Elektrik & Aydınlatma

Başlıca Elektrik & Aydınlatma markaları hakkındaki kullanıcı yorumları ve şikayetlerine göz atın, kullanıcı deneyimlerinden yararlanın.

Atolyestore.Com

Henüz yorum yok.

Avize Lamba

Henüz yorum yok.

Bk Aydınlatma

Henüz yorum yok.

Boytaş Aydınlatma

Henüz yorum yok.

Chima Home

Henüz yorum yok.

Elektrik Sepeti

Henüz yorum yok.

Elektriklen

Henüz yorum yok.

Elektrikmarket

Henüz yorum yok.

Elsu Elektrik

Henüz yorum yok.

Eray Aydınlatma

Henüz yorum yok.

Erdemir Grup Avize

Henüz yorum yok.

Ergin Elektrik

Henüz yorum yok.

Ersa Elektrik

Henüz yorum yok.

Espar Elektrik

Henüz yorum yok.

Göldağı Kablo

Henüz yorum yok.

Gözde Avize (Denizli)

Henüz yorum yok.

Grande Aydınlatma

Henüz yorum yok.

Günsan Elektrik

Henüz yorum yok.

Hm Aydınlatma

Henüz yorum yok.

Horoz Elektrik

Henüz yorum yok.

Kare Aydınlatma

Henüz yorum yok.

Elektrik & Aydınlatma

Günümüzde elektriğin varlığı sayesinde; günün her saati üretim yapabiliyoruz. Zamandan tasarruf ediyoruz, daha hızlı ve kaliteli ilerliyor her şey. Dünyanın her yerinden anlık haberdar olmak mümkün. Elektrik enerjisi, elektriksel potansiyel enerjiden elde edilen enerjidir. Estetik görünüm elde etmek için veya ihtiyaç gereği ışığın kullanılmasına da aydınlatma diyebiliriz. Isı ve ışık kaynağımız güneş, yıldızlar ve ateş böcekleri dışında kalan aydınlatma unsurları yapaydır. Güneş ışığından ne kadar çok süre faydalanırsak, o kadar çok enerji tasarrufu sağlarız. Bu yüzden oturacağımız evleri seçerken güneş ışığını ve dairenin cephesini göz önünde bulundurabiliriz. Aydınlatma ürünlerini seçerken de dikkat edilmesi gereken şeyler var. Aydınlatmanın doğru yapılması, üzerimizde olumlu etkiler bırakır. İş yerlerinde uygulanan doğru aydınlatma konsantrasyonu arttırır. Evlerde ise, uyku düzeninin korunması için önemlidir. Görme yeteneği korunmuş olur ve görsel performans artar. Sağlıklı ve doğru bir aydınlatma her alanda önemlidir. Doğru aydınlatmanın kuralları ise her mekan için değişiklik gösterir. Tüm bu deneyimler ve doğru ürün tercihleri için Gelbaba Aydınlatma kategorisi ile sizlere fikir vermek için burada.

Aydınlatma Fikirleri

Bir mekanda kullanılan aydınlatma ürünü, başka bir mekanda kullanışsız olabilir. Her bir alan kendi içinde ayrı bir aydınlatma gereksinimine sahiptir. İhtiyaca uygun olarak ve bireysel beklentilerle uyumlu seçenekleri göz önünde bulundurabiliriz. Dekorasyon aşamasında genelde en son aydınlatma ürünlerini almak tercih ediliyor. Fakat kötü kurgulanan bir aydınlatma, dekorasyonu olumsuz etkileyebilir. Aydınlatılacak mekana bağlı olarak; aplik, lambader, sarkıt veya abajurlar tercih edilebilir. Estetik ve teknik özelliklerinin farklılığıyla duruma göre tercih edilirler. Yer kaplamamaları da ayrıca önemli bir avantaj. Tabii ilk akla gelen aydınlatma ürünü avizeler. Aydınlatma ürünü seçerken dikkat edilmesi gerekenler şöyle aşağı yukarı: duvarların rengi, mekanın ve aydınlatma ürününün ölçüsü, mobilya ve aksesuarların rengi, mekanın ne kadar ışığa ihtiyaç duyduğu, mekanın gün ışığı alma miktarı. Evin her yerinde ayın watt ampulleri tercih etme yanlıştır. Evin farklı kısımlarında farklı renk ve ışık gücünde ampul kullanmak sağlıklı olacaktır. Yatak odasında soft ve sıcak renkler tercih edilmesi gerekirken, mutfakta yoğun gün ışığı renginde ışıklar önerilir. Genelde en fazla vakit geçirdiğimiz salonlarda, doğrudan ve yorucu aydınlatmaları tercih etmemek gerekiyor. Göz hizasına denk gelen aydınlatmalar da öyle. Örneğin ufak bir salon söz konusuysa, sarkıt avizeler yerine spot ışık kullanabiliriz. Lambader ve aplikler sıcak ışık rengi elde etmek için ideal.

Elektrik & Aydınlatma Firmaları Görüş ve Öneriler

Gelbaba.com’daki gerçek kullanıcı yorum ve puanlamalarına göz atabilirsiniz. Sizler de eleştiri ve memnuniyetini belirtebilir, düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz. Gelbaba’da bulunan; Atolyestore.com, Avize Lamba, Bk Aydınlatma, Boytaş Aydınlatma, Chima Home, Dc Işıklar Led Teknolojileri, Elektrik Sepeti, Elektriklen, Elektrikmarket, Elsu Elektrik, Eray Aydınlatma, Erdemir Grup Avize, Ergin Elektrik, Ersa Elektrik, Espar Elektrik, Estella Avize & Aksesuar, Göktaş Avize, Göldağı Kablo, Gözde Avize, Grande Aydınlatma, Günsan Elektrik, Hm Aydınlatma, Horoz Elektrik, İstanbul 7/24 Elektrikçi, Kare Aydınlatma, Kendal Elektrik, Kordon Elektrik, Kral Elektrik, Laleli Elektrik, Lambaavize.com.tr, Ledavm, Ledaydinlatma.com, Ledplakacım.com, Lpgkablo.com, Max-Extra Elektrikli El Aletleri, Melita Home Avize, Modelsa Elektrik, Mudulight Aydınlatma, Nasip Elektrik, Osaka Lamba, Özdemir Elektrik Avize Ve Aydınlatma Ürünleri, Özkay Elektrik, Palmiye Avize, Panel Elektrik, Pimay Led Aydınlatma, Seher Elektrik, Selim Elektrik, Semih Avize, Servet Elektrik, Sigma Elektrik, Sinem Avize, Taşcan Aydınlatma, Tümpa Elektrik, Tunca Elektrik, Turkuaz Elektrik, Ümelsan Elektrik, Yıldırım Elektrik, Yücel Elektrik, Zeyhan Elektrik ve Zeyrek Aydınlatma firmaları ile ilgili görüş ve önerilerinizi bildirebilirsiniz.