Anasayfa gelbaba Gelbaba Portal gelbaba Kripto Para gelbaba IDO ve ICO Satış Platformları: VELASPAD

IDO ve ICO Satış Platformları: VELASPAD

Kripto Para
3 Kasım 2022 Perşembe
IDO ve ICO Satış Platformları: VELASPAD

Her geçen gün yepyeni bir launchpad projesi ile sizlere misafir olmaktayız. Bu haftaki konumuz olan Velaspad’e gelmeden önce gelin fiziki paradan kripto paraya geçişin hikayesine, son yıllarda baş döndürücü hızla gelişen bu serüvene kısacık bir göz atalım. Tarihin ilk dönemlerinde insanlar ihtiyaçlarını karşılamak için takas yöntemini kullanırken daha sonraki dönemlerde takas yönteminin yerini altın, gümüş ve bakır gibi değerli madenlerden üretilen ödeme araçları almıştır.

Lidyalılar tarafından üretilen altın gümüş alaşımı olan elektrom sikke tarihin bilinen ilk sikkelerinden biridir. Altın, gümüş gibi madenlerin ortaya çıkarılması ve işlenmesi gibi zorluklardan dolayı, kağıt paralar bu tür madenlerden üretilen paraların yerini almıştır.

İnternet devrimi ile birlikte ödeme işlemlerinin birçoğu çeşitli platformlar üzerinden yapılmaya başlamıştır. Bankacılık işlemleri, kredi kartı gibi kavramlar ile insanlar sahip oldukları ancak görmedikleri paraları harcamaya, transfer etmeye ya da birikim yapmaya başlamışlardır. Bilişim dünyasının insanoğluna son armağanlarından biri de kripto paralar olmuştur. Paranın tanımı ve yapısında değişikliklere neden olmuştur. Blockchain teknolojisinin ortaya çıkması kripto paraların ortaya çıkmasına vesile olurken karşımıza yepyeni bir yatırım ve ödeme yöntemi ortaya çıkarırken hayatımıza yepyeni kavramlar girmiştir.

Kripto dünyasına gelirsek; sözünü ettiğimiz bu yeni kavramlardan bazıları da Launchpad, IDO, ICO ve IEO gibi kavramlardan bahsedelim. Launchpad listelenmemiş projeleri daha da açık olmak gerekirse tokenların halka arz edilmeden önce yatırım yapmak isteyen yatırımcılar tarafından satın alınmasıdır.

Initial Dex Offering’in kısaltması olan IDO merkeziyetsiz platform aracılığı ile token ihracı olarak tanımlanmaktadır. Kaynak sağlama süreçlerinde yatırımcılara serbestlik imkanı veren IDO ön satışlarla birlikte bu tür merkeziyetsiz projelere kaynak sağlamaktadır.

Türkçe anlamı “ilk para teklifi” anlama gelen ICO ise Initial Coin Offering’in kısaltmasıdır. Kazan kazan mantığı ile hareket eden ICO kavramında proje sahipleri kendi projeleri için yatırımcılardan fon toplarken, yatırımcılar da düşük miktarlar üzerinden yatırım yaparak sonraki zamanlardan yatırımlarını katlayabilmektedir.

Türkçesi İlk değişim teklifi olan İEO da İnitial Exchange Offering’in kısaltmasıdır. İEO da kripto para borsasınca yapılan bir fon toplama aracıdır. Birçok kripto yatırımcısı tarafından ICO’ların bir sonraki aşaması olarak nitelendirilmektedir.

Şimdi gelelim yazımızın konusu olan yepyeni bir launchpad projesi olan Velaspad’e.

VELASPAD Nedir?

Yeni nesil blok zincirini içeren projelerinin geliştirilmesine fon sağlama ve destekleme amacıyla tasarlanan Velaspad Gate.io borsasında listelendikten sonra kullanıcıların oldukça yoğun ilgisiyle karşılaşmış ve oldukça fazla sayıda aranmıştır. Benzeri olmayan bir blockchain mottosuyla ortaya çıkan Velas solana kod temeli üzerine inşa edilmiştir. Kendisine özel olarak oluşturulmuş bir AI destekli AIDPOS adı verilen Hisse Kanıtı Konsensüs Sistemi ile güçlendirilerek yeni nesil merkezi olmayan uygulamaları desteklemek için tasarlanarak kripto para dünyasına adım atmıştır.

Sanal olarak genişleyen özerk bir sisteminden söz edebilirken Velas Chain tüm uygulamalarda tutarlı ve en uygun hale getirilmiş bir tecrübe sağlama amacıyla ağ yükündeki değişiklere otomatik tepkiler verirken ve bu tepkilere de uyum sağlamaktadır. Saniyede 50.000'den tps (işlem süreç sistemi) sürdürebilirken, birden fazla dilde oluşturulan akıllı sözleşmeleri desteklerken ve zincirler arası etkileşimler için oldukça güçlü fırsatlar sunmaktadır. Kitlesel pazar blok zincirini destekleyen uygulamalar için eşsiz bir konumdadır.

Velaspad’in blok zincirinin merkez ağına taşınması sonucu, oldukça yetenekli Velas zincirini yönlendirmekle birlikte, içinde yer aldığı ekosistemde yatırımcıların kar etmesi için ender fırsatlar sunmaktadır.
130.000 dolarlık başlangıç piyasa değeri ile ultra düşük piyasa başlangıç değeri ile piyasaya çıkmıştır.

Gerçek BlueZilla formu, Velas ağında ortaya çıkan projelerin bir kısmında herkesin faydalanması için çeşitli fırsatlar sunulacaktır. Kullanıcılar genişleyen ekosistemde karşılarına çıkan ilk fırsattan yararlanamasalar bile ikinci bir şansları olacaktır.

Ufak bir tüyo vermemiz gerekirse Ethereum, Avalanche ya da Solana ekosistemlerinde yatırımcı olma fırsatı Velaspad ile mümkün olacaktır.
Blockchain ekosistemleri arasındaki rekabetin şiddeti günden güne artmaktadır. Ethereum’daki yüksek ücretler sebebiyle satın alınabilme, hız ve verimlilik arayışı düzenli olarak artış göstermektedir.

Bahsettiğimiz bu problemlere rağmen Velaspad fırlatma rampası hizmeti piyasada yerini alırken, sektöründe öncü tps ve kitlelere sunulan en düşük maliyetleri gören Velas blockchaindeki yeni nesil projeleri tanıtılmıştır.

VelasPad’in piyasaya çıkmasıyla birlikte yatırımcıların IDO ve ICO için fırsatları olacaktır. Tecrübe edilmiş ve bot kullanıcıların yer almadığı likidite sistemleri ve blockchain köprüleri ve güvenilir stake sistemleri ile kullanıcıların güvenini kazanmış güçlü bir sistemdir. Stake, IDO ve satışlara bağlı olarak fiyatların düşüşüne yönelik tetikleyici sayesinde yatırımcılar için istikrarlı ve uzun vadeli büyüme hedeflenmektedir.
Sadece en kaliteli projeleri dahil etmeyerek Velas ekosistemine yepyeni bir soluk getiren fırlatma rampasını oluşturan kaynaklara, tecrübeye, deneyime ve uzmanlığa sahip bir platformdur.

Velaspadin ana özellikleri;

• Deflasyonist belirteçler
• Katmanlı tahsis sistemi
• Yüksek kaliteli projeler
• BlueZilla ekosistemi

Velaspad’i tanıttıktan sonra gelin Velaspad ekosisteminin tokenı Velaspad Token’a bir göz atalım.

VELASPAD Token Nedir?

Velaspad ekosisteminin para birimi olan Velaspan Token VLXPAD adıyla kripto para borsalarında listelenmektedir. 1.000.000.000 maksimum arzı olan Velaspad Token’ın 13.000.000 üzerinde piyasada arzı bulunmaktadır.

Velaspad Token halka ilk olarak arzının;
% 7,2’si Halk İndirimi
% 15’i Likidite
% 17’si Ekosistem
% 12’si Ekip
% 6’sı Danışmanlık
% 6’sı Rezerv
% 16’sı Stake
% 20’si Stake
%0,8’i de Airdrop için ayrılmıştır.

VELASPAD Token Adresi Nedir?

Yazımızın bu bölümünde sizleri Velaspad adresi hakkında bilgilendirmeye çalışacağız. Velaspad Token ile ilgili daha kapsamlı bilgiler alabilmeniz için velaspad.io adresini ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Söz konusu sitede Velaspad ekosistemi ve Velaspad Token ile ilgili detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz. Sitenin İngilizce olduğunu hatırlatma birlikte İngilizce bilmeyen okuyucularımızın kullandıkları tarayıcı üzerinden Türkçe diline çeviri imkânlarının olduğunu hatırlatırız. Ancak birebir bir çeviri olmadığını bazı kavramların tam olarak bir karşılığının olmadığını, bu hususta dikkatli olmalarını önermekteyiz.

VELASPAD Token Nasıl Alınır?

Kripto paraların hayatımızda önemli bir yer edindiğini, insanların günlük sohbet konularından birinin de kripto paralar olduğunu söylesek herhalde yanlış bir şey söylemiş olmayız. Hepimizin bildiği üzere kripto paraların listelendiği çok fazla kripto para borsaları bulunmaktadır. Her kripto para da her kripto para borsasında listelenmemektedir.
Kripto para dünyasının öncü sitelerinden olan, herkesin şu ya da bu şekilde en az bir kere ziyaret ettiği Coinmarketcap verilerine göre Velaspad Token, Gate.io, Uniswap, Pancakeswap, Mexcswap, Wagyuswap borsalarında listelenmektedir.

Kendiniz için uygun olan, yaptığınız araştırmalar neticesinde güvendiğiniz kripto para borsası üzerinden üyelik açmanız gerekmektedir. Bu noktada kripto para borsasının güvenilirliği, komisyon oranları, işlem hızı gibi özellikleri göz önünde bulundurun. Üzücü durumlarla karşılaşmamanız, elinizdeki birikimlerden olmamanız için bunlar oldukça önemlidir. Oldukça fazla bilinmeyen, tahmin edilemeyen durumun olduğu piyasada iyi araştırma, sorgulama ve doğru zamanda doğru hamlenin önemli olduğunu tekrar tekrar sizlere hatırlatmayı kendimize bir borç biliriz.

VELASPAD Nasıl Stake Edilir?

Velaspad stake etme işleminden bahsetmeden önce stake nedir önce ondan bahsedelim. Stake etme işlemi, yatırım yapılmak istenen bir kripto para zincirinin operasyonlarını destekleme amacıyla kripto paralarınızı cüzdanınızda belirli süre kilitleyerek kripto paralarınızı harcamadan ya da transfer etmeden tutma işlemine verilen addır. Kilitlediğiniz bu kripto paralar üzerinden, kilitlediğiniz süre dahilinde çeşitli oranlarda ödül kripto para kazanma imkanına sahip olabilmektesiniz.

Velaspad stake edebilmeniz için öncelikle hesabınızda yeterli miktarda paranız olması gerekmektedir. Daha sonra velaspad.io adresinde yer alan “bridge” bölümüne tıklayınız. Açılan sayfanın üst kısımda yer alan “connect wallet” bölümüne gelerek metamask cüzdanınıza bağlanın. Binance smart chain ağında yer alan velaspad tokenlarınızı velas ağına swaplamanız gerekmektedir. Bunun için “max” butonuna tıklayın. Alt tarafta yer alan swap butonuna tıklayın. Önünüze gelen bölümlerin ilkinde “confirm” ikinci bölümde de “approve” butonuna tıklayın. Sağ tarafta açılan metamask cüzdanınızda “onayla” butonuna tıklayın. Bu işlemin bitmesi akabinde bridge bağlantısıyla elimizdeki velaspad tokenları Binance smart chain ağından velas ağına swaplamış oluyoruz. Burada işlemin biraz uzun sürdüğünü ve beklemeniz gerektiğini hatırlatırız.

Bu işlemin bitmesini onayladıktan sonra ekrandaki sayfada “stake” bölümüne girmeniz gerekmektedir. Metamask cüzdanına girin ve velas ağına bağlanın. Sayfanın alt kısmında yer alan “I have read the Terms and Conditions” bölümüne şartları okudum ve onaylıyorum anlamına gelen tıklayın ve “next” butonuna tıklayın çıkan bölümde “max” butonuna tıklayın ve tekrar “next” butonuna tıklayın. Sağ tarafta açılan metamask cüzdanınızda yapacağınız işlem için kesilmesi gereken miktarı onaylayın. Gelen sayfada tekrar “next” butonuna tıklayın ve metamask cüzdanda miktarı tekrar onaylayın ve stake işlemini sonlandırın. Çıkan sayfada “staked” bölümünde yapılan stake miktarını görebilirsiniz. Tüm bu işlemlerin sonunda Velaspad stake işlemini yapmış oluyorsunuz.

VELASPAD Token Metamask Cüzdana Nasıl Eklenir?

Ethereum ağında işlem yapmak isteyen tüm yatırımcıların metamask cüzdana sahip olması gerekmektedir. Peki metamask cüzdan nedir önce bu konuda sizlere yardımcı olalım. Ethereum blok zinciri ile etkileşim kurmak amacıyla kullanılan kripto para cüzdanlarına metamask cüzdan adı verilmektedir. Yatırımcıların merkezi olmayan uygulamalarla etkileşim kurmalarını sağlamaları amacıyla kullanılabilecekleri bir tarayıcı eklentisinden ya da mobil uygulamalar üzerinden Ethereum cüzdanlarına erişebilmektedir.

Öncelikle metamask.io adresinden metamask cüzdanınızı bilgisayarınıza indirin. Sadece bilgisayara değil IOS ya da Google Play Store üzerinden de kullandığınız tablet ya da telefonlarınıza metamask cüzdan uygulamasını indirebilirsiniz. Ethereum blok zincirinde kullanılan bir çok cüzdan içerisinde metamask cüzdan en güvenilir cüzdanlar arasında yer almaktadır. Metamask cüzdanınıza velaspad eklemenin ilk adımı web sitesini adresini ziyaret ederek ve 'Cüzdanı Bağla' düğmesine tıklamaktadır. Bu bölümde üç tane blockchain ağı arasında köprü kurma seçeneğiniz olacaktır. Bu ağlar Ethereum Binance Smart Chain ve Velas ağlarıdır.

İkinci adımda da VLXPAD Binance Smart Chain ağı olan BEP20’den Velas Ağı olan VRC20 ağına bağlanma imkanınız olacaktır. MetaMask cüzdanınıza bağlandıktan sonra köprüyü başlatmak için, köprülemek istediğiniz miktarı yazabilir veya 'Max' butonuna tıklayıp ardından 'Swap' butonuna basabilirsiniz” türünde bir uyarıyla karşılacaksınız.
Sonraki adımda Köprülemek istediğiniz miktarı onaylamanızı isteyen bir açılır pencere sayfada karşınıza çıkacaktır. Sizin için olumsuz bir durum yoksa bu açılır pencereyi onaylamanız gerekmektedir.
Yeni adımla birlikte onaylamanız gereken iki işlem vardır. iki işleminizi onaylamanızın ardından MetaMask cüzdanınızda sizin de onaylamanız gereken bir açılır pencere karşınıza çıkacaktır.

Son adımda da işlemi onaylamanızı isteyen bir açılır pencere çıkacak ve burada gönder düğmesine tıklamanız gerekmektedir. “Swap submitted” onayı veren pencereyi gördükten sonra velaspad token metamask cüzdanınıza eklenmiş olacaktır.

VELASPAD IDO'larına Nasıl Katılabilirim?

Velaspad IDO’larına katılmak isteyen yatırımcıların öncelikle belirli bir seviyede olmaları gerekmektedir. Tier adı verilen bu seviyeler üçe ayrılmaktadır ve her seviyenin kendine has stake miktarı, whitelist (Bir ICO’nun ön satışında yer almak ve satın alma işlemi gerçekleştirmek isteyen yatırımcıların yer aldığı liste) gereksinimleri, allocation hakkı ve stake havuzları ağırlığı miktarları bulunmaktadır.

Düşükten yükseğe giden bu seviyeler;

  • Taurus seviyesi için 20.000 stake yapılması, Whitelistte Twitter yorumlarında beğeni, retweet yapılması gerekmektedir. Taurus seviyesinde Allocatin hakkı bulunurken stake pool ağırlığı 10’dur. Tahsis turu açılışından üç saat öncesinde stake için uygundur.
  • Orion seviyesi için 50.000 stake yapılması, Whitelistte Twitter yorumlarında beğeni, retweet yapılması gerekmektedir. Orion seviyesinde Allocation hakkı bulunurken stake pool ağırlığı 28’dir. Tahsis turu açılışından üç saat öncesinde stake için uygundur.
  • Vela seviyesi için 100.000 stake yapılması gerekirken whitelist için bir gereklilik bulunmamaktadır. Vela seviyesinde Allocation hakkı bulunurken stake pool ağırlığı 60’tır. Tahsis turu açılışından üç saat öncesinde stake için uygundur.Tüm bu Tier seviyelerinde yer almak için Kimlik doğrulamasının yer alması ve Metamask cüzdanınızda yeterli miktarda USDT bulunması gerekmektedir.
    Bahsettiğimiz tüm bu işlemlerden sonra siz de Velaspad IDO’larına katılabilirsiniz.

VELASPAD Metamask Cüzdana Nasıl Bağlanır?

Velaspad’in Velas ağında işlem yapan bir kripto para olduğunu yazımızın önceki bölümlerinde bahsetmiştik. Metamask cüzdanınızdan velas ağına bağlanmak oldukça kolay. Tarayıcınızdan Tokenmagic.app adresine girin ve chain kısmında yer alan Velas bölümünün sol alt kısmında yer alan “add” butonuna tıklayın. Tıkladıktan sonra metamask cüzdanınız açılacak ve network kurulumu için sizden onay isteyecektir. Approve butonuna tıklayarak onay vermenizin akabinde switch network ile cüzdanınızda o an bulunan ağdan velas ağına geçiş yapmış olacaktır. Metamask cüzdanınızda ağlar bölümünde velas ağına bağlanıp bağlanmadığınızı kontrol edebilirsiniz. Velaspad metamask cüzdan bağlama işlemi işte bu kadar kolay!

VELASPAD Hangi Ağ Üzerinden İşlem Yapmaktadır?

Tüm kripto paraların işlem yaptığı ekosistemlerde çeşitli ağlar bulunmaktadır. Gelbaba.com üzerinde tanıttığımız diğer Launchpad projeleri gibi Velaspad de Bluezilla ekibi tarafından geliştirilmiştir. Binance smart chain ağı üzerinden metamask cüzdanı ile işlem yapabileceğiniz velaspad çıktığı andan itibaren çok ses getirmiş ve yatırımcılarına oldukça yüksek kar oranları sunan bir projedir.

Binance smart chain adresi: 0xb8e3bB633F7276cc17735D86154E0ad5ec9928C0 ve Velas ağı kodu 0xa065e0858417dfc7abc6f2bd4d0185332475c180’dir.

Allocation Nedir? VELASPAD IDO ve ICO'larında Allocation Nasıl Yapılır?

IDO ve ICO kavramlarının ne olduğunu yazımızın önceki bölümlerinde bahsetmiştik. Bu bölümde karşımıza çıkan allocation da piyasaya sürülen malın bir bölümünün bir grup, takım kuruluş ya da kişi için satılması veya dağıtılmak üzere ayrılması işlemine verilen addır.
Velaspad IDO ve ICO’larında allocation işlemi yapmak için velaspad.io sayfasında projects bölümüne tıklayın. Önünüze çıkan ekranda sizin için uygun olanı seçebilirsiniz. Biz örnek olarak bitorbit üzerinden sizlere anlatacağız. Satın alma işlemi için vakit geldiğinde bitorbit butonuna tıklayın. Çıkan sayfada remaining allocation kısmının altında sizin için ayrılan alım hakkını göreceksiniz.

Sayfada gördüğünüz approve (onay) butonuna tıklayın istediğiniz tutarı buraya girin ve tekrar approve butonuna tıklayın. Bu noktada metamask cüzdanınız açılacak, bu işlemi de onaylamanız gerekmektedir. Bu işlemlerin ardından join pool butonu aktif olacaktır. Bu butona tıklayın ve istediğiniz miktarı girin ve onaylayın ve metamask üzerinde de bu işlemi onaylayın.

Tüm bu işlemlerin ardından sayfayı yenilediğinzde “your allocation” kısmında claim butonu aktif olacak ve orada sizin yer aldığınız seviyede stake pool oranındaki kısmını cüzdanınıza aktarabilirsiniz. Allocation ile yaptığınız bu işlemden elde ettiğiniz miktarı ister satabilir ister tekrar stake edebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Gelbaba İşletme

Markanız için hemen işletme hesabı açın.

Hesap Aç
Gelbaba İşletme

Markanız için hemen işletme hesabı açın.

Hesap Aç

Benzer Yazılar

Gelbaba İşletmeye Katılın

Hemen ücretsiz kaydolarak üyeliğinizi başlatın.

Ücretsiz İşletme Hesabı Açın