Seyahat Acentaları

Başlıca Seyahat Acentaları markaları hakkındaki kullanıcı yorumları ve şikayetlerine göz atın, kullanıcı deneyimlerinden yararlanın.

Tatil.com

Yorumlar (38)

Tatil Sepeti

Yorumlar (33)

Tatilbudur

Yorumlar (28)

EtsTur

Yorumlar (19)

Jolly Tur

Yorumlar (14)

Odamax

Yorumlar (12)

Otelz.com

Yorumlar (12)

Booking.Com

Yorumlar (11)

Agoda.com

Yorumlar (10)

Ssc Tur

Yorumlar (4)

Gezimod

Yorumlar (1)

Gezinomi

Yorumlar (1)

Kayak

Yorumlar (1)

Mng Turizm

Yorumlar (1)

Pera Tur

Yorumlar (1)

ProntoTour

Yorumlar (1)

Sea Star Travel

Yorumlar (1)

Setur Turizm

Yorumlar (1)

Yakala.Co

Yorumlar (1)

38 Travel

Henüz yorum yok.

Adana Taşımacılık

Henüz yorum yok.

Adena Turizm

Henüz yorum yok.

Seyahat Acenteleri Hakkında

Seyahat acenteleri kar amacı güderek çeşitli turizm faaliyetleri yürüten kuruluşlardır. Seyahat acenteleri faaliyet alanlarına göre farklı guruplara ayrılmaktadır. Kültür ve Turizm bakanlığı tarafından verilen belgeler ile çalışmalarını sürdüren seyahat acenteleri, 3 gruba ayrılır. A grubu seyahat acenteleri tüm seyahat acente hizmetlerini yapabilme yeterliliğine ve yetkisine sahip şirketlerdir. TÜRSAB'a (Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği) kayıtlıdırlar. Ülkemizde bilinen pek çok online tur operatörü A grubu seyahat acentesi olarak hizmetlerini sürdürmektedir. B grubu seyahat acenteleri Uluslararası kara, deniz ve hava ulaştırma araçları ile (A) grubu seyahat acentelerinin düzenleyecekleri turların biletlerini satarlar. C grubu seyahat acenteleri sadece Türk vatandaşları için yurt içi turlar düzenleme yetkisine sahiptirler. Ayrıca, B ve C grubu seyahat acenteleri, kendilerine A grubu seyahat acentelerince verilen hizmeti yerine getirebilir ve bu acentelerin ürünlerini tanıtır, pazarlar veya satabilir. Bu görevi B ve C grubu seyahat acentelerine veren A grubu acenteleri bir yazı ya da sözleşme ile yetkiyi belgelemeleri gerekmektedir. Seyahat acentesi açabilmek için gerekli bir takım belgeler ve yetkiler bulunmaktadır. Bu belgeler ile ilgili detaylı bilgiye TÜRSAB sayfasından ulaşabilirsiniz.

Seyahat Acenteleri Ürün ve Hizmetleri Nelerdir?

Seyahat acentelerinin gördükleri hizmetlere göre 3 gruba ayrıldığını yazımızda belirtmiştik. Seyahat acentelerinde yer alan ürünler ve hizmetler hakkında detaylarla devam edelim. Turistlere turizm ile ilgili bilgiler, rehberlik hizmeti vermeye, paket turları ve turları oluşturmaya, turizm amaçlı konaklama, ulaştırma, gezi, spor ve eğlence hizmetlerini görmeye yetkili olan seyahat acentelerinde pek çok tatil, seyahat, eğlence alternatifi yer almaktadır. Genellikle bir tedarikçi adına seyahat ve konaklama ürünlerini satan seyahat acentelerinde ne gibi ürünler olduğuna yakından bakalım. Yurt içi ve yurt dışı otel seçenekleri arasında erken rezervasyon otelleri, yakın bölge otelleri, termal&spa otelleri, şehir otelleri, grup otelleri, villa, balayı, bungalov, islami, butik gibi temalı oteller yer almaktadır. Yurt içi tur seçenekleri ve yurt dışı turların yanı sıra kültür turları da seyahat acentelerinin ürünleri arasında yer almaktadır. Avrupa turları, Balkan turları ve çok daha fazla yurt dışı tur ve paket tur imkanı bulabilirsiniz. Ulaşım ve transfer hizmetleri konusunda da seyahat acenteleri geniş bir ürün perspektifi ile müşterilerinin karşısına çıkabilmektedir. Otobüs, uçak, gemi, biletleri bulabilir, VİP transfer imkanlarından yararlanabilirsiniz. Seyahat acenteleri bünyesinde vize ve pasaport hizmetleri, çeşitli kurumsal toplantı, organizasyon (MICE) hizmetleri gibi farklı seçenekler de yer almaktadır.

Seyahat Acenteleri Hakkında Yorum ve Şikayetler

Aldığımız her ürün ve hizmetten memnun olmak isteriz. Tatil ve seyahat hizmetleri pek çok anlamda bu memnuniyet duygusunun en çok arandığı sektörlerin başında gelmektedir. İyi bir tatil, sorunsuz bir seyahat için ayırdığımız zaman ve para karşılığını almak için palanlama öncesinde mutlaka araştırma yapmak gerekmektedir. Gelbaba.com web sitesinde pek çok seyahat acentesi, online tur operatörü ya da yerel turizm işletmesi hakkında yapılmış gerçek müşteri değerlendirmeleri ile fikir sahibi olarak tercihlerinizi kullanabilir ya da kendi deneyimlerinizi Gelbaba'ya üye olarak milyonlarca kullanıcı ile paylaşabilirsiniz.