Site ve Bina Yönetimi

Başlıca Site ve Bina Yönetimi markaları hakkındaki kullanıcı yorumları ve şikayetlerine göz atın, kullanıcı deneyimlerinden yararlanın.

Site Ve Bina Yönetimi Hakkında

Son zamanlarda oldukça popüler bir iş kolu olan ve birçok  apartman sakinin özellikle tercih ettiği, yeni olmasa da, ülkemizde yeni yeni fark edilen bir hizmettir. Apartman yaşamının özellikle çok katlı ve çok daireli binalarda ya da daha büyük sitelerde aidatların toplanması, apartman giderlerinin oluşması, bütçe oluşturulması, giderlerin kontrol edilmesi, ortak giderler, ortak masraflar ve daha birçok konuda farklı sesler çıkabilmekte ve kişiler denetimle ya da yönetimle uğraşmak istemeyebilmektedir. Ya da yönetimin şeffaflığına inanmıyor ama denetlemekle de uğraşmak istemiyor olabilir.
Apartman Yönetimi hizmetlinde 10 daireden başlayan ve 40 50 daireye kadar tek blok için verilen hizmet bütünüdür. Profesyonel apartman yönetimi ile bina sakinlerinin ödediği aidatlar apartmana ait bir banka hesabında toplanmaktadır. ortak hesapta toplanan gelirler, binanın ortak giderleri için ödenir, örneğin bina elektriği, asansör ücreti, temizlik ve apartman görevlisi sigortası, maaşı ve yan hakları gibi.  Kurumsal bir firmadan alınan yönetim hizmeti ile aidatlar düzenli olarak tahsilat edilir ve yakıt dahil ortak giderler tamamen düzenli olarak ödenir ve takip edilir. Talepler  objektif olarak değerlendirilir ve yapılması gereken çatı, izolasyon, boya ve diğer tamirat işleri en doğru şekilde yapılır.
Site yönetiminde ise çok daha fazla daire ve kişinin olması, kaotik bir ortam oluşturduğundan dışarıdan alınan yönetim hizmetinde, site bakımları, bahçe ve otopark bakımları, objektif çözümler, site güvenlik ve apartman görevlilerin maaşları, sigortaları, her şey profesyonel şekilde kanuna uygun olarak yapılmaktadır.  Profesyonel hizmet alındığında site çalışanları maaşlarını bankadan alırlar, sigorta hakları düzgün işler, muhasebe ve hukuki konularda + bütçe ödenmez bunlara site yönetimi hizmeti alınan firma zaten hakim olur.
Artık apartman ve site sakinleri, yönetimde ve denetlemede yaşanan sorunlar ve çözülemeyen kaotik konularda, dışarıdan profesyonel hizmet alarak, gönül  rahatlığı ile aidatlarını ödemekte ve apartman ile ilgili sorunlarında çözüme kavuşmaktadırlar.

Apartman Ve Site Yönetimi Neden Tercih Etmeliyiz?

Kişilerin artık yoğun iş hayatı, iş dışındaki zamanlarında da ailelerine ve kendilerine zaman ayırma düşüncesini doğurmaktadır. Aynı zamanda apartman yönetiminin hangi şehirde ya da semtte olduğu farketmeksizin potansiyel bir sorun olmuştur ve mutlaka her bina ya da sitede aidatlarını ödemeyen, çatıyı tamir ettirmek istemeyen, bakım masraflarından kaçınan, yönetici olarak apartman gelirlerini kişisel parası gibi kullanan, kullanmasa dahi kullandığından şüphe duyulması ve birçok benzer sorunlar olmaktadır. Tam bu noktada Apartman ve Site yönetimi konularında profesyonel hizmet veren şirketler açılmıştır. Artık birçok ilde ve hatta küçük ilçelerde oldukça çoğalmış bu meslek kolu apartman ve site sakinlerine güvenilir ve profesyonel hizmetler vermektedir. Artı bir hizmet bedeli ödemeden, aidat ödemeye devam eder gibi alınabilen bu profesyonel hizmet kolu ile artık kişiler apartman ve site hayatında gereksiz sorun yaşamaktan, komşuluk ilişkileri ise zarar görmekten kurtulmaktadır.

Profesyonel Apartman Ve Site Yönetimi Deneyimleri

Gelbaba olarak sizler için hazırladığımız bu kategoride, apartmanları ya da siteleri için profesyonel yönetim hizmeti alan kişilerin yorumlarını inceleyebilmenizi ve sizlerin de deneyimlerinizi aktarabileceğiniz bir ortam yaratmak istedik. Site yönetimi nedir? Apartman yönetimi nedir? Bina yönetim şirketleri ne iş yapar? Site yönetimi nasıl kurulur. Apartman ve site yöneticiliği gibi birçok sorunuza Gelbaba deneyimleri ile açıklık getirebileceksiniz.