Ulaşım

Başlıca Ulaşım markaları hakkındaki kullanıcı yorumları ve şikayetlerine göz atın, kullanıcı deneyimlerinden yararlanın.

Ulaşım Hakkında

Kişilerin, diğer canlıların ya da nesnelerin bir yerden bire yere aktarılması olarak kısaca tanımlayabiliriz ulaşımı. Şehirler, ülkeler ve hatta kıtalar arası gidiş-gelişleri kapsar. Karayolu, denizyolu, havayolu ve demiryolu olarak dört farklı ulaşım türü vardır. Çok eski zamanlarda, günler hatta aylar süren mesafeleri artık hızlı bir şekilde katetmekteyiz. Bisiklet yolları, her geçen gün artmaktadır. Küreselleşmenin etkisiyle, karayolu hatları sürekli genişlemektedir. Yeni hava yolları sayesinde, mesafeler git gide kısalmaktadır. Toplu taşıma araçları ile şehirlerde ilçeler ve semtler arasında kolayca ve hızlı bir biçimde yer değiştiriyoruz. Şehirlerarası karayolu ulaşımı ile, Türkiye’nin her şehrine ulaşmak mümkün. Sözün özü, ülkeler geliştikçe ulaşım da ilerleme göstermektedir.

Ulaşım Türleri

Karayolu ulaşımının tarihi çok eskiye dayanır. Türkiye özelinde, kara yollarının rotasını yer şekilleri bir hayli etkilemiştir. Yolcu ve yük taşımacılığının büyük bir kısmını kara yoluyla gerçekleştirmekteyiz. En uzak ve en ücra noktalara dahi gidilebilmesini sağlayan kara yolu ulaşımı, bu sayede çok gelişmiştir. Demiryolu ulaşımı ülkemizde 1856’da başlamıştır. Son yıllarda hızlı tren yapımına ağırlık verilmiş olsa da, kara yolu ulaşımı kadar yaygın değildir. Demiryolları sayesinde hem yolcu hem yük taşımacılığı gerçekleştiriyoruz. İş makineleri gibi ağır yüklerin taşıması için, demiryolları ideal bir seçenektir. Deniz yolu ulaşımı da, binlerce ton ağırlığındaki yükü uzak mesafelere ulaştırır. Deniz yoluyla ulaşımın bir diğer avantajı da, yol yapım ve bakım masraflarının olmamasıdır. Son olarak hava yolu ulaşımı, dünyanın her yerinde olduğu gibi ülkemizde de günden güne gelişmekte. Hava yolu ulaşımının diğer ulaşım sistemlerinden daha avantajlı olmasının nedeni, zaman tasarrufu sağlaması ve daha güvenli olmasıdır.

Ulaşımın Önemi

Ulaşım sektöründeki gelişmeler, tarih boyunca medeniyetlerin ve ülkelerin kalkınmasına ve ilerlemesine fayda sağladı. Sosyal ve siyasi etkileşimleri ya da krizlerin doğrudan kahramanı oldu. Ekonomik açıdan ise; kimi coğrafyaların gelişmesine katkı sağladı. Teknoloji geliştikçe, paralel olarak ulaşım da aşama kaydetti. Medeniyetler ve ülkeler her alanda gelişirken, ulaşım sektörü de her defasında yeniden şekillendi. Ulaşım ve ulaştırmadaki gelişmeler, dünyanın küreselleşme sürecini başlattı. Kısalan mesafeler, dünyanın globalleşmesini sağladı. Bu sayede gün geçtikçe dünya ticareti ve ekonomisi şekil değiştirdi. En temel ulaşım sorunlarını aşamayan ülkeler, doğru orantılı olarak diğer sektörlerde de başarılı olmakta zorluk yaşadılar.

Ulaşım Şirketleri Hakkında Görüş Ve Öneriler

Gelbaba.com vasıtasıyla, ulaşım şirketlerini değerlendirebilirsiniz. Karşılaştığınız sorunları paylaşabilir ya da memnuniyetinizi dile getirebilirsiniz.  Ülkemizde dünya standartları üzerinde hizmet veren pek çok ulaşım firması vardır. Bunlardan bazıları ise,  Kamil Koç, Pamukkale Turizm, Metro Turizm, Villa Turizm, Alaşehir Sarıkız Turizm, İsmail Ayaz Turizm, Isparta Petrol Turizm, Öz Sivas Seyahat, 06 Seyahat, 06 Yolcu Turizm, 9M Yatçılık, Adıyaman Gülaras, Akçay Travel, Ali Osman Ulusoy, Alkan Tur, Anadolu Ulaşım, Ayder Turizm Taşımacılık, Ayrancı Taksi, Balıkesir Turizm, Biga Kale Turizm, Biletbayisi, Bir Transfer, Bir Yük Taksi, Bizim Transfer, Bursa Deniz Otobüsleri, Buzlu Turizm, Çamlıca Taksi, Çanakkale Truva Turizm, Cts Tur, Doğuş Iğdır Turizm, Dt Transfer, Efe Turizm, Eğirdir Seyahat, Emre Turizm, Eray Turizm, Expedia, Ezgi Tur, Falez Transfer, Güney Akdeniz Seyahat, Gürleyen Turizm, Has Turizm Seyahat, İstanbul Seyahat, Karum Taksi, Kontur Turizm, Lider Adana, Mersin Villa Seyahat, Nilüfer Seyahat, Onlinebilet, Oran Taksi, Özkaymak Turizm, Pusula Turizm, Royal Doğa Tur, Safa Kent Turizm, Sakarya Vib Turizm, Samsun Şehirlerarası Otobüs Terminali, Tokat Kale Seyahat, Uludağ Turizm, Ulusoy Seyahat, Umre Turizm ve daha birçok firma ile ilgili tüm görüşleriniz için; gelbaba.com’u ziyaret edebilirsiniz.