E-Ticaret

Başlıca E-Ticaret markaları hakkındaki kullanıcı yorumları ve şikayetlerine göz atın, kullanıcı deneyimlerinden yararlanın.

Trendyol

Yorumlar (388)

Çiçek Sepeti

Yorumlar (188)

Hepsiburada

Yorumlar (177)

Amazon

Yorumlar (96)

N11

Yorumlar (85)

Gittigidiyor

Yorumlar (66)

Aliexpress

Yorumlar (56)

Dolap.com

Yorumlar (55)

Morhipo

Yorumlar (48)

Epey

Yorumlar (44)

Sahibinden

Yorumlar (42)

Seri Pazaryeri

Yorumlar (33)

Gardrops

Yorumlar (30)

Evform

Yorumlar (26)

İncehesap

Yorumlar (22)

PttAvm.com

Yorumlar (20)

Dekopasaj

Yorumlar (16)

Eczanebu

Yorumlar (15)

Alibaba

Yorumlar (12)

Arabam.Com

Yorumlar (12)

Dermoeczanem

Yorumlar (11)

Modacruz

Yorumlar (11)

Dhgate

Yorumlar (10)

Evidea

Yorumlar (9)

Banggood

Yorumlar (7)

E-Ticaret Hakkında

Temel ya da lüks ihtiyaçlarımız için çok fazla seçenek ve oldukça uygun fiyat ve kampanyalar için tercih ettiğimiz e-ticaret siteleri hem ulusal ekonomide hem de uluslararası ekonomide büyük canlılık getirmiş yüzyılın en karlı buluşu olarak yerini almıştır.  Gerek ticaret hayatına e-ticaret sitesi olarak başlayan firmalar gerekse yılların kurumsal firmalarının artık hizmet verdiği e-ticaret siteleri hem mağazalarında hem de internet sitelerinde satış yapmaktadır. Kira ve diğer tüm gider kalemlerin ortadan kalktığı ve yalnızca ürün ve diğer bir kaç kalem maliyet ile hizmet veren e-ticaret sitelerinin neden bu kadar tutulduğu ve neden internet sitelerinde sundukları fiyatların mağazalarınkinden daha uygun olduğunu merak ediyorsanız eğer tamamen kira, elektrik, personel, personel giderleri gibi büyük gider kalemlerinin olmayışı diyebiliriz. Bu sebeple hemen hemen tüm firma ve markalar kendi e-ticaret sayfalarını açarak sadece bulundukları ülke, bölge, il ve ilçelerde değil, e-ticaret sayfaları ile dünyanın neresinde olursa olsun müşterilerine kargo ve kurye seçenekleri ile mal ve hizmet satmaktadırlar.  Artık firmalar yalnızca e-ticaret siteleri ile değil, sosyal medya hesapları ile de online ticaret yapmakta ve oldukça talep görmektedirler.

Türkiye'ye Gönderi Yapan E-Ticaret Siteleri Nelerdir?

Türkiye'ye gönderim yapan global alışveriş siteleri ve hali hazırda Türkiye içerisinde hem yurt içi hem yurtdışı hizmet veren e-ticaret sayfaları hakkında bilgi almak için en doğru yer Gelbaba kullanıcı deneyimi yorumları ve şikayetleri sitemiz olacaktır. Sizler için en ince ayrıntılarına kadar düzenlediğimiz ve sunduğumuz tüm firmalar hakkında detaylı bilgi alabilir ve deneyim sahibi site ziyaretçilerimizin kıymetli mesajlarını okuyarak güvenilir olup olmadıklarını ya da satış sonrası hizmet kaliteleri hakkında oldukça önemli detayları öğrenebilme şansını yakalayabilirsiniz. En çok bilinen  ve tercih edilen e-ticaret siteleri içerisinde, Hepsiburada, N11, Gittigidiyor, Morhipo, Markafoni, Trendyol, Amazon, aliexpress, Eczanebu, Dermoeczanem, Sahibinden, Dolap, Boyner, E-ptt, Evidea, Vivense, Zebramo gibi isimler yer almaktadır.

İnstagram Satış Siteleri Güvenilir midir?

Instagram satışı yapan alışveriş siteleri ve sayfaları hakkında merak ettiğiniz tüm bilgiler için Gelbaba sitemizi kontrol edebilir marka ve firma olarak tek tek incelediğimiz firmalar hakkında güncel ve doğru bilgilere erişebilirsiniz. E-ticaret kategorisi altında Türkiye'ye kargo yapan ya da Türkiye sınırları içerisinde hizmet veren tüm firmaları sizler için derledik. Tüm firma bilgileri ve o firmalardan alışveriş yapan gerçek müşteri deneyimleri için Gelbaba sitemizdeki mesajları inceleyerek aklınıza takılan tüm sorulara cevap bulabileceksiniz. Son yıllarda oldukça popüler olan ve yoğun talep gören instagram butikleri ve instagram alışveriş sayfalarına, yoğun taleplere karşılık her gün bir yenisi eklenmekte ve tüketiciler doğal olarak hangisinin güvenli olduğunu öğrenmek için araştırma yapmaktadır. Instagram alışveriş sayfalarının güvenilir olup olmadığını anlamanın ilk yolu Gelbaba sitemizde kullanıcı deneyimi yorumlarını incelemek olabilir. İkinci yol ilse instagram üzerinden satış yapan sayfaların takipçi sayısı ve takipçilerinin organik olup olmadığını kontrol etmek olabilir. Peki instagram takiplerinin gerçek olup olmadığını yani organik olmadığını nasıl anlayabiliriz? İlk yol takipçi sayısının her gün katlanarak artıyor oluşu normal bit durum değildir. Henüz birkaç postu olmasına ve hesabın oldukça yeni olmasına rağmen binlerce takipçi sayısına ulaşmış hesaplar güven vermemektedir. Aynı zamanda gerçek takipçileri olsa dahi sahte yorumları, sahte hesapların çok oluşu. Bu sahte hesapları anlamanın diğer bir yolu hesapların gizli hesap oluşu ve binlerce takip ettiği sayfa olmasına rağmen onları takip eden  kişi sayısının maksimum 50 - 100 arasında olmasıdır. Diğer bir eleme kriteri ise etiketlendikleri hiçbir kullanıcı fotoğrafı olmayışıdır. Instagram uygulaması artık satış yapan sayfalar için satış sayfası hesapları kategorisi açarak bu işlemleri vergiye bağlamış ve onaylamıştır. Onaysız hesaplar da tüketicilere artık güvenilir gelmemektedir. Yine de en doğru bilgiye bir başka kişinin tecrübesi ile erişmek için gelbaba.com sitemizi inceleyerek kolay ve objektif deneyimlerden faydalanabilirsiniz.