Süpermarket

Başlıca Süpermarket markaları hakkındaki kullanıcı yorumları ve şikayetlerine göz atın, kullanıcı deneyimlerinden yararlanın.

A101

Yorumlar (101)

Bim

Yorumlar (67)

Migros

Yorumlar (57)

Şok Marketler

Yorumlar (35)

Carrefour Sa

Yorumlar (22)

Özdilekteyim

Yorumlar (18)

Happy Center

Yorumlar (11)

File Market

Yorumlar (5)

Kipa

Yorumlar (5)

Onur Market

Yorumlar (3)

City Gross

Yorumlar (1)

Kesmar Market

Yorumlar (1)

Newgroos

Yorumlar (1)

TRT Market

Yorumlar (1)

6N Market

Henüz yorum yok.

Ağırlar Market

Henüz yorum yok.

Ahm Okyanus Market

Henüz yorum yok.

Akaylar Market

Henüz yorum yok.

Akbal Market

Henüz yorum yok.

Akdağ Market 2

Henüz yorum yok.

Akranlar Süpermarket

Henüz yorum yok.

Zincir Marketler Hakkında

Mahalle bakkallarının yerini alan zincir marketler, ürün çeşitliliği ve kurumsallık sunuyor. Evlerimizin yakınlarında en az bir tane markete rastlamak mümkün. Gıda ve temizlik ürünlerinin yanı sıra; elektronik aletler, dekorasyon ürünleri birçok çeşidi ile marketlerde bulunmaktadır. Farklı farklı marka seçenekleri sunan zincir marketler, ürünleri marka ve fiyatlarına göre sırayla deneyebilmemizi sağlıyor. Bu marketler, olası bir sorunda iade ve değişimlerde profesyonel hizmet anlayışlarıyla müşterilerin gözünde itibar kazanmaktadırlar. Geniş ürün yelpazesi ve kaliteye önem vermeleri ile zincir marketler sık sık uğradığımız yerler oldu. Zaman zaman daha ekonomik olmaları da tercih sebebi. Markete her uğramamızda en az birkaç ürünün ya da reyonun indirimde olduğunu görebiliyoruz. Daha küçük olanları ekmek, süt gibi temel ihtiyaçlara hitap ederken, orta boy ve büyük olan marketler ürün çeşitliliği açısından zengindir. Marketlerin lokasyonu genelde toplu taşımaya yakın mevkilerde bulunur. Ulaşım açısından kolaylık marketlerin daha sık uğranmasını sağlar.

Market Çeşitleri

Kapasite ve büyüklüklerine göre hiper, süper, gros gibi ön isimler alırlar. Alışverişimizi hızlıca yapıp çıktığımız bu mağazalar; kasiyerleriyle, reyon personelleriyle, idari kadrosuyla kalabalık bir ekiple çalışırlar. Orta ölçekte elli civarı şubeli bir zincir market ortalama 150 kişiyle çalışır. Yoğun bir çalışma ağına sahip olan bu mağazalar belirgin bir istihdam sağlar. Rafların ve reyonların sürekli doldurulması, ürünlerin son kullanma tarihlerinin kontrolü ve diğer hizmetler ile market çalışanları hararetli bir çalışma temposundalar. Departman seçeneklerine ve ürün çeşitlerine göre büyüklükleri değişen marketler aynı zamanda çalıştırdıkları personel sayılarına göre de farklılık göstermektedir. Çalışan bulundurmayan marketler, dünyanın farklı yerlerinde hizmet vermeye başladı bile. Telefonlarınıza yüklediğiniz bir uygulama ile karekod oluşturup turnikeye okutarak mağazaya giriş yapmanız gerek. Giriş yaptığınız andan itibaren kameralar sizi takip etmeye başlayacak. Aldığınız ürünler de takip ediliyor ve sisteme sizin adınızla işleniyor. Marketten çıkınca çok kısa bir süre sonra faturanız cep telefonuna geliyor. Başka mecralarda yıllardır kullanılan bu sistem, marketlerde de başarıyla uygulanabiliyor. Bu mağazaların 7/24 açık olduğunu varsaydınız muhtemelen. Geç saatlerde alışverişe gelecek insan sayısının azlığı nedeniyle, belli bir saatten sonra kapanıyor bu mağazalar. Nakit ödeme de kabul eden bu mağazalar epey pratik görünmekte. Zincir marketler kategorimizi ziyaret ederek, Gelbaba sayesinde mağazalar hakkında görüşlerinizi bizimle paylaşabilir, yorum bırakabilirsiniz.

Zincir Marketler ve Tüketicilerin Yorumları

Türkiye'de hizmet veren yerel ve bölgesel olmak üzere binlerce zincir market bulunmaktadır. Bu zincir marketlerin bir çoğu yerli sermaye ile faaliyet göstermektedir. Bir çoğu ise yabancı sermayeli global zincir marketlerdir. Ürün bulunurluğu ve hizmet faaliyetleri şirket politikaları gereğince değişiklik gösteren bu zincir marketler binlerce ürünü müşterilerine en uygun fiyatlarla rekabet ortamında en iyi koşullarla sunmaya çalışırlar. Gelbaba.com  platformu olarak, toplumumuzda daha bilinçli alışveriş ortamı ve bilinçli tüketim alışkanlıkları kazanabilmemiz adına deneyimlerini paylaşanlarla büyüyoruz. Zincir marketler hakkında deneyimlerini, görüşleriniz ve şikayetlerinizi Gelbaba'ya yazarak hem yaşadığınız sorunlara hızlı ve alternatif çözümler  bulma şansını yakalayabilirsiniz. Aynı zamanda zincir marketlerin ürün çeşitleri ve satış sonrası hizmetleri konusunda bilgi almak isteyen kişilere de önemli bilgiler edinmiş olmakta. Türkiye'de artık aktüel ürünleri ile sınırlı sayıda ve  piyasanın oldukça altında uygun fiyatlarla ürün satan firmalar bulunmakta. Özellikle Bim, A101, Migros, Şok, Yunus Marketler, Gimat, Özdilek, Happy Center, Çağdaş Marketler gibi zincir marketler müşterilerine sık sık aylık ve haftalık kampanyalar düzenleyerek büyük fırsatlar sunmakta. Bu marketler hakkında en güncel ve detaylı bilgilere sitemizden ulaşabilirsiniz.