Anasayfa gelbaba Gelbaba Portal gelbaba Eğlence, Hobi & Etkinlik gelbaba İstanbul'un En İyi Konser Mekanları

İstanbul'un En İyi Konser Mekanları

İstanbul'un En İyi Konser Mekanları

İstanbul'da Sosyal Hayat

İstanbul Ve Müzik

Asya ve Avrupa'nın birleştiği, konumu, tarihi, doğası ile hayranlık uyandıran kadim şehir İstanbul, yüzyıllar boyu sanatın da merkezi olmayı başarmış bir şehir. Dünyanın her yerinden en ünlü sanatçıları ağırlayan İstanbul, mekanları ve kültürel altyapısı ile dünyanın fark yaratan lokasyonarından birisidir.

Bu yazımızda İstanbul'da kültür sanat etkinliklerinin kalbinin attığı mekanlara daha yakından bakmaya çalışacağız.

İstanbul'un En İyi Kapalı Konser Mekanları

Babylon

İstanbul'da konser ve çeşitli etkinlikler denildiğinde akla ilk gelen mekanların başında Babylon gelmektedir. 1999 yılında Ahmet Uluğ ve Mehmet Uluğ ile Cem Yegül'ün ortak olduğu Pozitif müzik tarafından kurulan Babylon, ilk olarak Beyoğlu Asmalımescit mahallesinde faaliyetlerine başlamış, 2015 yılında ise Şişli'nin Bomonti semtinde eski Bomonti Bira Fabrikası alanında kurulan Bomontiada'da İstanbul konser mekanları içerisinde önemli bir yere sahip olmuştur.

Kurulduğu 1999 yılından bu yana yüzlerce yerli ve yabancı sanatçı ve grubu dinleyicileriyle buluşturan mekan olma özelliğine sahip Babylon, İstanbul Caz Festivali, Akbank Caz Festivali, Demonation gibi İstanbul'da düzenlenen ve dünya çapında ilgi gören festivallere de ev sahipliği yapmıştır. Babylon'da konser veren ünlü sanatçılar listesi son derece uzun. Bu yönüyle de hem yerli hem de yabancı kaynaklarda İstanbul'un en iyi konser mekanı olarak yerini almaktadır.

Babylon etkinliklerinde 18 yaş sınırı bulunmaktadır. Oturma düzeninin olmadığı, konserlerin ve etkinliklerin ayakta takip edildiği bir mekandır. Mekandaki konserlere katılanların uyması gereken kurallar Babylon internet sitesinde detaylı bir şekilde paylaşılmıştır.

Dorock XL

İstanbul Türkiye'nin sanatta başta olmak üzere pek çok alanda lokomotifi konumunda. Özellikle şehre yabancı olanların konser mekanları İstanbul şeklinde internet üzerinden yaptıkları araştırmalarda Dorock XL Kadıköy ilk sıralardaki yerini her zaman almıştır. 15 Temmuz 2015 tarihinde açılan mekan yaklaşık 2000 metrekarelik kullanım alanı ile İstanbul'un en büyük kapalı konser alanlarından biri olarak özellikle rock severler ve tüm müzik severler için hizmete girmiştir.

Dorock XL Venue, Stage, Cafe & Bistro, Baze & E-Sports gibi mekan içerisindeki bölümleri ile hemen herkes kendine göre bir şeyler bulabilmektedir. Anadolu Yakasının konserler için mekan sorununa büyük ölçüde çözüm olan Dorock XL, her sene yerli ve yabancı gruplara ev sahipliği yapmaktadır.

Zorlu Center Psm

Zorlu Performans Sanatları Merkezi yani kısaca Zorlu PSM, İstanbul'un Beşiktaş ilçesi sınırlarındaki Zorlu Center kompleksinde yer alan çok amaçlı kültür sanat merkezi olarak 9 yıldır dünya sanatına ev sahipliği yapmaya devam ediyor. İlham verici bir mekan olan Zorlu PSM, sanatı keşfetmek ve sanatla bütünleşmek için İstanbul'daki en özgün mekanlardan birisi. Ulusal ve uluslararası kültür sanat programları anlamında İstanbul'un en çok tercih edilen ve farklı sanat etkinliklerini izleyiciler ve dinleyiciler ile en sık buluşturan merkezlerden biri de şüphesiz Zorlu PSM.

Yaklaşık 150 çalışanı ile 9 yıldır kültür, sanat ve eğlence hayatının buluşma noktası olan Zorlu PSM, Türkiye'deki kültür sanat faaliyetlerinin %15'ini tek başına sırtlanmakta, 9 yılda 4 milyondan fazla sanatseveri salonlarında ağırlama başarısını göstermiş bulunmaktadır.

Volkswagen Arena

İstanbul Sarıyer'deki çok amaçlı etkinlik salonu olarak hizmet veren Volkswagen Arena, en iyi ses akustiğine sahip büyük konser salonlarından biri olma özelliği de taşımaktadır. Etkinliklere göre farklılık gösteren salonun kapasitesi 4500-6500 arasında değişmektedir.

Avrupa'nın en iyi akustiğine sahip olduğu belirtilen mekan Türkiye'nin en gelişmiş altyapıya sahip salonu olarak canlı konserler ve çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır. Müzik, gösteri ve spor dünyasının ulusal ve uluslararası tüm prodüksiyonları 5 yıldır Volkswagen Arena gerçekleştirilmiş ve gerçekleştirilmeye de devam etmektedir. İstanbul ve Türkiye'nin yanı sıra dünyanın en iyi kapalı konser salonlarından biri olması ülkemiz ve sanat adına büyük bir kazanım.

İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı

İstanbul'un Şişli ilçesi sınırlarında, İstanbul'un en güzel lokasyonlarından birinde yer alan İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı, çok amaçlı bir gösteri merkezi olarak önemli gösterilere, sergilere, fuarlara ve konserlere ev sahipliği yapmaktadır. "Rumeli Fuar ve Sergi Merkezi" adlı ek binasında bahsettiğimiz tüm bu etkinlikler en iyi şekilde gerçekleştirilmektedir. 1900 kişilik Anadolu Oditoryum salonu, ana binanın merkezinde yer almakta ve sahne arkası, kulis odaları gibi ihtiyaca göre düzenlenmiş yapısıyla kültür, sanat ve çeşitli etkinliklerin sorunsuz icrasına katkı sunmaktadır.

Jolly Joker

Türkiye menşeli bir performans mekanı zinciri olan Jolly Joker, İstanbul büyük konser mekanları içerisinde yer almaktadır. 2008 yılında ilk olarak İstanbul'da kurulan mekan, zincir kapsamında Adana, Alaçatı, Ankara, Antalya, Bursa, Gaziantep, İstanbul, Kayseri ve Mersin lokasyonları da olmak üzere 12 farklı şube ile sanata ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Geniş ve farklı kitlelere yüksek kalitede en iyi ve en yaygın konser ortamı sunan Jolly Joker, güncel müzik ve eğlenceyi erişebilir hale getirmektedir.

Kapasitesi, içki servisi, ortam akustiği, hizmet anlayışı ile her türden sanat severlerin yıl içerisinde aradıklarını bulabilecekleri Jolly Joker mekanları ulusal ve uluslararası pek çok sanatçıya ev sahipliği yapmaya devam etmektedir.

Shaft Blues And Jazz Club

İstanbul'da bir blues ve rock alanındaki en klas mekanlarından biri olan Shaft Blues And Jazz Club, blues ve caz müziği severlerin ortak buluşma noktası olarak büyük ilgi görmektedir. Hem müzik gruplarının hemde müzik severlerin birlikte eğlendiği, rahat ve kullanışlı bir mekan olan Shaft Blues And Jazz Club, her yaş grubundan müzik severi aynı çatı altında buluşturmayı başarabilmiş bir işletme.

Anadolu Yakasında, Kadıköy'de yer alan mekanda çıkan yerli gruplar oldukça kaliteli müzik yapmakta, alternatif canı müzik dinlemek isteyenlere kaliteli ve erişilebilir bir ambiyans sunulmakta.

Shaft Blues And Jazz Club sosyal medya hesaplarını aktif olarak takip ederek, mekanda çıkacak müzisyenler ve diğer konular hakkında anlık bilgi sahibi olabilirsiniz.

İstanbul'un En İyi Açık Hava Konser Mekanları

Küçükçiftlik Park

İstanbul Avrupa yakasında açık havada konserlerin yapıldığı en merkezi yerlerin başında Küçükçiftlikpark gelmektedir. Yaklaşık 9000 metrekarelik etkinlik alanı, konserler ve özel etkinlikler için ayrılmış 2000 metrekarelik bahçesiyle yılın her anı ev katılımcılarına sahipliği yapmaktadır. Şehrin kültür, sanat ve eğlence merkezi KüçükÇiftlik Park, Maçka’nın kalbinde Beşiktaş Stadına, boğaza, kısacası şehrin en popüler lokasyonlarına yürüme mesafesinde yer almaktadır. 2009 yılından bu yana şehrin en önemli etkinliklerine ve konserlerine tanıklık etmek isteyenlerin adresi olan Küçük Çiftlik Park 1975 yılından bu yana devraldığı mirası yeni dokusuyla yerli ve yabancı sanat severlere yaşatmaktadır. Şehrin eğlence mirası sloganıyla Küçükçiftlikpark bu sene de en güzel organizasyonlara ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu

İstanbul'un en merkezi yerlerinden biri olan Harbiye'de yer alan Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu, İstanbul açık hava mekanları içerisinde belki de en popüleridir diyebiliriz. Dolmabahçe vadisi içerisinde, Hilton oteli ve Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'na komşu olan Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu, konser, tiyatro, gösteri gibi pek çok alanda sanat severlerin buluşma yeridir. İstanbul açık hava konserleri yıllardır bu sahnede milyonlarca kişiyle en ünlü sanatçıları buluşturmuştur.

1946 yılında temeli atılan ve 1947 yılında açılan bu tarihi mekan, yarım daire şeklindeki oturma düzeni ile adeta antik zamanların amfi tiyatroları hissiyatını yaşatmaktadır. 4000 kişiye yakın oturma kapasitesi, konumu, tarihi ve her sene ağırladığı birbirinden ünlü sanatçılar ile Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu bu gün de popülaritesini sürdürmeye devam etmektedir.

Turkcell Platinum Park

Turkcell Platinum Park kullanım amacı ile bu ana kadarki mekanlardan biraz farklı işlemektedir. Off road, okçuluk, trekking parkuru, çocuk oyun parkları ile her yaş grubuna hitap eden bir yapısı bulunmaktadır. En çok merak edilen konulardan birisi de Turkcell Platinum Park giriş ücreti olup olmadığıdır. Parka giriş ücretsiz olmakla beraber gerçekleştirilecek aktiviteye göre rezervasyon yapılması zorunludur. İnsanlar Turkcell Platinum Off-Road Park'ta kendi araçları ya da parka ait araçlarla eğitim alabilirler, parkurdan faydalanabilirler. Bunun için tek yapmaları gereken öncesinde mutlaka rezervasyon yaptırmalarıdır.

İstanbul'un Sarıyer ilçesindeki Ayazağa bölgesinde bulunan bu park doğa tutkunlarının, off-Road'çıların, şehrin koşuşturmasından sıyrılıp hava almak isteyenlerin, kısacası yediden yetmişe her yaştan insansın uğrak noktası.

Santralİstanbul

Tarihi bir enerji santraline ev sahipliği yapan Bilgi Üniversitesi içerisindeki müze, kütüphane, kafe ve etkinlik alanı olarak kullanılan, sanatseverlerin adına son derece aşina oldukları Santralİstanbul, şehrin merkezinde, Eyüpsultan'da yer almaktadır. Bünyesinde gerçekleştirilen sanatsal ve kültürel etkinlikler sayesinde şehrin canlanmasına katkıda bulunan Santral İstanbul, bir yandan da uluslararası bir platform olmayı hedeflemektedir. Osmanlı döneminden kalan Silahtarağa elektrik santrali korunarak ve çeşitli restorasyonlardan geçirilerek Santralistanbul'a dönüştürülmüş, kültü-sanat ve çeşitli etkinlikler için kullanılabilir hale getirilmiştir. Türkiye’de kültür-sanat alanında bugüne kadar gerçekleştirilmiş en kapsamlı dönüşüm projelerinden biri olan santralistanbul, 8 Eylül 2007'de kapılarını tüm sanat severlere açmıştır.

Beykoz Kundura

İstanbul'un Anadolu yakasında kültür, düşünce ve sanat alanında insanların ortak buluşma noktalarından biri olan Beykoz Kundura, Osmanlı İmparatorluğundan devralınan ve Cumhuriyet dönemini de kapsayan zengin bir geçmişle bu gün sanatın şehirdeki merkezlerinden biri konumundadır. 1800'lerin başına uzanan bir tarihe sahip olan mekanda Osmanlı döneminde deri ve kağıt üretilmiş, Cumhuriyet’ten sonra ise Sümerbank deri ve kundura fabrikası olarak hizmetlerine devam etmiştir. 2004 yılında Yıldırım Holding'in satın alması ile film ve kültür sektörünün merkezlerinden biri haline gelmiştir.

Kundura Sahne, Kundura Sinema, Kundurama, Kundura Hafıza, Vardiya ve KunduraLab platformları mekanın kültür sanat etkinlikleri konusundaki durakları konumunda. Yaz aylarında sanatseverleri boğazın kıyısında misafir eden mekan, Bir Yaz Gecesi Festivali kapsamında film ve müzik etkinliklerini sanat severlerle buluşturuyor.

Maximum Uniq Açıkhava

İstanbul'un Avrupa Yakasındaki en önemli sanat etkinlik alanlarından biri olan Maximum Uniq, Maslak'ta, şehrin merkezinde tarihle doğanın iç içe geçtiği ayrıcalıklı bir ortamda sanatseverleri ağırlamaya devam ediyor. UNIQ Açık Hava Sahnesi, özellikle Mayıs ve Ekim ayları arasında bünyesinde gerçekleştirilen etkinliklerle, şehre dinamizm kazandırıyor diyebiliriz. Oturarak 3000, ayakta 8000 seyirci kapasiteli olan bu mekanda en özel konserler ve çeşitli festivaller düzenlenmekte.

BKM yaz etkinliklerinin de düzenlendiği Maximum Uniq Açıkhava'da, 2022 yılı Temmuz-Ağustos-Eylül aylarında dopdolu bir program sanatseverleri bekliyor.

Müze Gazhane

İstanbul'un Anadolu Yakasındaki en popüler semti diyebileceğimiz Kadıköy'deki bir başka kültür sanat merkezi de Müze Gazhane. 1892 yılında Anadolu yakasına gaz tedariki için inşa edilen fabrika, günümüzde uzun soluklu bir mücadelenin ve çok yönlü bir restorasyonun sonucu olarak İstanbul'un kültür sanat hayatına kazandırılmıştır. Çok amaçlı kullanım alanları, ulusal ve uluslararası sanatçıların katılımı ile düzenlenen etkinlikleri, ile hem kültür-sanatı hem de bilimsel paylaşımları herkes için ulaşılabilir kılmaktadır.

Müze Gazhane haziran 2022 etkinlikleri ile başlayan ve yaz boyunca devam edecek olan birbirinden güzel aktiviteler ile şehrin nabzının atmaya devam edeceği bir mekan olarak öne çıkıyor.

Konser Bileti Satın Alma Siteleri

Biletix

Türkiye'nin eğlenceye giriş noktası sloganı ile 2000 yılından bu yana eğlence ve sanat severleri çeşitli etkinliklerle buluşturan Biletix, Türkiye'nin de aralarında bulunduğu 21 ülkede, Kuzey Amerika, Avrupa ve Ortadoğu'yu kapsayan geniş bir coğrafyada hizmet vermektedir. Live Nation Entertainment çatısı altında faaliyetlerini sürdüren Biletix, dünyanın lider biletleme firmalarından biri olan Ticketmaster Ailesi'nin önemli üyelerinden birisidir.

Teknolojik altyapı anlamında oldukça kaliteli bir sisteme sahip olan Biletix, web ya da mobil uygulama üzerinden kullanıcılarına bilet satmanın ötesinde yeni deneyimler yaşatan bir platforma dönüşmüş durumda. Türkiye’de eğlence sektörünün genişlemesinde büyük emeği bulunan firma, yılda 13.000'in üzerinde etkinlik ile katılımcısını buluşturmaktadır. Bu etkinliklere katılan kişi sayısı da yıllık 3,5 milyonun üzerindedir. Türkiye'nin en büyük e-ticaret sitelerinden biri de olan Biletix, bilet satış hizmetini internet sitesi ve mobil uygulaması dışında, telefonla ve çeşitli illerdeki 30'a yanın perakende satış noktası üzerinden de yapmaktadır.

Biletinial

2011 yılından bu yana başta kültür-sanat olmak üzere çeşitli etkinliklerin biletlemesi sektöründe faaliyet gösteren Biletinial.com, kaliteli teknolojik altyapısı sayesinde tüketicileri etkinliklerle buluşturmada çözüm üreten bir firma olmayı başarmıştır. Ulusal ve uluslararası çapta yaptığı başarılı organizasyonlarla kullanıcılarının etkinliklere erişimini zahmetsiz bir hale getiren firma, sinema, tiyatro, konser, spor ve birçok farklı özel etkinlik alanında 300’den fazla sinema, 2000’den fazla salon ve 220.000’den fazla koltuk kapasitesiyle pazarın önde gelen ve sürekli büyüyen markalarından bir olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

Devlet Tiyatroları, Devlet Opera ve Balesi, Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü konserleri gibi Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı olan birimler ile Türkiye'nin önde gelen sinema grupları ve çeşitli spor federasyonlarıyla yapmış olduğu iş ortaklıkları sonucunda pek çok kişiye hitap eden organizasyonların biletlemesini yapmaktadır.

Passo

Futbol, müzik, sahne, müze ve diğer pek çok organizasyonun biletleme işini üstlenen Passo, Türkiye'nin önde gelen mekanlarındaki kültür-sanat ve spor etkinliklerine girişin en kolay yollarından birisidir. 2014 yılından itibaren herkesin bildiği gibi Süper lig ve 1. ligde yer alan takımların bilet ve kombine satışlarını yürüten platform, 2019 yılından itibaren de etkinlik dünyasındaki konser, tiyatro, basketbol gibi daha pek çok organizasyon için bilet tedariki sağlamaktadır.

Passo ülkemizde Passolig adıyla Süper Lig ve 1. Lig’de yer alan tüm takımların hem lig hem de Şampiyonlar Ligi, Avrupa Ligi, Türkiye Kupası ve hazırlık karşılaşmalarının tek resmi satış noktasıdır.

İos ve Android cihazlar için indirilebilen mobil uygulaması ve web sitesi üzerinden Passo'nun bilet sağladığı etkinlikleri takip edebilirsiniz. Ayrıca Passo biletleme yazılımının %100 yerli olduğunu da belirmek isteriz.

Biletino

Dijital biletleme alanında faaliyet gösteren Biletino, herkesin kolayca etkinlik yayınlayıp, yüksek trafik erişimine sahip olabilmesine ve mümkün olan en yüksek bilet satış adetlerine erişebilmesine yardımcı olmayı misyon edinmiş bir platformdur. 2012 yılında faaliyetlerine başlayan Biletino, bu süre zarfında 7000'den fazla etkinlik için 1 milyondan fazla biletleme yapmayı başarmıştır. Güçlü bir teknolojik altyapı ile kullanıcı dostu bir platform yaratmayı ve bunun sürdürülebilir olmasını da hedefleyen firma, kullanıcılarını memnun edecek, modern dünyaya yakışır bir biletleme servisi oluşturmaya çalışmaktadır.

Biletalsat

Biletalsat adından da anlaşılacağı üzere arz ve talebi bir araya getiren bir alışveriş platformudur. Biletini aldıkları etkinliklere katılamayacak kişiler ile etkinliklerde yenini almak isteyen kişilerin güvenilir şekilde biletlerini alıp sattıkları ortak bir pazar yeridir.

Konser, spor etkinlikleri ve çeşitli festivallerin biletlerini önceden alış fakat gidemeyecek kişiler ile bu biletleri arayan ama bulamayan kişileri tek çatı altında Biletalsat uygulamasında görmek mümkün.

Biletalsat platformunda her satıcının biletinin fiyatını kendisinin belirlediğini belirtmek isteriz.

Benzer Yazılar

Gelbaba İşletme

Markanız için hemen işletme hesabı açın.

Hesap Aç
Gelbaba İşletme

Markanız için hemen işletme hesabı açın.

Hesap Aç

Benzer Yazılar

Gelbaba İşletmeye Katılın

Hemen ücretsiz kaydolarak üyeliğinizi başlatın.

Ücretsiz İşletme Hesabı Açın