Anasayfa gelbaba Gelbaba Portal gelbaba Kripto Para gelbaba Karşıyaka Fan Token Nedir?

Karşıyaka Fan Token Nedir?

Karşıyaka Fan Token Nedir?

Milattan önce 3. yüzyılda Çinlilerin spor olsun diye topu tekmeleyerek fileye sokmaya çalışmasından, eski Mısır medeniyetlerinin bu büyülü oyunun ilk örneklerini sergilemesinden ve 19. yüzyılda İngilizlerin bu günkü modern futbolun temelini atmasından bu yana futbol ve futbol endüstrisi inanılmaz bir şekilde gelişti.

İlk olarak savaş taktiklerini geliştirmek amacı ile kurgulandığı düşünen oyun, günümüz toplumlarında farklı kavgaların sergilenmesini sağlayan bir oyuna dönüşmüş durumda. Aynı mahalle takımlarının birbirleri ile olan mücadelesi, aynı şehrin takımlarının rekabeti, aynı bayrak altında yüzlerce takımın birbirine karşı üstünlük mücadelesi ve tabi ki farklı ülkelerin futbol üzerinden giriştiği amasız bir yarış. Tüm bu savaşın sportif rekabetin ötesinde artık finansal ayağı da oldukça önemli bir hal aldı.

Yıllar önce belki de amatör ruhla icra edildiğinde karşılıksız bir destek bulan futbol takımları şimdilerde büyük bir pazarın önemli aktörleri pozisyonundalar.

Endüstriyelleşen futbol sektörü, oluşan ekonomiden payını almak isteyen çeşitli aktörlerin mücadelesine sahne olmakta. Bu noktada futbol kulüpleri artan harcamaları finanse edebilmek için çeşitli gelir kaynakları yaratmak zorunda.

Stat gelirleri kulüplerin en önemli ve aynı zamanda taraftarlar ile bağ kurulmasından dolayı mutlaka olmasını istedikleri bir gelir çeşidiyse de camialar bunun dışında daha pek çok yoldan kulüplere kaynak sağlayabilirler. Forma ve lisanslı ürün satışından, sponsorlardan, yayıncı kuruluşlardan, bahis şirketlerinden elde edilen gelirler bunlardan ilk akla gelenleri.

Yukarıda belirtiğimiz gelir kaynaklarını incelediğimizde hepsinin arkasındaki gücün takımlara gönül veren taraftarlar olduğunu görmek güç değil. Taraftarlar her anlamıyla kulüpleri ayakta tutmakta, bu da kulüplerin farklı alanlardaki gelir arayışlarına daha özgüvenli bir şekilde dahil olmalarını sağlamaktadır.

Son yıllarda ortaya çıkan ve kulüplerin yeni bir gelir kapısı olarak gördükleri projelerden birisi de kripto para sektörü. Arkalarındaki binler, yüzbinler hatta milyonlarca taraftarına güvenen kulüpler, taraftar token projeleri ile kripto para sektöründen üzerlerine düşen payı almaya çalışmaktadır.

Sizlerle paylaştığımız bu yazımızda, ülkemizin özellikle taraftar grubuyla kendinden en çok söz ettiren kulüplerinden biri olan Karşıyaka'nın, Karşıyaka taraftar token projesinden söz edeceğiz. Karşıyaka fan token nedir? piyasa hacmi ve değeri nedir? gibi sorulara yanıt ararken, token'ın ne gibi özellikleri ve avantajları olduğundan da bahsedeceğiz.

1912 yılında kurulan ve o günden bu yana sayısız başarı elde etmiş, İzmir'in ve ülkemizin önemli spor camiaları arasında yer almayı başarmış Karşıyaka, KSK fan token ile yeni başarıların kapısını aralayacak yeni bir gelir kapısı yaratmak için de kollarını sıvamış durumda.

Karşıyaka Taraftar Token Nedir?

Taraftar token ya da Fan token olarak adlandırılan girişimler, taraftarları kulüpleri ile kripto para dünyasında buluşturmayı hedeflemektedir. Karşıyaka Spor Kulübü de Bitci kripto para borsası ile yapmış olduğu iş birliği sayesinde Bitcichain altyapısında taraftar token pazarına dahil olmuştur.

KSK token adı ile Bitci kripto para borsasında alınıp satılmaya başlayan bu taraftar token'ı yeni teknolojilerin ve finansal uygulamaların spor piyasasını da kapsayan gelişmesinin camia açısından en değerli örneğidir.

Yeşil siyah renklere duyulan sevgiyi fanatizm seviyesinde yaşayan Karşıyaka taraftarları bu projeyi de kısa sürede sahiplenmiş, kulüplerine ciddi bir maddi destek sağlamayı başarmışlardır.

Finans piyasalarında yer alan yatırımcıların duyguları ile hareket etmeyen kişilerden de oluştuğu aşikar. Bu anlamda KSK token projesinde sadece Karşıyaka taraftarları değil, bu değer üzerinden kazanç elde edebileceğini düşünen başka yatırımcılar da dahil olmuştur. Bu anlamıyla Karşıyaka fan token piyasası geniş bir yatırımcı portföyünde kendine yer bulmuştur.

Karşıyaka fan token nedir? sorusunun yanıtını verdikten sonra bu tanımlamanın alt başlığını oluşturacak, reel verilere yine başlıklar halinde değinmeye çalışacağız. Böylece Karşıyaka taraftar token piyasası hakkında daha nesnel veriler ışığında bilgi sahibi olabileceğiz.

Karşıyaka Taraftar Token Ücreti Ne Kadar?

Kripto para piyasasında yer alan coin, altcoin ve token'ların itibari para birimleri cinsinden bir değeri bulunmaktadır. Bunun dışında Utility token gibi parasal karşılığı olmayan bazı token projelerinden de bahsetmek mümkün. Biz bu yazımızın konusu olan Karşıyaka taraftar token ücreti hakkında güncel ve geçmiş bilgileri paylaşmaya çalışacağız.

Bitci Teknoloji ve Bitci.com %100 yerli sermaye ile kurulmuş bir Türk teknoloji şirketi olarak farklı spor kulüplerinin taraftar token projelerine öncülük etmektedir. Bu platform ile iş birlikteliğini memnuniyet ile dile getiren Karşıyaka Spor Kulübü Başkanı Turgay Büyükkarcı, hem Karşıyaka’nın hem de bu projeyi takip eden tüm yatırımcıların finansal olarak kazançlı çıkacağını, KSK Token'ın hem kulübe hem de yatırımcılarına önemli katkılar sunacağını düşündüğünü belirtmektedir.

KSK token ne kadar diye baktığımızda ilk olarak bunun karşılığının Bitci kripto para borsasının birimi olan BITCI cinsinden tanımlandığını görmekteyiz. 2022 ocak ayı başlarında 1 KSK token 1.40 BITCI seviyelerinde işlem görmekteydi.

KSK token ilk piyasaya sürüldüğünde 30 Kuruş tan işlem görmüştü. 10.000 adet olan bu ilk arz işleminden sonra 1 Şubat 2021'de ikinci faz satışlar yapılmış ve 40 Kuruşluk fiyat ile alıcı bulmaktaydı.

Bitci kripto para borsasının kendi para birimi olan BITCI ile alınıp satılan KSK token'ın TL cinsinden değeri 2022 Ocak ayı ilk haftasında 0,30 TL civarındaydı.

Güncel KSK token değeri hesaplanırken BITCI'nin TL karşılı öğrenilerek hareket edilebilir. Bazı platformlar KSK token değerini USD cinsinden de paylaşabilmektedir.

Karşıyaka Taraftar Token Nasıl Satın Alınır?

Kripto para piyasasının kalbinin attığı yerler kripto para borsalarıdır. Sağlam, güvenilir kripto para borsalarında listelenen birimler daha fazla kişiye ulaşmakta, piyasada oluşan arz-talep oranına göre de (bu sebeplerden biri) fiyatı belirlenmektedir.

Daha önce Bitcoin ya da herhangi bir altcoin alımı yapan kripto para müşterileri KSK token alma işlemi için de nasıl bir yol izleyeceklerini bilmektedir. Biz yine de Karşıyaka taraftar token satın alma işlemi nasıl ilerliyor kısaca özetlemeye çalışalım.

Bitci kripto para borsasının yerli ve yabancı pek çok spor kulübünün token projesinde öncülük ettiğini belirtmiştik. Bitci kendi borsasının para birimi olan BİTCİ ile bu token alımlarını mümkün kılmaktadır.

Toparlamak gerekirse müşteriler Bitci borsasına kendilerine ait bir banka hesabından para yatırırlar. Daha sonra BITCI satın alarak BITCI ile diledikleri taraftar token'ı alabilirler. BITCI/KSK token işlem çiftinin paritesi kripto para borsası ekranında sürekli güncel olarak takip edilebilmektedir.

Karşıyaka Taraftar Token Değeri Nasıl Belirlenir?

Kripto paraların piyasa değerinin belirlenmesinde bir takım etkenler rol oynamaktadır. İlk kripto para olan Bitcoin'in piyasa değeri madencilik ile elde edilen tüm coin'lerin toplam değeridir. Bu bir şirketin hisse değerleri için de aynı şekilde hesaplanır. Dolaşımdaki coin/hisse sayısının birimin mevcut piyasa fiyatı ile çarpılması.

Coin ya da token piyasa değerinin belirlenmesi ile ilgili bu hatırlatıcı bilgiyi Coin-Token değeri ile karıştırılmaması için verdik. Çünkü Coin-Token piyasa değerinin hesaplanması farklı Coin-Token değerinin belirlenmesi farklı şeylerdir. Bir başka ifade ile tüm Coin-token değeri farklı, tek bir Coin-Token değeri farklı veriler için kullanılır.

Öncelikle token değerini belirleyen en önemli etkenin arkasındaki proje olduğunu belirtmek gerekir. Token'ın hizmet ettiği projenin insanlara sunmuş olduğu çözümler, token değerine doğrudan etki etmektedir.

Bir diğer önemli unsur arz/talep durumudur. Bu token dahil tüm finansal araçlar için değer belirlemesinde kullanılan bir enstrümandır.

Yazımızın konusu olan Karşıyaka taraftar token değeri belirlenmesinde etkili bir diğer konu da kulübün sportif başarılar elde etmesidir. Bu token değerinin belirlenmesinde nesnel bir veri niteliğindedir. Ayrıca kulüp yönetiminin kalifikasyonu, yönetim anlayışı ve kulübe yaklaşımı da süreci etkileyen unsurlar arasındadır.

Token'ın önemli kripto para borsalarında kendine yer bulması da son derece önemli. Kullanıcı sayısı fazla olan kripto para borsalarında token'a olan ilgi bir şekilde oluşacaktır.

Son olarak Token sınırlı sayıda mı üretilmiş, madenciliği yapılıyor mu, tamamı piyasaya arz edilmiş mi, gibi soruların yanıtları da değerinin belirlenmesinde son derece önemlidir.

Her yıl belli tarihlerde 25.000.000 KSK token arz edilmekte ve toplam arz ise 355.000.000 adet olarak belirlenmiştir.

1 KSK token ne kadar? ya da 1 KSK token kaç TL gibi soruların yanıtı için, değerin fiyatının belli olması yani bir başka deyişle belirlenmiş olması gerekmektedir.

Karşıyaka Taraftar Token Piyasası Nedir?

Dolaşımdaki  tek bir birim coin ya da token sayısının bu birimin mevcut piyasa fiyatı ile çarpılması ile elde edilen değere piyasa değeri denilmektedir. Karşıyaka taraftar token piyasası nedir diye baktığımızda arz ve talebe göre oluşan hacmi ile doğrudan alakalıdır diyebiliriz.

Token'ın piyasadaki alım satım oranına göre piyasadaki değeri de aratacak ya da azalacaktır. KSK token Bitci kripto para borsasında piyasası oluşan bir birimdir. Karşıyaka token arzının ve alım-satımının yapıldığı yer Bitci internet sitesi ve mobil uygulamasıdır.

Bitci.com'da hesap açan ve KSK token alım satımına dahil olan herkes bu token projesinin piyasasının oluşmasına katkı sunmaktadır.

Karşıyaka Taraftar Token Ne İşe Yarar?

Kripto para piyasasını uzaktan izleyenlerin yada pazara yeni giren yatırımcıların en çok merak merak ettikleri şeylerin başında bu coin ve token'ların ne işe yaradığı gelmektedir. Kimileri tarafından gerçekte olmayan bir değerin alınıp satılması şeklinde yorumlanmakta, kimilerine göre de parasal karşılığının arkasındaki sistem anlaşılamamakta.

Tüm coin ve token birimlerinin ne işe yaradıklarını ayrı ayrı anlatmaya sayfalar yetmeyecektir. Biz yazımızın konusu olan Karşıyaka taraftar token'ın ne işe yaradığını kısaca anlatmaya çalışalım.

Karşıyaka taraftar token ile ne yapabilirim diye merak eden tüm kullanıcılar için şunu belirtmeliyiz ki kulüp ile ilgili olan pek çok etkinliklerde token sahipleri ayrıcalıklı bir konuma sahip olacaklardır.

Bu ayrıcalıklar ve avantajlar ile ilgili yazımızın devamında detaylara yer vereceğiz. Kulüp, takım, taraftar arasındaki bağı güçlendirecek, aidiyet duygusunu pekiştirecek çok sayıda etkinlikte KSK token sahipleri yerlerini alma şansı yakalayacaklardır. Bu durum token'ı elinde bulundurmak isteyen taraftarlar kadar, renklere görün verenlere ulaşmak isteyen kulüp yöneticilerinin de karşılıklı oluşmasını istedikleri bir ortamdır. Çünkü kripto para piyasası koşulları son derece çetin ve ayakta kalmak için kazan kazan ilkesinin benimsenmesi şarttır.

Şimdi sırasıyla KSK fan token avantajları ve diğer merak edilen soruların yanıtlarına geçelim.

Karşıyaka Taraftar Token'ın Avantajları Nedir?

Rüştünü ispat etmiş piyasası yüksek onlarca kripto para birimi varken insanların taraftar token projelerine kaynak aktarmasının bir takım avantajlar getirdiğini tahmin etmek zor değil. Spor kulüpleri tarafından piyasaya yeni sürülecek ya da sürülmüş bir token'ın kısa sürede tükenmesi, taraftarların duygusal hislerle hareket etmelerinin dışında bir takım ayrıcalıklardan yararlanma beklentilerinin olduğunu da göstermektedir. Yukarıda da değindiğimiz taraftar token'ları ne işe yarar sorusunun detaylı yanıtı yazımızın bu bölümünde yer alacak.

Öncelikle KSK token alımı yapan herkesin bir kazanç elde etme isteğinin olduğunu söylemek gerçekçi bir tespit olacaktır. Hele ki destekledikleri takım ile birlikte kazanmak bahis sektöründen de bilindiği üzere her taraftarın hayali. Bu nedenle avantajlarda ilk sıraya kar elde etmeyi koyabiliriz.

KSK token avantajlarından bir diğeri de kulüp kararıyla farklı konularda açılacak anketlerde token sahiplerinin söz hakkı olması. Bu anketlerde oy kullanacak taraftarlar belirleyici açılan anket doğrultusunda belirleyici rol üstlenecektir.

Taraftar token'larını ellerinde bulunduran taraftarların bu güne kadar belirleyici oldukları anket konulardan bazıları şu şekilde sıralanabilir;

  • Hazırlık maçlarında sahaya çıkacak ilk 11'in belirlenmesi
  • Statlarındaki soyunma odası ve takım otobüsünün tasarımı

Anketlerle belirlenecek konularda söz sahibi olmak dışında farklı etkinliklerde de fan token sahipleri öncelikli konumdadır.

Bu avantajlardan en dikkat çekenlerin başında elbette ki gerçekleşecek etkinliklere katılma önceliği gelmektedir. Örneğin iç saha maçlarında takımın karşılaşma öncesi ısınmasını islemek gibi. Maç öncesi token sahibi ayrıcalıklı bir grup taraftar takımlarını yakından takip edebilmektedir.

Dünyaca ünlü kulüplerin stat turlarının turizm sektöründeki gezi programlarına dahil edildiğini düşünürsek bu organizasyonun pek çok futbol sever için ne kadar değerli olduğunu anlayabiliriz. KSK token sahiplerine özel stat turları, Karşıyaka Spor Tarihi müzesi gezisi, tesisleri de içine alacak şekilde düzenlenecek etkinlikler elde edilecek avantajlar arasındadır.

Her taraftarın yüksek fiyatlı ve sınırlı VİP koltuklardan ya da localardan maç izleme şansı bulunmuyor. Karşıyaka token ile bu avantajlardan faydalanmak ta mümkün.

Pek çok taraftar hayranı olduğu futbolcular ile buluşmayı, mümkünse iki kare fotoğraf çekilmeyi hayal etmiştir. İşte KSK token sahibi taraftarlar, düzenlenen toplu etkinliklerde futbolcular ile sohbet etme şansını yakalayabilir, birlikte fotoğraf çekilebilirler.

Sanattan spora sektörün içerisinde yer alan ünlüler sosyal medya ve iletişim yöntemlerini kullanarak takipçileri ile online etkileşime geçmektedir. İşte KSK token sahipleri bu noktada oluşturulacak özel chat odalarında ya da sosyal medya platformları aracılığı ile takım oyuncularına soru sorma, sohbet etme imkanına erişebilirler.

Taraftarlar maç bileti, çeşitli kulüp ürünleri, imzalı forma ya da eldiven gibi yarışmalar ve çekilişlerle dağıtılan sürpriz ödülleri almaya hak kazanabilmeleri için KSK token sahibi olmalıdır. Bu da token'ın bir başka avantajı.

Aynı kripto para borsasının sunmuş olduğu farklı taraftar token projeleri, bu token'ları elinde bulunduran taraftar gruplarının etkileşimi için de kullanılabilir.

Görüldüğü üzere taraftar token'larına sahip olmanın çok farklı avantajları olmakta ve olabilir. Böylece KSK fan token sahipleri maddi değeri olan bir kripto yatırımından çok parayla ulaşmakta dahi güçlük çekebilecekleri etkinliklerde rol alabilmektedir.

Karşıyaka Taraftar Token'ın Sınırları Nedir?

Karşıyaka Taraftar Tokenlar, Bitcichain altyapısında sunulan bir taraftar token projesidir. Satış tarihi 19.12.2020 olan token'ın bitiş tarihi 07.01.2021, listelenme tarihi de 16.03.2021'dir. Maksimum token alış miktarında kısıtlama olmayan bu birimde ilk arz 25.000.000 adet olarak yapılmıştır. Toplam arz da 355.000.000 adettir. Bitci kripto para borsasında satışın tamamlandığı yani KSK token'ların%100'ünün tükendiği bilgisi paylaşılmıştır. Şu anda borsa üzerinden yapılan alım satımlar el değiştirme şeklinde ilerlemektedir.

Karşıyaka Taraftar Token Para Yerine Geçer mi?

Bazı token birimlerinin hizmet içi alımlarda işe yaraması ve maddi karşılığının olmaması bu tarz bir başlık açma ihtiyacını doğurdu.

KSK token para yetine geçen bir birim. Çünkü alım satımında borsaya para yatırılmakta ve token satışından kazanç elde edilebilmektedir.

Karşıyaka Taraftar Token Bir Kripto Para Birimi mi?

KSK fan token, Bitci kripto para borsası aracılığı ile kulübün taraftarlardan ve yatırımcılardan fon toplamak amacıyla çıkardığı bir kripto para birimidir. Borsada alınıp satılan, kısacası işlem gören yapısı ile KSK toen bir kripto para birimidir diyebiliriz.

Karşıyaka Taraftar Token Nasıl Alınır?

KSK token alımı için öncelikle Bitci kripto para borsasında bir hesap açılması gerekmektedir. Üyelik bilgileri ile giriş yaptıktan sonra hesaba para gönderilir. KSK token alımı için borsanın kendi para birimi olan Bitcicoin kullanılır. Yatırılan para ile Bitcicoin alındıktan sonra Bitci/KSK token çifti için alım satım yapılabilmektedir.

Benzer Yazılar

Gelbaba İşletme

Markanız için hemen işletme hesabı açın.

Hesap Aç
Gelbaba İşletme

Markanız için hemen işletme hesabı açın.

Hesap Aç

Benzer Yazılar

Gelbaba İşletmeye Katılın

Hemen ücretsiz kaydolarak üyeliğinizi başlatın.

Ücretsiz İşletme Hesabı Açın