Anasayfa gelbaba Gelbaba Portal gelbaba Kripto Para gelbaba IDO ve ICO Satış Platformları: BSCPAD

IDO ve ICO Satış Platformları: BSCPAD

Kripto Para
20 Ocak 2022 Perşembe
IDO ve ICO Satış Platformları: BSCPAD

İnsanlık tarihi boyunca birçok devrim ve çağ yaşanmıştır. Hepsinde de kırılma anları olmuş ve gerek sosyal gerekse de teknolojik alanda yaşanan ilerlemeler tarihi dokunuşların etkisini arttırmıştır. Ama insanlık tarihindeki en hızlı ve radikal değişim, tartışmasız içinde bulunduğumuz dönem içerisinde gerçekleşmiştir. Gencimizden yaşlımıza artık teknolojik yenilikleri takip etmekte zorlandığımız bu dönemde şüphesiz ki en büyük yakıt, internet ve internet kullanımının hızla yaygınlaşması olmuştur.

Elbette ki tek başına her şeyin sebebi internet diyemeyiz. Mobil cihazların bir anda yaygın kullanımının artması ile birlikte artık dünya geri dönülemez bir iletişim çağına girmiş oldu. Mobil uygulamalar online alışveriş siteleri derken 2008 yılında finans piyasalarında kripto para yani dijital paralar bir anda patlama yaşadılar. Şu an yeryüzünde çok az insanın adını duymadığı Bitcoin kripto para biriminin piyasaya sürülüş tarihinin 2008 olduğunu düşünürsek ne kadar çetrefilli bir süreç yaşandığını sizler de takdir edeceksiniz.

Kripto para fikri aslında ilk ortaya çıktığında sadece bir takas birimi olarak ortaya çıkmadı. Yeni dünyanın değerleme aracı olarak bizzat toplulukların kendi kabul görmüş değerleri ile çalışan bir proje olarak ortaya çıktı. Bitcoin’in inanılmaz değer kazanması ve bu değişimi önceden gören birçok platform kendi kripto para birimini ve projesini ortaya sundu. Bunlardan bazıları başarılı olurken birçoğu da tarihin tozlu raflarında yerlerini aldılar.

Şu an piyasada aktif 6000’in üzerinde kripto para birimi bulunuyor. Hemen hemen her gün yeni bir dijital para sektörde varlık mücadelesi için sürülüyor. Bu da haliyle piyasanın büyümesine ve ilginin artmasına da yol açıyor. 2,5 Trilyon Dolara yaklaşan işlem hacmi ile her ne kadar birçok insanın hala şüphe ile yaklaşmasına neden olacak kadar inanılmaz olsa da kripto para piyasası artık gerçekliğini bütün etkenleri ile hissettiriyor diyebiliriz.

İki aşamalı bir token dağıtım sistemi olan BSCPAD, her katman düzeyine göre bir dağıtım garantisi vermektedir. Bu yazımızda merkeziyetsiz token dağıtımı için kullanıcılara adil ve güvenli bir şekilde hizmet vermeyi hedefleyen BSCPad hakkında bilgiler paylaşmaya çalışacağız.

BSCPAD Nedir?

Kripto para birimlerindeki artış beraberinde bazı sorunları da getirdi. Artık sektörde sadece alım satım değil bilgi de çok önemli ve değerli olmaya başladı. Bu yüzden birçok uzman ve web sitesi bu misyonu üstlenerek kripto para kullanıcılarını bilgilendirmeye başladı.

Bugün de biz sizlere BSCPAD hakkında bazı bilgi paylaşımları yapmaya çalışacağız. Öncelikle BSCPAD nedir ona bakalım. Dijital paranın piyasalarda yer edinmesi öyle sandığınız kadar kolay bir süreç değil. BSCPAD Binance smart ağındaki ilk merkeziyetsiz IDO platformu olarak dikkat çekiyor. Yeni sürülen defi tokenleri için piyasadaki ilk zamanlar oldukça zorlu ve aşamalı bir süreç beklemektedir. Birçok tokenin bu süreç içerisinde tıkanıp kendine yer bulamaması da yaşanmış ve tecrübe edilmiş olduğundan BSCPAD tam da bu noktada süreçlerin kolay ilerlemesi için çözümler sunuyor.

Launchpad tokenlerin günümüzdeki en büyük problemlerinin başında şüphesiz ki dolaşım ve likidite gelmektedir. Bunlar yetmiyor üstüne kripto para ekosisteminde varlık gösterebilmek için alınıp satılma özelliğine de sahip olmanız gerekiyor. Bu noktada devreye giren BSCPAD adil ve güvenilir token dağılımı için gerekli lansman sunumlarını gerçekleştiriyor. Katman sistemine göre token dağıtımını üstlenen BSCPAD işini şansa bırakmadan adil ve güvenilir dağıtımı gerçekleştirmektedir. Özellikle piyasaya yeni adım atmış olan altcoinler için gerçek bir fırsat sunan BSCPAD platformu yatırımcıların doğru adımlar atabilmesi için bir nevi yönlendirici görevi de üstlenmektedir.

BSCPAD Token Nedir?

Yazımızın bir önceki bölümünde de anlattığımız gibi BSCPAD aslında yeni piyasaya sürülecek defi tokenlerinin bu en sıkıntılı ve ilk süreci kazasız bir şekilde anlatması ve hatta piyasaya parlak bir giriş yapmasını sağlamak. Bu bağlamda baktığımız zaman BSCPAD bir kripto para biriminden ziyade bir platform olarak hatta bir proje olarak karşımıza çıkıyor. Peki BSCPAD token nedir?

BSCPAD yatırımcıların da uğrak yeri olması sebebi ile birçok proje ile ortak noktaya sahip olmaktadır. BSCPAD süreçleri sırasında ödüllendirme amaçlı olarak verilen BSCPAD Coinleri de tam olarak burada devreye giriyor. Stake özelliği olan BSCPAD doğal olarak sabit arzı olan bir para birimi de değil. Şu an kripto para piyasasında 80 Milyon civarında BSCPAD Coin bulunmaktadır.

Piyasa değeri 1,5 Milyar TL civarı olan BSCPAD yükselen bir değer olarak karşımıza çıkmaktadır. BSCPAD proje bazlı bir yapı olduğundan doğal olarak risk de içermektedir. Piyasaya sürülecek coinlere altyapı ve likidite desteği veren BSCPAD bazı haftalar işlem hacmini yükseltse de bazı haftalarda tam tersi oranda düşüşler kaydedilmektedir. Bunun sebebi de spekülasyonlara açık olan bir piyasa türü ile karşı karşıya olmamızdan kaynaklıdır. Bu spekülasyonların azalması ya da tamamen bitmesinin de tek yolu şüphesiz BSCPAD platformunun piyasa tarafından kabul edilmesi ve yaşanan başarılı deneyimlerin artması ile sağlanabilecektir.

İşte bu yüzden BSCPAD yorumlarının çok büyük oranda olumlu olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. IDO platformu ile sektöre yeni bir bakış açısı getiren BSCPAD her geçen zaman diliminde bu amacına ulaşacağa benzer bir performans sunuyor.

BSCPAD Token Adresi Nedir?

BSCPAD tokenleri IDO platformu üzerinden projelerini piyasaya tanıtırlar. Yani BSCPAD tokenlerin ön satış platformu olarak kullanılır ve BSCPAD üzerinden ön satışlara katılım sağlanır. bscpad.com internet sitesinden ön satışı gerçekleştirilecek token'lar için 6 çeşit üyelik bulunmaktadır. Bunlar Bronze, Silver, Gold, Platinum, Dimanond ve Blue Diamond'dır. Örneğin Bronze üyelik sahibi olabilmenin bedeli 500 USD civarındadır.

BSCPAD Token Nasıl Alınır?

Hepimizin bildiği gibi kripto para piyasasının döndüğü platformlar kripto para borsalarıdır. Ama her kripto parayı da her dijital borsada bulamayabiliyorsunuz. Peki BSCPAD Coin nasıl alınır ve satılır? Bu sorunun cevabını aslında verdik ama biraz daha detaylı anlatmakta fayda görüyoruz.

Dijital varlık sahiplerinin bu varlıkları satabilecekleri ya da sahip olmak için satın alabilecekleri dijital para borsalarının sayısı her geçen gün artmaktadır. Bu borsalardan bazıları artık kendini ispatlamış ve piyasada güven veren bir pozisyonda iken bazıları da sektörde adını duyurma gayreti içindedirler. Peki neden eski ve güvenilir bir platform varken bu yeni kripto para borsalarını tercih edelim? Bunun birkaç sebebi var ama biz sizlere belli başlıcalarını sayarsak yeterli olacaktır.

Öncelikle tüm kripto para borsalarında yapılan işlemler karşılığında değişen oranlarda komisyon ödemeleri olur. Yeni piyasaya giriş yapan her borsa komisyon oranını düşük tutarak kendisini cazip kılmak ister, ve tabi bonus kampanyaları ile müşteri sayısını arttırma hedefi güder.

Günümüzde sert rekabet koşullarının her sektörü etkilediğini biliyoruz. Bankalardan e-ticaret platformlarına birçok işletme artık kendilerine müşteri çekebilmek için kampanyalar düzenlenmektedir. Arkadaşını getir, ilk kayıt vs gibi birçok çeşidi bulunan bu kampanyalarda kripto para kullanıcıları bu yeni ve bilinmeyen borsalara çekmektedir.

BSCPAD Coin alım satımı yapılabilecek bazı kripto para borsalarına bakacak olursak; Gate.io, BKEX, ZT, PancakeSwap bunlardan en başta sayabileceğimiz dijital para borsalarıdır.

BSCPAD Nasıl Stake Edilir?

Her kripto para biriminin kendine has bazı özellikleri vardır. çünkü aslına bakarsanız her kripto para bir projenin ürünüdür. Hepsinin bir amacı ve hedefi bulunur. Bazıları oyun piyasalarında etkin olmak isterken bazıları da para transferlerinde alternatif olmayı hedefler. BSCPAD Coin hakkında bu konu ile ilgili bilgilendirmelerimizi yazımızın başında zaten yapmıştık. Dediğimiz gibi her projenin bir stratejisi de bulunur. Bazıları sabit arzı tercih ederken bazı kripto para birimlerinin madenciliği yapılabilmektedir.

Staking havuzları denilen, aynı kripto para biriminin Proof of Stake (stake pool) ile madenciliğinin yapıldığı ve farklı yatırımcıların kazanç oranının artması için varlıklarını birleştirerek yaptıkları madenciliktir. Kazanılan ödüller katılımcıların varlık oranlarına göre dağıtılmaktadır ki bu yukarıda da belirttiğimiz bscpad.com sitesinin kullanıcı üyelikleri ile doğrudan alakalıdır.

Peki BSCPAD Coin’in üretimi mümkün mü? BSCPAD de sabit arza mı dayalı? hayır BSCPAD Stake edilebilen bir kripto para birim. peki Stake etmek ne demek ? Stake etmek aslında biraz vadeli mevduat mantığına benziyor. Stake etmek genelde bir kripto para birimini desteklemek amaçlı gerçekleşir. Her dijital varlığı taşıyıp saklayabileceğimiz dijital cüzdanlar bulunur. Eğer belirli bir süre dijital cüzdanda saklamış olduğumuz kripto paraya dokunmaz veya kullanmaz isek ve de eğer o kripto para birimi stake edilebilir bir varlık ise stake etme sürecini devreye sokabiliyorsunuz. Bu sayede dijital varlığınız tıpkı vadeli mevduatlarda olduğu gibi bu sürenin sonunda artacaktır.

Peki BSCPAD Coin nasıl stake ediliyor? BSCPAD IDO sayfasına güvenli girişi gerçekleştirdikten sonra sahip olduğunuz BSCPAD Coin tutarının dilediğiniz kadarını platform üzerinden next butonunu kullanarak stake etme imkanınız bulunmaktadır. Bu işlemin gerçekleşebilmesi için dijital varlıklarınızı tanımlayabileceğiniz bir cüzdana da sahip olmanız gerekiyor.

BSCPAD Token Metamask Cüzdana Nasıl Eklenir?

Kripto para cüzdanları ve Bitcoin ile eş zamanlı tanıştık ve hayatlarımıza tıpkı Bitcoin gibi hızlı giriş yaptılar. Kripto para cüzdanı nedir önce ona biraz bakalım. Kripto para cüzdanları açık kaynaklı olan, dijital varlıkların saklanıp korunması için özel olarak üretilmiş dijital şifreli dosyalardır aslında. Her kripto para sahibinin sahip olması gereken bir etkenden bahsettiğimizi düşünürsek kripto para cüzdanları sektörün en önemli varlıklarının başında gelir. Metamask indirme sayfasında gelip dilerseniz web platformunda dilerseniz mobil cihazlarınıza Metamask cüzdan indirebilirsiniz.

BSCPAD IDO'larına Nasıl Katılabilirim?

BSCPAD IDO platformuna üyelik işlemleri için evrak paylaşmanız gerekiyor. Yani kayıtlı her kullanıcının kendisine ait belirleyici ve değişmez bazı bilgileri ispat ederek paylaşması şart.

BSCPAD IDO platformlarında hesap açarken gerekli şartları sağanız durumunda BSCPAD IDO servislerinden sunulan hizmet ve ürünlere ulaşmanız mümkün elbette. BSCPAD internet sitesine giriş yaptığınızda karşınıza BSCPAD IDO'ya başvurun seçeneği çıkmaktadır. Bu sekmeye tıklamanız durumunda karşınıza çıkacak soruları tek tek ele alacak olursak eğer; Proje adı, Proje hakkında kısa bir bilgilendirme, projenizin son durumuna ait bilgi, projenin finansman durumunu ile ilgili detaylı bilgiler, projenin lokal mi yoksa her kesime açık mı olacağı ile ilgili detayı bilgi, projenin BSC ile ilgili ortak yönleri olup olmadığı ya da taşınma durumu ile ilgili bilgi ve projenin teknik detayları ile ilgili bazı hususlar hakkında bilgiler istenmektedir. Bu formun doldurulması sonrasında ise en kısa sürede destek ekiplerince geri dönüş sağlanıp bilgi verilecektir.

BSCPAD Metamask Cüzdana Nasıl Bağlanır?

Daha önce de birçok sefer belirttiğimiz gibi eğer bir kripto para kullanıcısı iseniz sahip olmanız gereken olmazsa olmazlar vardır. Bunların da başında kripto para cüzdanları gelir. Cüzdan sahiplerinin BSCPAD platformuna bağlanması ya da kripto parasına sahip olması yetmez. Metamask cüzdanından BSCPAD ağına bağlanmanız ve cüzdanınızı buna uygun bir pozisyona sokmanız gerekir. Peki bu süreç nasıl gerçekleşiyor. BSCPAD Metamask cüzdan bağlama nasıl yapılıyor sorusunun cevabı son derece basit aslında.

Metamask cüzdanlar otomatik olarak Ethereum ağına bağlıdır. Web sitesi üzerinden anlatalım. Önce sağ üstte bulunan ağlarda bazı test ağlarını bulacaksanız. Eğer siz kendiniz bir ağ talep ediyorsanız özel ağ ekle seçeneğinden ilerlemeniz gerekiyor. Bu seçenek ile beraber paylaşmanız gereken bazı parametreler bulunuyor. Bu parametreleri de doldurulması sonrasında ise işlem yapacağınız ya da hesabınız olan kripto para borsasına bu ağı girmeniz gerekecektir.

BSCPAD Hangi Ağ Üzerinden İşlem Yapmaktadır?

Her kripto para bir ağ üzerinden çalışmakta ve işlem görmektedir. Peki BSCPAD hangi ağ üzerinden işlem yapmaktadır? BSCPAD'ın tanımlanırken en önemli özelliğini tekrar hatırlarsak eğer, Binance Smart Chain ağındaki ilk IDO platformu olma özelliği bulunan bir platform olarak dikkat çekiyor. Yani BSCPAD Binance Smart Chain ağı üzerinden işlem görmektedir.

Allocation Nedir? BSCPAD IDO ve ICO'larında Allocation Nasıl Yapılır?

Allocation aslında finansal bir terimdir. Allocation ekonomide kaynakların optimum tahsisinin karşılığıdır. Bu da proje yönetimi ve pazar seçimleri gibi konu başlıklarını önemli bir pozisyona sokar.

Kripto para piyasalarında ise Allocation neyi ifade ediyor? Kripto para birimlerinin projesi kapsamında bazı stratejiler izlenebilmektedir. Bazı projelerde kripto paraların bir kısmı belli bir amaç uğruna dağıtılmaz ve ayrılırlar. Allocation süreçleri birkaç farklı şekilde gerçekleşebilir. Özellikle planlama aşamasında her kripto para projesinde bazı dağıtımlar, özellikle kendi departmanları ve yatırımcıları için ayrılabilir. Bu çok sık karşılaştığımız bir operasyondur. Eğer bu Allocation yatırımcılar için yapılacaksa ICO diye adlandırdığımız bazı etkinliklerde yatırımcılara tahsis edilmiş bu tokenler alıcılarla buluştururlar.

Peki BSCPAD IDO ve ICO'larında Allocation Nasıl Yapılıyor? Aslında bu sürecin en belirleyici aktörü risk olmaktadır. Allocation süreçleri normalde finans uzmanları tarafından en kritik dönemler olarak kabul edilirler. Çünkü pek çok işletme değer vermese de bu süreçler dijital varlıkların değerlenmesi ve bu alanda ivme kazanmasında en belirleyici yakıtlardan biri olarak görülüyor. Fakat maalesef birçok ağ bu alanda başarılı değil. Kripto paraların değeri şimdilik 2 Trilyon Doların üzerinde. Çok uzak olmayan bir takvimde bu değerin daha da artacağı öngörülüyor. Yani Allocation pozisyonlarını doğru yöneten her kripto para birimi bu küresel piyasadaki pastanın ciddi bir bölümüne ortak olabileceklerdir.

Kripto para piyasası içerisine girmeden sektör, borsaları kullanarak alım satım yapılan basit bir yapı olarak görülebilir. Uzman yatırımcılar ve blockchain teknolojisi başta olmak üzere kripto dünyasının getirmiş olduğu yeni teknolojilere meraklı kişiler sektörün ne kadar girift ve sonsuz öğrenmeye açık olduğunu bileceklerdir.

Örneğin bu yazımızda sadece IDO ve ICO satış platformları olan BSCPAD konusuna ve bu alanda nelerin yapılabildiğine değinmeye çalıştık. Bunu yaparken de ne kadar fazla konuya çok fazla detaya dahi girmeden değindiğimiz ortada.

Bu konu özelinde bscpad.com web sitesine giriş yaparak siteyi keşfetmenizi öneririz. Yapılacak işlemler ile ilgili hazırlanmış videoları izlememek, Gelbaba Portal sayfasında yer alan yazımızı okuduktan sonra bazı kavramların daha rahat anlaşılmasını sağlayacaktır.

Kripto para borsaları ve sektörün tüm bileşenleri ile ilgili yazılara Gelbaba.com web sitesinin portal sayfasından ulaşabilirsiniz. Yatırım tavsiyesi taşımayan en güncel bilgilendirici içerikler Gelbaba Tüketici dayanışma platformunda yer almakta.

Benzer Yazılar

Gelbaba İşletme

Markanız için hemen işletme hesabı açın.

Hesap Aç
Gelbaba İşletme

Markanız için hemen işletme hesabı açın.

Hesap Aç

Benzer Yazılar

Gelbaba İşletmeye Katılın

Hemen ücretsiz kaydolarak üyeliğinizi başlatın.

Ücretsiz İşletme Hesabı Açın