Anasayfa gelbaba Gelbaba Portal gelbaba Kripto Para gelbaba Kripto Para Haberlerini Takip Edebileceğiniz 10 Websitesi 2022

Kripto Para Haberlerini Takip Edebileceğiniz 10 Websitesi 2022

Kripto Para Haberlerini Takip Edebileceğiniz 10 Websitesi 2022

Bireysel yatırımcı olarak kripto para borsasında işlem yapmaya niyet eden kişilerin, ilk olarak kripto para nedir,  kripto para borsası işleyişi nasıldır, kripto para piyasasındaki terimler nedir gibi temel seviyeden başlamak üzere ciddi bir araştırma yapması gerekir. Hayatın her alanında olduğu gibi bilgi eksikliği kişileri zarara sokacaktır. Sitemizde bu zamana kadar kripto paraların detaylı tanımından, alım satım işleminin yapıldığı borsalara kadar birçok farklı içeriklerde yazılar paylaştık. Güncel olarak da ilgili kategoride bilgi dolu güncel içerikleri ve haberleri paylaşmaya da devam ediyoruz. Buraya tıklayarak kripto para kategorisi ile ilgili haberlerin hepsine erişim sağlayabilirsiniz.

Gelbaba olarak kripto para borsaları ve birimleri ile ilgili güncel haberler ve finansal yorumlar paylaşıyor olsak da, içeriklerimiz tamamen haber amaçlıdır, finansal analiz ve piyasa yorumları ya da değerlendirmeleri içermez. Yatırım tavsiyeleri bulunmaz. Bu sebeple bu yazımızda sizlere kripto para piyasasını yakından takip edeceğiniz websitelerini derledik.

Kripto Para Piyasası Nasıl Takip Edilir?

Kripto para piyasası takibi için hiçbir zaman tek bir kaynak yeterli değildir. Farklı kaynaklar mutlaka düzenli ve belirli aralıklar ile takip edilmeli ve verilerin güncelliği teyit edilmelidir. Bir kripto para biriminin değerini takip etmek için de farklı kaynaklar kontrol edilmeliyse de işlem yapılacak olan kripto para borsasının verileri ile diğer kaynakların karşılaştırılması uzmanlar tarafından önerilmektedir. Bugün, biliniyor ki bazı kripto para borsalarının verileri piyasalarda yaşanılan değişimleri gecikmeli olarak sistemlerine yansıtmaktadır. Bu durum da bireysel yatırımcıları ufak miktarlarda görünmese de yüklü yatırımlarda ciddi zarara sokabilmektedir.

Aynı şekilde para birimleri değerleri, haberleri ve piyasa analizleri de çeşitli web sitelerinden ve medya kuruluşlarından takip edilebilir. İlk zamanlarına kıyasla bugün dijital para piyasaları ile ilgili birçok ülkede, farklı dillerde yayın yapan bağımsız kuruluşlar bulunmaktadır. Hem borsa şirketleri hem de bağımsız finans siteleri dijital paralar hakkında güncel haberler yapmakta, paraların anlaşmalarını ve projelerini haber yaparak, uzman beklentilerine haber içeriklerinde yer vermektedir.

Kripto Para Haberlerini Takip Ederken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kripto para piyasalarında uzmanların, küçük ya da büyük, uzman ya da yeni yatırımcılara her zaman söylediği en önemli konu spekülatif haberlere ve piyasa manipülasyonlarına kanmamaları! Ne yazık ki tüm borsalarda ve tüm dünyada olduğu gibi kripto para borsalarında da kötü amaçlı spekülatif haberler yapılmakta ve FUD ve Dominance etkileri görülmektedir.

Sizlere daha önceden yazdığımız "Kripto Piyasası Düşüş Korkusu: Fud Nedir?" yazımızı buraya tıklayarak okuyabilir ve bu etkilerden nasıl korunabileceğinizi daha detaylı olarak inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda "Kripto Piyasası Yükseliş Trendi: Fomo Nedir?" yazımız için de buraya tıklayarak yine piyasada psikolojik etkileri durumlar hakkında detaylı fikir sahibi olmak için okuma yapabilirsiniz.

Aynı zamanda Piyasa Yapıcılık yani Dominance hakkında yazımızı da yine buraya tıklayarak okuyabilir, kripto para borsalarında dijital paranın öncüsü Bitcoin'in değer kazandığında piyasada neler olduğunu ve hissedildiğini detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Kripto haberleri ve içerikleri ile dijital yayın yapan bir web sitesi mevcuttur. Bunların birçoğu gerçekten bu işi profesyonel olarak yapan, bağımsız ve tecrübeli isimler iken, birçoğu da ne yazık ki piyasada korku ve endişeye sebep veren isimlerdir. Birçoğu ise ne yazık ki kötü bir amaçla eyleme geçmeseler de tecrübesiz ve uzmanlık dışı konularda yazdıkları haberler ile özellikle yeni bireysel yatırımcıları yanlış yönlendirerek zarar etmelerine neden olmaktadır. Bu durumda yazımızın başında da dediğimiz gibi, yatırımlarımızı yeterince araştırmadan ve teyit etmeden yapmamalıyız. Aynı zamanda olası kayıplarda hayat standartlarımızı düşürecek ve çok uzun süre etkisini hissedeceğimiz yatırımlar kesinlikle yapmamalıyız. Bu durum tüm finansal yatırım işlemlerinde geçerlidir.

Türkiye’deki Kripto Para Haberlerini Takip Etmek İçin En Güncel Web siteleri Hangileri?

Bir alanda araştırma yaparken en çok kaynak akademik olarak da kabul görmüş ve global olarak en çok kullanılan İngilizce olarak hazırlanmış/yayınlanmış oluyor. Ancak şimdi kripto dünyanın hemen hemen her yerinde popülaritesini arttırmıştır. Bu da onu birçok dilde sınırsız bir içeriğe itmiştir. Bugün ülkemizde de kripto piyasası ile ilgili olarak hazırlanmış bilgiler olduğu kadar, piyasayı yakından takip edebileceğimiz güncel haber siteleri bulunmaktadır. Çeşitli finans haberlerinin yanı sıra kripto haberleri ya da yalnızca kripto piyasası ile ilgili haberlerin yer aldığı web sitelerini sizler için derledik.

Coinmarketcap.com

İlk olarak kripto denince gerçek bir kaynak olan Coinmarketcap.com ile başlayalım. Birçok ülkede farklı dillerde kripto piyasası ile ilgili haberler sunmaktadır. Aynı zamanda kripto para birimlerinin değer takibini yapmak da mümkündür. Değim yerindeyse Coinmarketcap.com dijital para piyasasının Wikipedia'sıdır. Tüm dünyada en sık ziyaret edilen bilgi ve haber kaynağı olarak bilinen Coinmarketcap.com, tarafsız bilgileri ile başlangıç seviyesinden artık piyasada uzmanlaşmış yatırımcılara kadar herkes için kaliteli içerikler ve haberler sunmaktadır.

Brandon Chez tarafından 2013 yılında kurulmuştur. Kripto takip web sitesi olarak yatırımcıların, kaliteli, tarafsız ve doğru bilgiye en hızlı şekilde erişebilmesini hedeflemişlerdir. Sağladığı güvenli içerik haberleri ile CNBC, Bloomberg ve daha pek çok medya kuruluşunun içeriklerine kaynak olarak gösterilmektedirler. 2020 yılında ise Binance Capital tarafından satın alınmıştır. Binanca bir kripto borsası olarak son zamanlarda işlem hacmi ile sektörünün zirve isimleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır.

CoinMarketCap kripto para birimlerinin anlık işlem hacimleri, alım satım rakamları ve piyasa değerleri hakkında anlık bilgi paylaşımı yapmaktadır. Bunların yanı sıra piyasadaki tüm kripto para birimleri ile ilgili olarak detaylı bilgiler içermektedir. Projelerin oluşum evresinden, aldıkları yatırımlara kadar her konuda detaylı kaynak bilgilere sitelerinde yer vermektedir.

Gerçek zamanlı veri paylaşımı ile kendi hizmet alanında başarılı bir isim olarak mobil uygulamalarını da piyasaya sürmüşlerdir. Yalnızca tarayıcı üzerinden değil, cep telefonu ya da tablet gibi mobil cihazlardan da CoinMarketCap ile piyasa takibi yapmak mümkündür. İçerik yazarlarının sektörünün en tecrübeli isimlerinden yer almakta, ilham verici piyasa yorumları ile sıkı bir takipçi kitlesinin oluşmasına neden olmuştur.

Investing.com

Investing.com tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de kripto para piyasasının en sık takip edildiği ve yatırımcıların anlık verileri inceleyebildiği bir kaynak haber sitesidir. Elliye yakın dilde yayın yapan investing.com sitesi uluslararası 250 borsa hakkında da anlık veri paylaşımı sunmaktadır. Profesyonel olarak yayıncılık yapan Investing profesyonel ekonomist ve finans uzmanları ile çalışmakta bunun yanında birçok önemli ismin köşe yazılarına sitelerinde yer vermektedir.

Üç yüz binden fazla finansal araç hakkında tamamen ücretsiz olarak anlık veri paylaşımları onları rakipleri arasında benzersiz kılmaktadır. Investing'i diğerlerinden ayıran birçok özellikli yönü bulunuyor. Örneğin bir borsada bir varlık için fiyat alarmı kurulabilmektedir. Bu da bireysel ya da kurumsal yatırımcıları çeşitli risklerden korumaktadır.

Aynı zamanda Investing.com iOS ve Android işletişim sistemine uygun olarak farklı şekillerde hazırlanmış kullanışlı ve kullanıcı dostu bir arayüze sahip olan mobil uygulamaları geliştirmiştir. Böylece çeşitli borsalarda yatırımları bulunan bireysel ya da kurumsal kişiler bu uygulamalar ile 7/24 internet bağlantısının olduğu her yerde anlık olarak piyasa takibi yapabilmektedir. 2007 yılından bu yana tarafsız ve doğru bilgiyi kullanıcılarına sunan web sitesi, günlük, haftalık ve aylık piyasa verileri ve analizleri sunmakta bunları meraklılarına grafikler ile de aktarmaktadır. Bir yatırım aracının seçilebilen tarih aralıklarındaki fiyat grafiklerini görüntüleyebilme o yatırım aracının ileriki olası fiyatı hakkında bir fikir verebiliyor. Bu bakımdan da sunduğu grafikler ile Investing oldukça talep görüyor ve ziyaret ediliyor.

Hürriyet Bigpara

Ülkemizin en köklü yazılı medya isimlerinden olan Hürriyet, gelişen teknolojiye uyum sağlayarak okuyucu kitlesine artık dijital yayıncılık ile de hizmet vermektedir. Finans ve ekonomi haberlerine web sitelerinden devam eden Hürriyet Bigpara web sitesi ile uluslararası borsa haberlerini yakından takip etmek isteyenlere eş zamanlı akış sağlamaktadır. Bazı borsa ve varlıkların değerlerini 15 dakikalık gecikmelerle sunsa da doğru kaynak arayanlar için oldukça popüler bir isimdir.

Hürriyet Bigpara anasayfası üzerinde döviz kurlarını anlık veriler halinde paylaşmaktadır. Hürriyet Bigpara yazarları arasında ülkenin köklü akademisyenleri ve ekonomi yazarları da bulunmaktadır. Bunlar arasında, Emre Çayırlı, Eda Karadağ, Mustafa Güneş, Aylin Cevizci, Seda Yalçınkaya Özer, Şevin Ekinci, Volkan Kuğucuk gibi değerli ekonomi ve finans yazarlarının piyasa yorumlarını incelemek mümkün.

Bloomberg HT

Bloomberg HT 2010 yılından bu yana ekonomi ve finans haberleri ile yalnızca kendi alanında içerik üreten uzman bir kuruluştur. Ciner Medya Grubu'na bağlı olan Bloomberg HT, Türkiye ve ABD merkezli bir yayın kuruluşudur hem TV yayınları hem de dijital medya üzerinden finans yatırımcıları için kaliteli ve tarafsız haberleriyle prestijli bir intibaa yaratmışlardır.

Ekranlarda kaliteli içerikler ve önemli ekonomi programları sunmanın yanı sıra web sitelerinde de anlık borsa verileri ile izleyici kitlesini okuyucu kitlesiyle güçlendirmiş ve bu alanda kısa bir süre içerisinde en başarılı yayın kuruluşları arasına girmeyi başarmışlardır. Son zamanlarda tüm finans haberleri üreten ve yayınlayan medya kuruluşları gibi Bloomberg HT de kripto para borsaları ile ilgili anlık veriler, köşe yazıları ve analizler günlük, haftalık ve belirli tarih aralıklarında yayınlanıyor. Kriptoların projelerinden, uzman incelemelerine kadar aranılan her türlü bilgi için Bloomberg HT oldukça doğru bir kaynak.

Kriptoparahaber.com

2017 yılında kurulan ve son zamanların en çok işlem gören borsalarından biri olan dijital piyasalar ile ilgili haber paylaşımları yapmakta olan bir diğer isim de Kriptoparahaber.com. İçerisinde dijital piyasalarda işlem gören tüm kripto para birimleri hakkında detaylı bilgilerin bulunduğu bu web sitesi gerçek anlamı ile gerçek bir kripto para haber sitesi diyebiliriz.

Güncel kripto para haberleri ve kripto para sektörünün gelişimi ve beklentileri ile ilgili olarak oldukça kapsamı ve detaylı yazılar sitelerinde paylaşılmaktadır. Uzman bir ekip tarafından yönetilen site, çeşitli analizler, grafikler ve beklentiler ile ilgili tarafsız paylaşımlar yapmaya devam ediyor.

Mynet Finans

Türkiye'nin ilk Türkçe internet platformu olan Mynet 1999 yılından bu yana haberleri, portal içerikleri ve çeşitli konularda yazılmış farklı içerikleri ile hizmet vermektedir. İnternet siteleri arasında bir ilk olma misyonuna sahip olan Mynet, oyun, video, spor, haber, trend, kadın, eğitim, kültür sanat gibi alanlarda içerik üretimi yapmaktadır. Mynet Finans ise yine kendi alanında ve rakipleri arasında oldukça önemli bir sıradadır.

Hem ülke gündeminde hem de dünya gündeminde güncel finans haberlerinin paylaşıldığı Mynet Finans artık haber içeriklerinde kripto paralar için de yer açmıştır. Kripto para birimleri hakkında ziyaretçileri ile anlık verileri paylaşmaktadır. Aynı zamanda ziyaretçileri her bir kripto para birimi isminin üzerine tıklayarak, ilgilendikleri para biriminin çeşitli grafik ve analizlerini görüntüleyebilmektedir. Kripto para birimlerinin, anlık, günlük, haftalık ve belirli zaman aralıklarındaki fiyat değişimlerini grafikler ile görüntüleyebilme yatırımcılar için oldukça avantajlı bir içeriktir.

Bunun yanı sıra, analiz haberlerini okuyabilme ve her bir para birimi altında ziyaretçilerin düşüncelerini paylaşabilme gibi ayrıcalığa sahip olması da Mynet Finans'ın bir diğer önemli avantajıdır. Mynet Finans ziyaretçileri ilgilendikleri kripto para birimi altında mesajlarını yazarak birbirleri ile etkileşime girebiliyorlar ve bu fikir alışverişi yapabiliyorlar.

Kriptokoin.com

Bir ODTÜ girişimi olarak karşımıza çıkan Kriptokoin.com gerçek kripto tutkunlarından oluşan ekipleri ile 2017 yılından bu yana özgün ve kaliteli Türkçe içerikler üretmektedir. Kripto ve merkeziyetsiz borsalar ile ilgili analizler, yorumlar ve köşe yazılarının yanı sıra kripto para birimleri projelerinde yaşanılan gelişimler, anlaşma ve sözleşmeler ile ilgili de son gelişmelere sitelerinde yer vermektedir.

Her ne kadar site ismi kriptokoin.com olsa da web sitelerinde altın ve  çeşitli borsalarda işlem gören değerli varlıklar hakkında yazılar paylaşılmaktadır. Kriptokoin.com sitesinde de okuyucular paylaşılan haberler altında mesajlar ile düşüncelerini yazabiliyor ve diğer ziyaretçiler ile etkileşime girebiliyor. Anlık kripto para birimlerinin değerleri de paylaşılsa da kriptokoin.com sitesi gerçek anlamda kripto haber sitesi olarak kaliteli içerikler üretmektedir ve değerli yazarlara sahiptir.

Kriptopara.co.in

Kripto para son dakika haberleri ile ciddi bir okuyucu kitlesine sahip olan Kriptopara.co.in Bitcoin ve Altcoin haberleri ile oldukça dikkat çekmektedir. Tüm dünyada yakından takip edilen kripto para piyasalarındaki anlık değişimleri ve analizleri Türkçe olarak hazırladıkları içerik ve son dakika haberleri ile okuyucu kitlesi ile buluşturmaktadır.

Kriptopara.co.in sitesi ve kripto para haber içerikleri her bir token özelinde özenle hazırlanmaktadır. Her ne kadar yatırım tavsiyesi içeriklerinde bulunmasalar da piyasa yorumları ve analizleri ile okuyucularına doğru ve tarafsız finans haber içerikleri paylaşmanın bilinci ile hizmet vermektedirler.

Kripto para piyasaları ve birimlerinde yaşanılan asılsız haberler, manipülasyon ve spekülatif içeriklere sitelerinde yer vermeyerek, sektörde örnek bir duruş sergilemektedirler. Kriptopara.co.in sitesi içerisinde tüm dijital para birimlerinin anlık piyasa değerleri, alım satım oranları ve değişimleri de anbean takip edilebilmektedir.

Coinkolik.com

Kripto paralar, Blok Zincir, merkeziyetsiz uygulamalar ve dijital para borsası ile ilgili her konuda güncel haberlerin yer aldığı Coinkolik.com 2016 yılında kurulmuştur. Kripto para birimleri ve piyasaları hakkında her biri kendi alanında uzman bir ekip ile tarafsız ve gerçek haberler sunmaktadırlar. Gelişen bir alanda içerik üreten ve piyasa analizleri ile yatırımcılara doğru bilgiler sunan Coinkolik.com sitesi ile kripto para birimlerinin anlık değerlerini takip etmek de mümkün.

Finansal ve teknolojik gelişmeler ışığında, çeşitli ortaklıklar ve projeler ile gelişip piyasa değerini yükselten kripto paralar hakkında doğru bilgi almak isteyen birçok kişi Coinkolik'in güncel içeriklerini takip edebilir. Coinkolik.com sitesi kripto para borsasında değişen anlık verileri son dakika haberleri ile sunuyor ve hangi kriptonuna hangi rakamlar üzerinde işlem gördüğünü ve ne kadar alım satıma sahip olduğunu anlık veriler ile paylaşıyor.

Coinotag.com

Dijital para borsaları ile ilgili her konuda güncel haberlerin ve anlık verilerin paylaşıldığı coinotag.com sitesi, birlikte çalıştıkları uzman yazar ve editör kadrosu ile hizmet vermektedir. Hukuk danışmanları ve her biri alanında uzman personelleri ile oldukça kalablık bir ekip tarafından yönetilmektedir.

Kripto paralar, borsalar, uluslararası piyasalar ve kripto balinaları ile ilgili güncel haberleri yakından takip etmek isteyenleri için doğru bir adrestir. Tüm kripto para birimleri hakkında anlık verileri paylaşan site, DEFİ projeleri, Metaverse, WB3.0 ve piyasa analizleri ile giderek artan sabit bir okuyucu kitlesine sahiptir.

Benzer Yazılar

Gelbaba İşletme

Markanız için hemen işletme hesabı açın.

Hesap Aç
Gelbaba İşletme

Markanız için hemen işletme hesabı açın.

Hesap Aç

Benzer Yazılar

Gelbaba İşletmeye Katılın

Hemen ücretsiz kaydolarak üyeliğinizi başlatın.

Ücretsiz İşletme Hesabı Açın