Telekomünikasyon

Başlıca Telekomünikasyon markaları hakkındaki kullanıcı yorumları ve şikayetlerine göz atın, kullanıcı deneyimlerinden yararlanın.

Türk Telekom

Yorumlar (135)

Vodafone

Yorumlar (85)

Turkcell

Yorumlar (71)

Paycell

Yorumlar (18)

Bimcell

Yorumlar (5)

Pttcell

Yorumlar (3)

Pelicell

Yorumlar (2)

Teknosacell

Yorumlar (2)

Portfun.Mobi

Yorumlar (1)

11877

Henüz yorum yok.

3K Telekom

Henüz yorum yok.

4Gnet

Henüz yorum yok.

A Grup Telekom

Henüz yorum yok.

A Wifi

Henüz yorum yok.

Acarsms

Henüz yorum yok.

Adacell

Henüz yorum yok.

Ak Gsm

Henüz yorum yok.

Ak İletişim

Henüz yorum yok.

Aka İletişim

Henüz yorum yok.

Akar İletişim (Ordu)

Henüz yorum yok.

Akdeniz İletişim

Henüz yorum yok.

Alim Gsm

Henüz yorum yok.

Alpa Telekomünikasyon

Henüz yorum yok.

Telekomünikasyon Hakkında

Telekomünikasyon sözlük anlamı resim, yazı, simge, haber ya da her çeşit bilginin tel, telefon, radyo, optik ya da başka elektromanyetik sistemlerle iletilmesi, yayımı ve alınması şeklindedir. Telekomünikasyon iki ya da daha fazla kişinin çeşitli teknolojileri kullanarak haberleşmesi ve bilgi alışverişinde bulunması olarak da tanımlanabilir. Bilgi alışverişinin her geçen zaman dilimi sürecinde ne kadar önem kazandığı su götürmez bir gerçektir. Telekomünikasyon teknolojisinin ve cihazlarının gelişimi ile elektriksel kablolar veya elektromanyetik radyasyon yöntemiyle bu bilgi akışı sağlanabilmektedir.

Telekomünikasyon Şirketleri Hakkında

Telekomünikasyon sektörü küresel ölçekte pek çok şirketin yer aldığı dünyanın en önemli iş kollarındandır. Telefon ve internet üzerinden kurulan iletişim ağı ve yöntemleri günümüzün en yaygın seçenekleri arasındadır. Televizyon, radyo, fax, telgraf gibi alternatif ve çeşitli kullanım alanlarına sahip iletişim yöntemleri de mevcuttur. Telekomünikasyon sektöründe yer alan şirketlerin kurmuş oldukları altyapılar sayesinde dünyanın herhangi bir noktasında kısa süreler içerisinde verilerin, bilgilerin, dataların gönderilmesi mümkün olmaktadır. Sektörde yer alan ve hacim olarak en büyük telekomünikasyon şirketleri kablosuz operatörler (cep telefonu operatörleri), uydu şirketleri, kablo şirketleri ve internet servis sağlayıcılarıdır. İletişimin günlerce sürdüğü telgraf sistemleri, evleri, iş yerlerini birbirine bağlayan fiziksel kablo ağı gerektiren haberleşme yöntemleri, yerini büyük ölçüde mobil iletişim çözümlerine ve kablosuz veri aktarımını çok hızlı bir şekilde gerçekleştirebildiğimiz internet altyapısına bırakmaktadır. Telekomünikasyon sektöründeki en büyük gelişme alanı kablosuz iletişim alanıdır çünkü mobil cihazların (telefon, tablet, laptop) sayısının artması bu kulvardaki teknolojik gelişmelerin hızlanmasını sağlamıştır.

Telekomünikasyon Araçları Nelerdir?

Telekomünikasyon tarihsel açıdan en ilkel yöntemlerle kurulan ve gelişimini hızlı bir şekilde sürdüren bir teknolojik sistemdir. Radyo, telgraf, telefon, televizyon, bilgisayar ve internet belirli bir alt yapı yatırımı ve teknoloji gerektiren cihazlarla hayatımızdaki yerini almıştır. Bu gün en çok kullandığımız iletişim aracı şüphesiz ki cep telefonlarıdır. Cep telefonları aracılığı ile hem kablosuz telefon hizmetinden hem de internet hizmetinden tek bir cihaz ile faydalanılmaktadır. Bilgisayar, tablet gibi internet bağlantısı ile bir haberleşme cihazı haline gelen cihazlarla veri gönderimi ve alımı internet bağlantı hızına da bağlı olarak saniyeler içerisinde gerçekleşmektedir.

Telekomünikasyon Seçenekleri Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Telekomünikasyon alanında ister mobil servis sağlayıcıları ister internet servis sağlayıcıları olsun, müşterisi olacağınız şirketin ürünleri ve hizmetleri hakkında detaylı bir araştırma yapmanız ödediğiniz paranın karşılığını almanız konusunda sizleri hayal kırıklığına uğratmayacaktır. Çok sayıda cep telefonu operatörü aynı zamanda akıllı telefonlarınız aracılığı ile internet servis sağlayıcısı konumundadır. Çekim gücü, konuşma süreleri, SMS sayısı, internet kotası, çeşitli servisler, kampanyalar (bedava GB ya da bedava dakika gibi) ve buna benzer müşteri memnuniyeti sağlayacak uygulamaları gerçek müşteri deneyimleri ile birinci ağızlardan takip edebilmek için gelbaba.com web sitesini ziyaret etmeniz yeterlidir. Sizler de telekomünikasyon firmaları hakkındaki şikayet ve yorumları bu platform aracılığı ile geniş kitlelere ulaştırabilir, yaşadığınız sorunlara hızlı çözümler bulabilirsiniz.