Isıtma-Soğutma

Başlıca Isıtma-Soğutma markaları hakkındaki kullanıcı yorumları ve şikayetlerine göz atın, kullanıcı deneyimlerinden yararlanın.

Ariston Kombi

Yorumlar (1)

Baymak

Yorumlar (1)

Daikin

Yorumlar (1)

Açan Soba

Henüz yorum yok.

Ada Soğutma

Henüz yorum yok.

Adm Isıtma

Henüz yorum yok.

Aeon Radyatörler

Henüz yorum yok.

Airfel

Henüz yorum yok.

Akay Teknik Soğutma

Henüz yorum yok.

Aksoy Klima

Henüz yorum yok.

Alarko Carrier

Henüz yorum yok.

Alperen Soğutma

Henüz yorum yok.

Altınel Kombi Klima

Henüz yorum yok.

Alyaz Şömine

Henüz yorum yok.

Anadolu Vissta Teknik

Henüz yorum yok.

Antalya Gün Isıcı

Henüz yorum yok.

Antalya Klima Servisi

Henüz yorum yok.

Arsepet.Com

Henüz yorum yok.

Artek Soğutma

Henüz yorum yok.

Arti Teknik 16

Henüz yorum yok.

Isıtma ve Soğutma Sistemleri Hakkında

Yaşanılan ve kullanılan mekanların istenilen sıcaklıkta tutulabilmesi iç ortamların dış ortamlara ve genel olarak çevreye kıyasla ısı dengesinin değiştirilebilmesi ve korunabilmesi amacıyla geliştirilen teknolojilere ısıtma ve soğutma sitemleri denilmektedir. İnsanlık tarihi boyunca dış tehditlerden korunmak amacıyla gelişen barınma ihtiyacı günümüzde büyük oranda sıcaklık dengesi gözetilerek oluşturulan yaşam alanlarından meydana gelmektedir. Isıtma ve soğutma sistemleri termodinamik ilkeleri esasına göre geliştirilen sistemlerdir. İnsanların yaşadıkları evlerden ihtiyaçlarını almaya gittikleri alışveriş merkezlerine, bindikleri ulaşım araçlarından ortak kullanım alanlarına kadar her alanda doğrudan etkili olan ortam ve çevre sıcaklığı yaşam kalitesini doğrudan etkilemekte ve bu noktada çözüm üretilmesine yol açmaktadır.

Isıtma ve Soğutma Sistemleri Kullanım Alanları

Yukarıda da belirttiğimiz gibi ısıtma ve soğutma sistemleri yaşantımızın her alanında etkili bir şekilde yer almaktadır. Ev tipi ısıtma ve soğutma sistemleri evlerimizdeki ısı dengesini sağlamak için kullandığımız ve çok çeşitli alternatifleri bulunan, seçim konusunda tercihimize göre değerlendirebileceğimiz sistemlerden oluşmaktadır. Gıda ve sanayi ürünlerinin korunması, özelliklerini kaybetmeden uygun ortamlarda saklanması, taşınması ve pazarlanması amacına uygun olarak üretilen, iklimlendirme sistemi olarak da adlandırılan sistemler de yine ısıtma ve soğutma sistemleri ile hayatımıza doğrudan etki eden bir teknolojidir.  Özellikle gıda, sanayi ve tıbbi ürünlerinin muhafaza edilmesi, soğuk zincirin sağlanması, hayvansal ve tarım ürünlerinin yetiştirilmesinde iklimlendirme son derece önemlidir.

İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi Bölümü Hakkında

İklimlendirme ve soğutma teknolojisi bölümü 2 yıllık eğitim programını bitirerek bu bölümden tekniker olarak mezun olabilmektedir. İklimlendirme ve soğutma teknikeri maliyet hesapları, çeşitli bakım onarım işleri ve danışmanlık hizmeti faaliyetleri yürütebilmektedir. İklimlendirme ve soğutma teknolojisi programı bulunan üniversiteleri araştırıp taban puanlarını inceleyerek bu bölüm hakkında daha fala bilgi edinebilirsiniz.

Isıtma ve Soğutma Sistemleri Çeşitleri

Yaşam alanlarında kullanılan ısıtma sistemlerini iki başlık altında incelemek mümkündür. Merkezi ısıtma sistemi merkezi bir kazan, boru ve petek (radyatör) tesisatı ile kurulmaktadır ve daha çok soğuk iklimli bölgelerde tercih edilmektedir. Bölgesel ısıtma sistemi merkezi ısıtma sistemi ile prensipte aynı çalışmaktadır farkı her bir kullanıcının bireysel olarak tercihine göre ısıyı ayarlayabilmesidir. Radyatörlü ısıtma tesisatı, yerden ısıtma tesisatı, ısı pompası, klima en çok tercih edilen sistemler arasındadır.

Isı Pompası Nedir?

Isı pompaları ısıtma ve soğutma sistemleri içerisinde yer alan bir mekanizmadır. Çalışma prensibi dışarıdan alınan düşük sıcaklıktaki ısının yüksek sıcaklıktaki bir ortama verilmesine dayanmaktadır. Çalışma modeli klimalar ile benzer olan ısı pompaları, kışları kullanılan ortamı ısıtmak, yazın ise soğutmak amacıyla kullanılmaktadır. Klimalardan farkı kullanılan mekanlarda yüksek ısıtma/soğutma performansı sağlamaktır ve klimalara göre daha verimli bir çalışma sistemine sahiptir. Isıtma ve soğutma sistemleri sunan firmalar, bu markalar hakkında gerçek müşterilerin yapmış olduğu değerlendirmeler, şikayetler ve yorumlar gelbaba.com farkıyla sizlerin beğenisine sunulmaktadır.