Turizm

Başlıca Turizm markaları hakkındaki kullanıcı yorumları ve şikayetlerine göz atın, kullanıcı deneyimlerinden yararlanın.

Ssc Tur

Yorumlar (15)

Rize Ses

Yorumlar (2)

Vip Turizm

Yorumlar (2)

Sen Turizm

Yorumlar (1)

Tufan Turizm

Yorumlar (1)

A&C Tur

Henüz yorum yok.

Aborda Turizm

Henüz yorum yok.

Aborda Yatching

Henüz yorum yok.

Academic Tour

Henüz yorum yok.

Academic Tour (İzmir)

Henüz yorum yok.

Adaburnu Gölmar Beach

Henüz yorum yok.

Adana Gezi Noktası

Henüz yorum yok.

Aegean Seaways

Henüz yorum yok.

Ağlayan Kaya Beach

Henüz yorum yok.

Agorix Temapark

Henüz yorum yok.

Ak Aksu Turizm

Henüz yorum yok.

Akademi Tur

Henüz yorum yok.

Akgünler Turizm

Henüz yorum yok.

Akra Turizm

Henüz yorum yok.

Aktivite Turizm

Henüz yorum yok.

Turizm Hakkında

Turizm; gezmek eğlenmek, keşfetmek, tanımak, dinlenmek gibi eylemler için yapılan aktiviteler ve bir ülkeye ya da bölgeye turist çekmek için gerçekleştirilen ekonomik, teknik, kültürel, altyapı anlamında yapılan çalışmaların tümüdür. Turizm bir sektör olarak oldukça büyük bir gelir kapısıdır. Ülke ve bölgenin ekonomisine büyük katkı sağlayan turizm sektörü, dönemsel ya da sürekli istihdam sağlayan, yapılan yatırımlar ile bölgenin güzelleşmesine, kalkınmasına ve tanıtımına çok büyük etkisi olan bir iş kolu, bir diğer tanımı ile bacasız sanayidir. Turizm ile insanların dünyaya bakış açısı, kültürel birikimleri hatta davranış şekilleri bile değişmektedir. Kendi yaşadıkları ülkenin ve kendi ülkelerindeki farklı bölgelerin güzelliklerini, tarihini öğrenerek hem geçmiş medeniyetlerdeki toplumların yaşam şekilleri hakkında bilgi sahibi olabilmekte hem de gördükleri ve yaşadıkları güzelliklerin birçoğunu geleceğe aktarma konusunda korumacı bir bilinç geliştirmektedir. Tüm kültürel ve beşeri özelliklerinin yanında turizmin en temel işlevi ziyaret edilen ülkeler ve bölgelerin ekonomilerine büyük maddi katkı sağlamasıdır.

Turizm Çeşitleri Nelerdir?

Yoğun çalışma temposu içerisinde yaşanan uzunca bir zaman içerisinde tatil yapmaya ayrılan küçük zaman dilimleri tüm insanlar için beklentilerini en yüksek derecede karşılayacak alternatiflere yönelme eğilimi doğurmaktadır. Genellikle dinlenmek, tarihi yerleri gezmek, denize girmek güneşlenmek tatil denilince akla ilk gelen şeylerdir. Türkiye gibi yaz ve kış turizmin bir arada yapılabildiği ülkelerin sayısı çok fazla değildir. Tatilinizi nasıl değerlendireceğinizi turizm acenteleri, online tur operatörleri aracılığı ile belirleyebilir, kendi tatil anlayışınıza uygun alternatifleri dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Kış aylarında kayak turizmi oldukça fazla tercih edilmektedir. Bunun yanında ekonomik güce ve zamana bağlı olarak tercih edilebilen golf turizmi, av turizmi, kumar turizmi, sağlık turizmi seçenekleri de bulunmaktadır. Aslında konusu itibariyle turizm çeşitlerini tatil, doğa, kültür, aktif, spor, dini, sağlık ve medikal, macera gibi dallara ayırabiliriz.

Ucuz Tatil Fırsatları Nelerdir?

Turistler turizm faaliyetlerini yerine getirirken en iyi tatili en ucuz fiyata yapmak isterler. Uygun fiyatlı tatil seçenekleri için en iyi fırsat çoğu zaman online tur operatörlerinin ve acentelerin yaptıkları erken rezervasyon indirimleri olmaktadır. Tatilinizi önceden planlayarak ne kadar erken rezervasyon yaptırırsanız ödeyeceğiniz tutar da o kadar düşük olacaktır. Erken rezervasyonlarda yapabileceğiniz iptal ve değişiklikleri firma ile detaylı bir şekilde görüşmeniz olası mağduriyetlerin önüne geçecektir. Ucuz oteller, tatil köyleri, pansiyonlar ya da diğer konaklama alternatiflerine ek olarak çadır kampları da uygun tatil seçenekleri arasında yer almaktadır. Gitmek istediğiniz lokasyondaki kamp alanlarını tespit ederek ve belli bir kamp malzemesi yatırımı ile keyifli bir tatil fırsatı yaratabilirsiniz. Tatilinizi planlamadan önce aynı hizmeti alan farklı kişilerin görüşlerinden yararlanmak fikir sahibi olmanız açısından çok önemlidir. Bunun yanında tatil sırasında hizmeti aldığınız firmadan ya da otelden kaynaklı şikayetleri dile getirebileceğiniz gelbaba.com web sitesi ile sorunlarınıza daha etkili bir şekilde çözüm bulabilirsiniz. Turizm sektörü hakkında yapılan şikayet ve yorumlar gelbaba.com'da.