Sixt

Sixt Yorumları

Sixt Şikayetleri 2022

Sixt Yorumları 2022

Onaylanmamış
Onaylanmamış

Marka bilgileri doğrulanmamış ve Gelbaba İşletme Hesabı bulunmuyor

İşletme Sayfası

Çok düşük ᛫ Yorumlar(2)

Dünyanın en gelişmiş araç kiralama platformlarından biri olan Sixt Dünya üzerinde 100’ün üzerinde ülkede faaliyet göstermektedir. Kuruluş 1912 yılına kadar giden Sixt Türkiye pazarına 1992 yılında girmiştir. Günlük 1000’in üzerinde rezervasyon alan Sixt hakkında eklememiz gereken en önemli konulardan biri de Türkiye’nin en büyük kulübü Galatasaray’ın sponsoru olduğudur.

ihsanb51
Onaylı

Bu kullanıcının telefon numarası onaylandı

1 yıl önce yorumlandı

Sixt firmasında 03.04.2022 tarihinde internet üzerinden rezervasyon yaptırdık. Araç alış tarihimiz 09.04.2022 tarihinde saat 13:00 olmak üzere Adnan Menderes havalimanı iç hatlardan teslim alacaktık. Araç alma günü geldiğinde saat 11.00 civarı aracı alacağım Izmir şubesi ile iletişime geçtim. Rezervasyon hakkında bilgi almak istedim. Tatilim konusunda uzun yol yapacağımızı ,aile ile yolculuk yapacağımızı herhangi sorun olup olmadığı konusunda bilgi almak istedim. Hangi model araç verileceği daha kesinleşmediği bu konu hakkında bilgi verilmediğini söyledi ( online rezervasyonda Megane veya Astra olarak yazıyordu) Aracı almaya gittiğimde araç hasar kaydı kabarık ve araç içinde ağır bir sigara kokusu mevcuttu. Aracı almadan kontrol yaparken yakıt göstergesini aşağıda olduğunu fark ettim. Görevliye söyledim görevli arkadaş meganlar da öyle gösterdiğini söyledi ama ben biraz huzursuz olunca görevli arkadaşla benzin istasyonuna gittik. 138 TL benzin ile depo fullendi. Bu durum bende güvensizlik oluşturdu ama planımızı o güne ayarlamıştık eşim ve oğlum evde bekliyordu planı bozmak olmaz dedim. petrolden ayrılırken Aracı çalıştırdım bakım uyarısı verdi 800 km sonra araç bakımı yapılması gerekiyordu. Şok oldum bunu görünce benzin istasyonuna birlikte gittiğimiz görevli arkadaşa söyledim. Görevli arkadaş kendisinin bir şey yapamayacağını ofise iletmemi istedi. Tekrardan ofise geri döndüm. Ofis görevlisi arkadaşla konuştum bakım konusunu kafama takmayacağımı problem çıkarmayacağını çıkarsa bile bir şey olmayacağını söyledi. Ben bu durumdan rahatsız oldum daha sonra Antalya şubesinden değişiklik yapabileceğimi söyledi. Kurumsal bir firma olduğu için güvendim aracı aldım. Antalya şube ile bizim görüşme yapmamız gerektiğini söylediği için 2 saat sonra Antalya şubeyi aradım konu hakkında bilgi verdim elimizde Clio var denildi. Ama bizim bagajlarımız fazla ve Clio bizim ihtiyacımızı karşılamaz şeklinde durumu ifade ettim. Yola çıkmıştık yapacak bir şey kalmadı olmazsa Adana da değiştirirsiniz şeklinde dönüş aldık. Konunun bu şekilde çözüme kavuştuğunu düşündüğümüz anda Hava kararmıştı aracın sol ön farının yanmadığını polis çevirmesinde öğrendik. Polis memuru araçla böyle yol almak tehlikeli ve hayati önem arz ettiği için en yakın otelde konaklayıp sabah arızanın giderilmesini veya gündüz yolumuza devam etmemizi söyledi. Bu durum bizim planımızı aksatmış artı beklenmedik durumlar açmıştı başımıza.(Hafta sonu sebebiyle bulunduğumuz bölgede yetkili servis bulamadık merdiven altı bir yerde arızayı yaptırmak istemedik araç emanet ve böyle bir sorumluluk bizi aşardı) 4. günde sonunda Antalya ofisine varmıştık. gündüz gidebildiğimiz kadar gidip akşam saati 18:00 civarlarında bulunduğumuz bölgede konakladık 4 gündür Sixt firmasını ile görüşüyoruz durumu anlatıyoruz. A*** bey (Antalya şube müdürü) ile görüştük elinden sadece Clio ve Taliant olduğunu söyledi. Biz eşyalarımızın fazla olduğunu böyle konforsuz araçla seyahat etmek istemediğimizi kendi aracımız ol

Gelbaba aracılığıyla problem çözüldü ve yayından kaldırıldı.

2 yıl önce yorumlandı

Araç kiraladım hersey tamam. Orda calisanlardan biri fevri davranista bulunaral size araci vermiycem dedi. Butun sartlari tasimama ragmen calisan kisinin patavazsizligindan dolayi araci alamadim. Musteri memnuniyeti hic yok denecek kadar az.

Gelbaba aracılığıyla problem çözüldü ve yayından kaldırıldı.
Gelbaba İşletme

Markanız için hemen işletme hesabı açın.

Hesap Aç

Sixt Hakkında

Dünyanın en gelişmiş araç kiralama platformlarından biri olan Sixt Dünya üzerinde 100’ün üzerinde ülkede faaliyet göstermektedir. Kuruluş 1912 yılına kadar giden Sixt Türkiye pazarına 1992 yılında girmiştir. Günlük 1000’in üzerinde rezervasyon alan Sixt hakkında eklememiz gereken en önemli konulardan biri de Türkiye’nin en büyük kulübü Galatasaray’ın sponsoru olduğudur. Almanya merkezli bir yapı olan Sixt Araç kiralama noktalarının tam listesi yapının online satış platformu Sixt.com.tr web sitesinde bulunmaktadır. Birçok Sixt rent a car ofisinin olmasının yanı sıra globalleşen dünya ile birlikte alışveriş reflekslerinin değişmesi sonucunda Sixt e-ticaret pazarına da giriş yapmış ve zirvedeki yerini sağlamlaştırmış bir yapı olarak dikkat çekmektedir.

Sixt Hizmetleri Nelerdir?

Peki Sixt neden bu kadar etkin bir yapıya sahip? Sixt hizmetleri nelerdir? Bu soruların cevaplarını bulduğumuz zaman muhakkak Sixt hakkında biraz daha fikir sahibi olacağız. Daha önce de belirttiğimiz gibi 100’ün üzerinde ülkede faal olan Sixt araç kiralama hizmetlerini 2000’in üzerinde lokasyondan sağlamaktadır. Sixt araç filoları senede 2 kere yenilenmektedir. Günde 1000’in üzerinde rezervasyon alan Sixt hizmetleri nelerdir? Sixt Kurumsal ve Sixt bireysel olarak 2 ana gruba ayrılmış bir satış politikası izlemektedir. Sixt günlük araç kiralama hizmetinin yanında Sixt uzun süreli kiralama hizmeti de sunmaktadır. Sixt filosu araçlarına bakmak gerekirse; Sixt Citroen, Sixt Renault, Sixt Dacia, Sixt Hyundai, Sixt Fiat, Sixt Skoda, Sixt Volkswagen, Sixt Nissan, Sixt Audi, Sixt BMW, Sixt Mercedes gibi birçok modele araç bulunmaktadır.

Sixt’den Nasıl Rezervasyon Yapılır?

Daha önce de belirttiğimizi gibi Sixt rezervaysonlarını Sixt rent a car noktalarından yapabiliyorsunuz. Online Sixt rezervasyonu için Sixt üyesi olmaksızın web sitesi üzerinden Sixt arama motoruna gerekli bilgilerin girilmesi sonucunda çıkan alternatiflerden hangisi seçilecekse Sixt teslim noktası ve saati gibi bilgilerin dikkatlice girilmesinde ve kontrolünde fayda bulunmaktadır.

Sixt Ödeme Seçenekleri Nelerdir?

Sixt rezervasyonunun detaylarının netleşmesinden sonraki süreç ise Sixt ödeme sürecidir. Site burada kullanıcılara 2 seçenek sunmaktadır. Sixt hemen öde ve Sixt yerinden öde. Yani kullanıcılar Sixt araç kiralama ödemelerini aracı teslim alırken yapabiliyor. Bu noktada Sixt nakit ya da kredi kartı ile ödeme almaktadır. Eğer online ödeme seçeneği seçilmiş ise Sixt kredi kartı ya da banka kartı ile online olarak ödeme alıyor.

Sixt Güvenilir Mi?

Bir asırı geçen geçmişi ve deneyimi ile Sixt güvenilir bir araç kiralama platformu olduğunu göstermiş bir kurum. Peki yapının online satış sahası olan Sixt.com.tr güvenilir mi? Sixt kredi kartı çekimlerinde Rapid SSL sertifikası protokolü ile sitesini güvende tutmaktadır. Ayrıca Sixt 3D teknolojisi ile kullanıcılarının dolandırılma ihtimaline karşı yüksek güvenilirlik bir sistem kurmuştur. Bütün bu özellikler sonucunda Sixt güvenilir bir araç kiralama platformudur diyebiliyoruz.

Sixt Rezervasyon İptali Nasıl Yapılır?

Sixt rezervasyon iptalleri web sitesi üzerinden ya da Sixt çağrı merkezi aranarak yapılabilmektedir. Kiralanan aracın ya da Sixt kampanyalarından biri olması durumunda değişiklik gösteren Sixt iptal koşulları ile ilgili Sixt destek ekipleri ile görüşülmesinde fayda bulunmaktadır.

Sixt Şikayetleri ve Yorumları

Araç kiralama hizmeti pek çok sektöre göre şikayet ve yorumların daha yüksek olduğu iş kollarıdır. Gelbaba.com web sitesinde Sixt yorumları ve şikayetleri ile ilgili gerçek müşteri deneyimlerinin yer aldığı özel bir sayfa bulunmaktadır.

Sixt İletişim Bilgileri Nelerdir?

Deneyimli ve uzman Sixt müşteri hizmetleri ekiplerinden 7/24 destek alınabilmektedir. Zaten Sixt başarısının büyük bir kısmını satış sonrası vermiş olduğu destek ile gösteren bir yapı. Tercih edenler için Sixt iletişim formu ve Sixt iletişim e-postası, yapının web sitesinde bulunmaktadır.

Benzer Markaların Yorumları ve Şikayetleri