği Kurye: Diyet sürecinin en zor yanı diyete özel yemek bulmak ya da yapmak olduğunu bilen firma bu hizmeti ile büyük ses getirmiş ve piyasada büyük bir boşluğu doldurmuştur. Diyet yemek taşıma işleri ile uğraşmak istemeyen çalışanların yoğun talebi ile karşılaşmış ve oldukça başarılı olmuşlardır.
 • Otogar Kurye: Sektöre yön veren fikirleri ile dediğimizde tam olarak hizmet seçeneğinden bahsediyorduk! Motokurye.org bir ürünü adresinden alıp otogara götürerek otobüs firması ile alıcıya varmasını sağlıyor. Özellikle yoğun tempoda çalışanlar ve kargo firmalarının uzun süren nakil ve teslimat işlemleri ile uğraşmak istemeyenler için büyük bir hizmet sunuyor.
 • Özel Kurye: Kargoların ya da çeşitli lojistik firmalarının taşımayı kabul etmediği tüm ürünleri özel kurye hizmetleri ile teslimatını gerçekleştiren firma yine müşterilerinin her türlü ihtiyaçları için yanlarında olduğunu bir kez daha gösteriyor.

İstanbulkurye.net

İstanbulkurye bireysel ve kurumsal bazda, profesyonel, güvenilir  ve hızlı moto kuryeleri ile haftanın 7 günü aralıksız olarak teslimat hizmetleri veriyor. En profesyonel, güvenilir ve hızlı moto kurye hizmetleri ile acil teslimatlardan firmalar için düzenli teslimatlara kadar geniş ürün ve hizmet çözümüne sahip. Hizmetleri arasında acil kurye, moto kurye, gece kurye ve uçak kargo bulunmaktadır.

Süvari Kurye

1995 yılında İstanbul'da kurulmuş olan ve o zamandan bu yana aile şirketi olarak büyümesini sürdürmüş olan Süvari Kurye şehir içi ve şehir dışı kurye hizmetleri vermektedir. Müşterilerinin güvenilirlik, hız, gizlilik ve kaliteli hizmet talepleri ile örtüşen hizmet anlayışları ile sektöründe saygın bir imaja da sahiptir. Şimdi de Süvari Kurye'nin birbirinden ayrıcalıklı ve ekonomik hizmet paketlerini inceleyebiliriz.

 • Motorlu Kurye: Klasik moto kurye hizmetleri içinde en temel kurye hizmeti seçeneği olarak motorlu kurye ihtiyacı olan kurumsallara kaliteli hizmet sunuyor.
 • Arabalı Kurye: boyut veya ağırlık sebebi ile motosikletler ile taşınamayan teslimatlar için tercih edilmektedir.
 • Yaya Kurye: Evrak teslimatları için birbirine yakın noktalar  söz konusu olduğunda yaya kurye hizmeti veren Süvari Kurye bu hizmeti ile de oldukça talep ediliyor.
 • Kurye Kiralama: Yıllık, haftalık veya aylık kurumsalların dönemsel ihtiyaçlarına yönelik yalnızca kendileri için çalışacak olan kuryeleri kiralama seçeneği de Süvari ile mümkün.
 • Acil Uçak: Şehir dışı acil teslimatlarında aynı gün içinde uçaklı teslimat hizmeti de bulunuyor.
 • Süvari VIP Kurye:  Müşterilerinin acil ve oldukça önemli olan gönderileri için VIP kurye maksimum 45 dakika içerisinde teslimat sağlıyor.

Alo Kurye

Günün herhangi bir saatinde veya herkesin tatil yaptığı o önemli günlerde her zamanki temposu ile kurye hizmetleri vermeye devam eden Alo Kurye sıklıkla İstanbul içinde faaliyet gösteriyor olsa da müşterilerinin talepleri doğrultusunda şehir dışına da teslimat hizmeti götürüyor. Yılın 365 günü ve tüm saati kesintisiz olarak hizmet veren, güvenlik protokollerine hakim, etik değerler sahibi eğitimli motorlu kurye ekibi ile Alo Kurye sektörün önemli isimleri arasında yerini koruyor.

Motorkurye.org

Şehir içi motorlu kurye hizmetleri ile 7/24 hizmet veren motorkurye.org  30 dakikalık teslimat süresiyle rakiplerinden ayrılmaktadır. Hızlı kurye denince akla gelen ilk isim olan motorkurye.org aynı gün moto kurye hizmetlerine sahip. Farklı hizmet seçenekleri ile her sektör ve iş yerinin ihtiyaçlarını karşılayabilecek çözüm paketleri de mevcuttur. Hizmetleri arasında

 • VIP Kurye
 • Motor Kurye
 • Acil Kurye

gibi farklı kapsam ve içeriklere sahip teslimat seçenekleri bulunmaktadır.

Gold Kurye

Dünya çapında teslimat sloganı ile kurulmuş olan Gold Kurye şehir içi, şehirlerarası ve ülkeler arası paket teslimatı hizmetleri veriyor. Hizmet seçenekleri ve yöntemleri arasında, karayolu lojistik, hava yolu lojistik, İstanbul içi kurye, deniz yolu nakliye bulunuyor. Gold Kurye hizmetleri ve çözüm servisleri ise:

 • İstanbul içi motorlu kurye hizmetleri
 • İstanbul içi toplu dağıtım hizmetleri
 • Türkiye geneli kargo kurye dağıtım
 • Yurt dışı hava kargo hizmetleri
 • Türki geneli evcil hayvan taşımacılığı
 • Yurt dışı karayolu lojistik hizmetleri
 • Tekstil ihracat ithalat beyan işlemleri
 • İstanbul içi araçlı kurye dağıtım
 • Deniz yolu parsiyel konteyner hizmetleri
 • Ambar/ardiye depolama gümrük hizmetleri
 • Türkiye geneli VIP araç transfer hizmetleri
 • Uçak ambulans kiralama hizmetleri

İstanbulmotorlukurye.com

İstanbul sınırları içerisinde her bir ilçeye ve her bir noktaya hızlı teslimat hizmetleri sunan İstanbul Motorlu Kurye, ucuz, hızlı, güvenilir ve tabii ki profesyonel hizmet arayan kişiler için en doğru adres. Her bir sektör ve iş kolu için özel olarak düşünülerek hazırlanmış hizmet seçenekleri ile bireysel ya da kurumsal kaliteli hizmet almak mümkün. Hizmet seçeneklerini İstanbul'un ilçeleri ile ayırmış olan İstanbul Motorlu Kurye böylece çok daha hızlı ve güvenilir hizmet sağlayabilmektedir. Aynı zamanda ayrıcalıklı hizmetleri arasında

 • Moto Kurye
 • Express Kurye
 • Hızlı Kurye
 • Şehirlerarası Kurye
 • Viagra Kurye

ve daha pek çok seçenek bulunmaktadır.

Benzer Yazılar

Gelbaba İşletme

Markanız için hemen işletme hesabı açın.

Hesap Aç
Gelbaba İşletme

Markanız için hemen işletme hesabı açın.

Hesap Aç

Benzer Yazılar

Gelbaba İşletmeye Katılın

Hemen ücretsiz kaydolarak üyeliğinizi başlatın.

Ücretsiz İşletme Hesabı Açın