Mavi Yolculuk

Turizm
20 Temmuz 2022 Çarşamba
Mavi Yolculuk

İnsanoğlunun binlerce yıllık geçmişine bakarsak en temel özellikleri arasında yolculuk etmek, yeni yerler keşfetmek gibi ihtiyaçlarının her zaman var olduğunu ve günümüze kadar da aktarıldığını görebiliriz. Böyle bakıldığında yolculuk etmek, tura çıkmak, keşfetmek gibi istekler bir ihtiyaç olarak değerlendirilebilir.

Yolculuğa çıkmak; biraz bağımsızlaşma isteğinden, biraz yeni yerler keşfetmek ve keşfederken öğrenmek, yeni kazanımlar edinmekten, biraz da toplumdan uzaklaşmaya olan içsel huzura ve iç sese yönelme isteğinden kaynaklanır. Yolculuk, kimi zaman rotayı çok uzaklara çevirebilmek iken, kimi zaman da yakın mesafelerde günü birlik hareket etmektir.

Yolculukların en özel ve en güzel tanımı mavi yolculuk ya da diğer adıyla Mavi Tur’dur. Mavi yolculuk denilince akıllara Akdeniz ve Ege sahillerinden başlayıp, koyları ve adaları da içine alan geniş bir rotayı temsil eder ve tekne yolculuğu bunun vazgeçilmez bir parçasıdır. Denizin ve gökyüzünün kontrastı içimizdeki huzuru ve özgürlük duygusunu harekete geçirir. Mavi yolculuk denilince akıllara gelen ilk isim Cevat Şakir Kabaağaçlı nam-ı diğer Halikarnas Balıkçısıdır. Halikarnas Balıkçısı denizin dalgalarındaki hırçınlık ve gökyüzünün maviliğindeki özgürlüğün sevdalısıdır. Kimi zaman arkadaşlarıyla kimi zaman da dostlarıyla birlikte mavi yolculuklara çıkar; düşüncelerine ve duygularına özgürlüğü yaşatmak ve dolu zihnini rahatlatmak adına koy koy gezer; yanına aldığı peynir, su, İstanköy peksimeti, tütün ve rakı ile yolculuğun keyfini çıkarır. Bu yolculuklarda Halikarnas Balıkçısı; Azra Erhat, Sabahattin Eyüboğlu ve adını bilmediğimiz birçok dostuyla Türkiye ve Dünya literatürüne geçmiş olan Mavi Yolculuk terimini bulurlar. Bu terimin dilimize geçmesinde ve kullanılmaya devam edilmesinde Bodrum’un bakir koylarını, tarihi güzelliklerini keşfetmek ve İstanbul’dan gelen dostları misafir etmekten her zaman keyif alan dost canlısı, yazar, şairlerin katkısı olmuştur. Ülkemize bu kazanımı eklemleyen yazar ve şairlerimize şükranlarımızı sunarak bu yazımızdaki mavi yolculuk, mavi tur rotaları, mavi tura çıkacaklara öneriler, mavi yolculuk hizmeti veren seyahat acenteleriyle ilgili ayrıntılı bilgi dünyasına yolculuğumuz başlasın.

Mavi Yolculuk Nedir?

Mavi tur nedir sorusuna net bir cevap verecek olursak; bir kitap adıyla 1950’li yıllardan sonra hayatımıza girmekle birlikte günümüzde turizm sektöründe sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Bu yıllarda yazar, şair ve aydınlar dünyasının tanınmış kişileri tarafından keşif ve huzurlu bir tatil için yaptıkları tekne gezintileri ile ortaya çıkmıştır. 1980'li yıllara kadar kişisel bir deneyim olarak yapılan Mavi Yolculuk, turizm sektörünün gelişmesiyle herkesin ilgisini çekmiştir. Yolculuk alternatifleri içerisinde huzur, dinginlik ve doğayla iç içe olma denildiğinde ilk akla gelen seçenek mavi yolculuk olarak yerli ve yabancı turistler tarafından tercih edilmektedir. Son zamanlarda limanlarımızda artan tekne sayıları ve tekne kiralama olanakları sayesinde yerli ve yabancı turistler için heyecan verici bir tatil planı olarak da görülmektedir. Bazı kaynaklar bu tanımlamayı Mavi Yolculuk olarak kullanırken bazı kaynaklarda da Mavi Tur olarak geçmektedir.

Tur ile Mavi Yolculuk

Tatilde ayrıntılarla uğraşmak istemiyor, yılın yorgunluğunu atabilmek ve zamanı daha çok kendinize ve yapacaklarınıza ayırmak istiyorsanız belirli rotalarda belirli günleri kapsayan tur hizmetleri ile mavi yolculuğunuzu daha zahmetsiz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Mavi yolculuk firmaları, belirli rotalar ve durakları sizin için önceden düşünmüş ve belirlenmiş olacağı için siz sadece seçeneklerden hangisinin uygun olduğuna karar vermek kalacaktır.

Mavi yolculuk turları içerisinde yeme-içme ve tur rehberi hizmetleri ile tatilinizin daha konforlu ve nitelikli geçmesini de sağlayabilirsiniz. Tek handikapı önceden belirlenmiş ve grupla yapılan bir aktivite olmasından dolayı anlık değişiklikler yaparak rotanızı başka yöne çeviremiyor olmanız olabilir.

Tekne Kiralama Hizmeti İle Mavi Yolculuk

Tur ile, mavi yolculuğun belirli zamanda belirli rotada gitme zorunluluğunu, tekne kiralama hizmeti ile mavi yolculuk yaparak bertaraf edilebilir. Daha özgür, yalnız ya da sevdikleriyle baş başa, anlık değişikliklere açık bir tatil hayali kuruyorsanız tam da size uygun bir seçenek olur kaptanlı ya da kaptansız seçenekleriyle tekne kiralama hizmeti ile mavi yolculuk.

Doğa ile iç içe olmak, balık tutmak, su sporları ile eğlenmek ve bunu yaparken istediğiniz koyda, limanda istediğiniz sürede kalmak tekne kiralama ile mümkün olabiliyor. Kaptanı ve mürettebatı olan, tur rotası belli mavi yolculuk turları programı kapsamında tekne kiralayarak; gün içinde, dalış sporu, kumsal keyfi, tarihi güzellikleri inceleme gibi pek çok etkinlikten yararlanılabilir. Geminin demir attığı yerde konaklama, güzergahlar üzerinde belli bazı noktalarda konaklama ve bölgenin güzelliklerini inceleme imkânları bulunmaktadır. Bununla birlikte kahvaltı, öğlen ve akşam yemeklerinde günün turuna özel olarak seçenek sunulmaktadır. Kahvaltı teknede yapılmakta, öğlen ve akşam yemekleri ise duruma göre teknede ya da konaklanan yerde yenilmektedir.

Mavi̇ Tur Rotaları

Fethiye

Fethiye mavi tur rotaları içerisinde oldukça revaçta olan başlangıç noktalarından bir tanesidir. Fethiye gerek tarihi gerekse doğal güzellikleri ile binlerce yerli ve yabancı turist için en çok tercih edilen Mavi yolculuk rotalarından birisi haline gelmiştir. Ulaşım için en iyi alternatif 50 km. mesafedeki Dalaman Havalimanı’dır. Fethiye’de tatil yapmak için en iyi zaman Temmuz sonu ve Eylül ayının başlarıdır. Trekking için en ideal zaman ise Mayıs-Ekim aylarıdır.

En çok tercih edilen rotalar Fethiye-Göcek-Fethiye, Fethiye-Kekova-Fethiye, Fethiye-Marmaris-Fethiye arasındaki mavi tur yolculuklarıdır.
Tekne Kiralama ile çıktığınız mavi yolculuk turunda tatiliniz boyunca yapabileceğiniz aktiviteler; dalış, balık tutma, su sporları, doğa yürüyüşleri olarak öne çıkmaktadır.

Dalış turlarına katılarak hem tüplü hem de tüpsüz dalış hakkında profesyonel eğitmenlerden eğitim alabilir ve mavi yolculuk tatilinizi daha heyecanlı hale getirebilirsiniz. Fethiye gerek berrak koyları gerekse de batıklarıyla oldukça ünlü dalış rotalarımızın başında gelmektedir.
Her ay farklı balık çeşitleri ile gerek seyir halindeyken gerekse de dingin koylarda balık tutkunlarının her türlü ekipmanla balık avlamaları için birçok alternatif sunmaktadır.

Eğer varsa teknenin sunduğu ekipmanlarla yoksa da neredeyse her koyda bulunan su sporları firmaları ile dilediğiniz gibi ringo, banana, jet ski, kano kiralayarak mavi yolculuk turuna farklı bir heyecan daha ekleyebilirsiniz.

Tekne Kiralama ile çıktığınız mavi yolculuk turunda tatiliniz boyunca yapabileceğiniz aktiviteler; dalış, balık tutma, su sporları, doğa yürüyüşleri. Tarihi Likya yolu Fethiye’den başlamaktadır. Dolayısı ile Mavi yolculuk tatilinizde koylara ayak basabilir ve eşsiz doğada gönlünüzce yürüyüşler yapabilirsiniz.

Marmaris

Marmaris’e en yakın havalimanı 90 km. uzaklıkta yer alan Fethiye Havalimanıdır. Marmaris’e ulaşmak için Dalaman Havalimanı’nı da tercih edilebilir. Tatil beldesinde en güzel zamanlar, Temmuz sonu ve Eylül ayının başları arasında yapılmaktadır. Trekking yapmak isteyenler, Mayıs ve Ekim aylarını tercih edebilirler.

En çok tercih edilen rotalar Marmaris-Hisarönü Körfezi-Datça-Marmaris, Marmaris-Fethiye-Göcek-Marmaris, Marmaris-Güney Yunan Adaları arasındaki mavi tur yolculuklarıdır.

Marmaris körfezinden Hisarönü’ne ve Datça yarımadasının batı ucundaki ünlü Knidos antik kentine doğru uzanan bu mavi yolculuk rotasında Çiftlik koyu, Bozuk kale (antik Loryma şehri), Kargı koyu, Datça, Palamut bükü, Bozburun, Kocaada, Kadırga koyu, Kumlubük, Cennet adası ve hemen adanın en uç noktasında deniz kıyısında konumlanmış Knidos antik kenti mutlaka görülmesi gereken yerlerden sadece birkaçını içine alır.

Şnorkelinizle neredeyse her koyda sualtı dünyasını keşfe çıkabilir, deniz kaplumbağaları ile yüzebilir ve koylarda sunulan su sporları aktiviteleri ile gününüze aktif bir şekilde geçirebilirsiniz. Ya da yanı başınızdaki doğayı seyre dalıp mavinin ve yeşilin her tonuna şahit olabilirsiniz. Tekne Kiralama ile çıktığınız mavi yolculuk turunuzda tatiliniz boyunca yapabileceğiniz aktiviteler: dalış, balık tutma, su sporları, doğa yürüyüşleri.

Göcek

Fethiye Uluslararası Havalimanı’nı kullanılarak ilçeye ulaşılabilir. Akdeniz iklimine sahip olan Göcek’te, Haziran ayının başı ile Eylül ayının sonları arası tatil için en iyi zamandır. Nem oranının düşük olması, bu dönemlerin Mavi Tur yolculukları ve yaz tatili için ideal zamanlar olmasını sağlamaktadır.

Göcek’te doğa adeta tüm maharetini göstermiş ve yeşilin her tonunu mavinin her tonu ile harmanlamış ve gözlerinize bir ziyafet olarak sunmaktadır. Bu cennet köşesi, aşırı kalabalıktan ve gözden uzak oluşuyla fark yaratır. Göcek’teki sıralı adalar mavitur gezileri denizin her zaman sakin oluşundan kaynaklı deniz tutkunlarının sıklıkla seçtiği seçeneklerdendir.

Göcek körfezinde her biri birbirinden güzel 6 cennet koy bulunur. Bu koylar Sarsala, Ayten, Bedri Rahmi (Taşkaya) , Göbün, Cleopatra (Hamam Koyu) ve Günlüklü koylarıdır. Bedri Rahmi Eyüpoğlu’nun 1974 yılında yaptığı bir mavi yolculuk turu esnasında kayalardan birine çizdiği ve bugün hala görülebilir Balık resmi nedeniyle yerel halk ustaya bir saygı duruşu olarak Taşyaka Koyu olarak da bilinen bu koyu Bedri Rahmi Koyu olarak adlandırmıştır.

Bodrum

Şehir merkezine 40 km. mesafede yer alan Bodrum-Milas Havalimanı, ulaşım için en iyi alternatiftir. Yarımada olması hasebiyle, mikro klima alan özelliğine sahiptir; nem oranı rahatsız etmeyecek kadar düşüktür. Haziran-Eylül ayları arasında Bodrum’da tatil yapabilirsiniz. Hava sıcaklığı yüksek olmasına rağmen, ılıman bir iklime sahip olduğu için bunaltıcı değildir. Mavi yolculuk demek; çeşitli rotalarda güneşi, denizi, tarihi, eğlenceyi, sporu bir araya getirmektir. Ve bunun için Bodrum 'u biçilmiş kaftandır diyebiliriz. Özellikle de Turkuaz renkli denizi, serinletici esintileri, şehir hayatının stresini unutturan huzur dolu koyları, kadim tarihi kalıntıları ile Bodrum sizde bambaşka bir dünyadaymışsınız hissini uyandırır.

Akvaryum koyu, Karaada sıcak suyu, Meteor çukuru, Tavşan burnu, Deve plajı, Bağla, Orak adası gibi birçok eşsiz koyu görme fırsatına sahip olabilirsiniz. Haftalık veya daha uzun mavi yolculuğu tercih edenler Datça Bozburun, Gökova, Marmaris gibi yakın yerleri de görme şansına erişebilir.

Kuşadası

Aydın il sınırlarında yer alan Kuşadası’na en yakın havalimanı 95 km. uzaklıkta yer alan İzmir Havalimanı’dır. Akdeniz ikliminin hüküm sürdüğü Kuşadası’nda yaz aylarında günler uzun ve sıcak, geceler ise diğer bölgelere göre daha serindir. Bunun nedeni ise kuzey rüzgarlarıdır. Tatil yapmak isteyenler için en ideal zamanlar Haziran-Eylül ayları arasıdır. Günübirlik turlar ile Cennet Ada, Baradan Koyu ve Soğuk Su Koyunda konaklayarak mavi yolculuk gerçekleştirilmektedir.

Kaş

Kaş’a en yakın havalimanı Dalaman Havalimanı’dır. 150 km. uzaklıkta yer alan havalimanı ulusal havalimanı olduğundan yurtiçi ve yurtdışından gelen misafirleri ağırlamaktadır. Antalya’nın gündüzleri en serin olan ilçesidir. Deniz seviyesinden 700 metre yüksekte olan tatil bölgesi, kış aylarında ılık ve yağışlı bir iklime sahiplik etmektedir. Trekking için en ideal zaman ise Mayıs-Ekim aylarıdır. Kaş’ta tatil yapmak için en ideal zamanlar, Temmuz sonu ve Eylül ayının başlarıdır.
Mavi ve yeşilin her tonuna hâkim yönleri, dalış ve diğer su sporları için ideal noktalara sahip olan Kaş, Istlada, Apollonia, İsinda, Kyaenai gibi antik kentleri çevresinde barındırmaktadır. Kaş’taki mavi yolculuğunuz esnasında birbirinden güzel Mavi Bayraklı plajlarda yüzebilir, Likya ve Karya uygarlıklarına ait kaya mezarları ve daha pek çok tarihi kalıntısıyla zengin bir geçmişe sahip olan şehri gezebilir, dalış yaparak sualtının renkli ve benzersiz dünyasına şahitlik edebilir ve tropik balıklar ve deniz kaplumbağaları ile birlikte yüzebilirsiniz. En çok ziyaret edilen koyları Kekova, Limanağzı, Kaputaş Plajı, Patara Plajı, Hidayet Koyu ve Kalkan’dır.

Kaş-Kalkan-Kekova- Kaş, Kaş-Kekova-Antalya- Kaş, Kaş-Fethiye-Göcek- Kaş ve Kaş-Meis-Kekova-Kaş mavi tur rotaları ile tercihiniz doğrultusunda unutulmaz bir mavi yolculuk deneyimi yaşayabilirsiniz.

Mavi̇ Tura Çıkacaklara Öneriler

Mavi yolculuk tatilinizi planlama aşamasında özel tekne kiralamadan ve mavi tura yelken açmadan önce yapmanız gerekenleri sizler için sıraladık. Kişi Sayısı, Tarih Seçimi, Bütçe Belirleme, Rota Seçimi, Tekne Seçimi, Yemek, İçecek ve Kumanya Planlaması, Rezervasyon, Ödeme ve Tur Öncesi ve Ulaşım-Transfer başlıklarını sırasıyla netleştirerek mavi yolculuğunuzu sorunsuz bir şekilde planlayabilirsiniz.

Arkadaş, aileniz ya da çocuk sayınız tekne seçiminde önemli rol almaktadır. Bu doğrultuda çocuk ve bebekler dâhil kişi sayınızı netleştirip, tatil planlamanızın ilk aşamasını tamamlayabilirsiniz.
Kişi sayınızı belirmenizin ardından herkese uygun tarihin netleştirilmesi esastır. Mavi yolculuk nisan ayı sonundan Ekim ayının sonuna kadar yapılmaya elverişlidir. Turlar çoğunlukla Cumartesi başlayıp Cumartesi sona ermek üzere 7 gece 8 gün sürmektedir. Yüksek sezon olarak tabir edilen Temmuz- Ağustos ayları ve bayram haftaları en yoğun ve fiyatların yüksek olduğu zaman aralıklarıdır. Tatilini huzurlu ve dinginlik içinde geçirmek isteyen yolcular özellikle bayram zamanlarının kalabalık olmasını da göz önünde bulundurmalıdır.

Kişi sayısı ve tarihi netleştirmenizin ardından yaşam standartlarınıza göre bütçenizi belirlemek en önemli aşamadır. Mavi yolculuk için tekne talepleri içim bütçeyi bilmek katılımcıların bütçelerine en uygun tekne-rota seçimi, yiyecek, içecek, kumanya çeşitlerini belirleyebilmek için önemlidir. Böylelikle yapacağımız tekliflerde zaman kaybetmemiş ve en doğru seçenekleri hızlı bir şekilde sizlerin seçeneklerine sunmuş olacağız.

Mavi yolculuk tur rezervasyonları, Aralık ayından itibaren yapılmaya başlar. Rezervasyon yaparken mutlaka kaç kişi olduğunuzu ve hangi rotalar üzerinde tatil yaptığınızı belirtmeniz gerekmektedir. Ödemenizin bir kısmını rezervasyon sırasında, geri kalan kısmını da tur başlangıcında tamamlayabilirsiniz.

Rezervasyon esnasında hava ulaşımını tercih eden yolcular havalimanı ile tekne çıkış limanlarına bağlı olarak transfer tercihlerini belirterek ulaşım hizmetini alabilirler. Birçok mavi tur şirketi transfer hizmetini tur paketleri dâhilinde sunmaktadır.

Kabin Kiralama

Özel olarak yat kiralamak istemeyenlerin tercih ettikleri kabin kiralama fiyatları, tatil süresine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bazen yolcular kendi kiraladıkları kabinde tatil yapmak isterler. Bu gibi durumlarda 12 yaş altı çocuklar için indirimli veya ücretsiz olarak imkanlar sunulmaktadır.

Gulet

İki ya da üç direkli tamamen ahşap olan bu tekneler Türkiye’nin güney sahillerine özgü yüzen oteller olarak bilinmektedir. Dünyaca ünlü Türk guletleri yüzyıllardır güney batı sahillerimizde maharetli ustalar tarafından inşa edilmektedir. Önceleri taşımacılık veya balıkçılık için kullanılan bu guletler 1920’lerin başında Halikarnas Balıkçısı, Azra Erhat Ve Selahattin Eyüpoğlu gibi ünlü yazarlarımız tarafından ilk defa kıyılarımızda tatil amaçlı kullanılmaya başlanmıştır.

Motoryat

Yüksek hız ve geniş iç hacme sahip motor yatlar konforu guletlere nazaran iç alanlara taşımakta ve konfor ve adrenalini bir bünyede buluşturmakta. Motor yatlar geniş iç hacme sahip olmasına rağmen yolcu kapasiteleri genellikle guletlere göre daha azdır. Genellikle 6- 8 kişilik gruplar için oldukça lüks ve konforlu mavi yolculuk deneyimleri sunan motor yatlar guletlerde olduğu gibi mürettebatlı olarak da kiralanabilmektedir.

Yelkenli

Yelkenli tekneler, sadelikten hoşlanan ve de gerekli ehliyetlere sahip deniz tutkunları için ideal teknelerdir. Genellikle 2-6 arası kişi için idealdir. Denizcilik ve yelken tutkunlarına hitap eden bu tekneler mavi tur rotalarının olduğu birçok limandan kiralanabilmektedir.

Katamaran

Katamaranlar için iki yelkenli teknenin birleşerek oluşturduğu yeni bir tekne tipi tanımlaması uygundur. İki yelkenlinin birleşiminden oluşan alan hem daha geniş yaşam alanları sunar hem de diğer yelkenli teknelere göre daha konforlu seyir imkanı sağlamaktadır. Yine de 4 ile 8 kişilik gruplar için ideal olduğunu söylemek de mümkün.

Mavi̇ Yolculuk Hizmeti Veren Seyahat Acenteleri

Mavi yolculuğa çıkmak isteyen maceraperestler için onlar adına hem zamanı, hem bütçenize uygun mavi tur fiyatları ile en iyi alternatifleri sunan başlıca mavi tur yolculuk firmaları seçeneklerini sizleri için derledik.

Setur

Antalya’dan Bodrum’a, Yunan adalarından Ege kıyılarına kadar farklı rotalarda düzenlenen mavi yolculuk turları, eşsiz manzaralar eşliğinde unutulmaz bir tatil deneyimi sunar. İlkbahar ve yaz aylarının kıpır kıpır enerjisini, mavi ve yeşilin birleştiği inanılmaz rotalarla hissetmek için ideal olan bu turlar, aynı zamanda gidilen bölgelerin antik yerlerini ve tarihi dokusunu keşfetmek için de idealdir.

Bu turlar ile Bodrum, Marmaris, Göcek, Fethiye, Kekova ve Yunan Adaları başta olmak üzere pek çok yeri gezebilmek mümkündür. Yurt içi rotaları arasında yer alan Akdeniz turları, en popüler seyahatlerden biridir. Bu seyahat rotaları arasında Fethiye mavi yolculuk turları, dikkatleri üzerine çeker. Ege ve Akdeniz’in kesişim noktası sayılabilecek bu bölge, berrak denizin ve el değmemiş, yemyeşil doğanın tadını çıkarmayı mümkün kılar.

Yurt dışı turlarında ise Costa Gemi Turları, yeni yerler keşfetmenize olanak sunar. Bu rotada düzenlenen Cruise Turları ile Yunanistan kıyı şeridinin eşsiz güzelliğini görmeniz de mümkündür.
Setur ile mavi yolculuğa dair gerçek kullanıcı değerlendirmelerine Gelbaba Setur sayfasından ulaşabilirsiniz.

Tatilbudur

Ülkemizde görülmesi gereken o kadar çok güzellik var ki... Deniz tabanın göründüğü cam gibi sularıyla birbirinden eşsiz koyları görmeyi kim istemez? Deniz tutkunlarının vazgeçilmezi olan mini ve uzun mavi yolculuk turları, TatilBudur.com’da bulunuyor.

Uzun mavi yolculuk yat turlarıyla Türkiye’deki hiç görmediğiniz limanları, şehirleri ve adaları gezebilirsiniz. Mavi yolculuk turları aynı zamanda tam pansiyon konseptini de içeriyor. Klimalı kabinlerde konaklayarak deniz keyfini yaşayabilir, müthiş bir manzara eşliğinde birbirinden lezzetli yemeklerin keyfini çıkartabilirsiniz. Aynı zamanda mavi yolculuk yat turlarında maske, palet ve şnorkel kullanımları da tur içeriğine göre ücretsiz sunulmakta.

Tatilbudur ile mavi yolculuğa dair değerlendirmelere ve müşteri yorumlarına Gelbaba Tatilbudur sayfasından ulaşabilirsiniz.

Jollytur

Denize ve maviye aşık mısınız? Yaz tatilinde mavinin her tonuna şahit olmak, muhteşem koylarda yüzmek, her an denize bir adım mesafede olmak ister misiniz? O halde Jolly ile mavi yolculuk turları tam size göre. Yazın keyifli hali mavi yolculuk turları ile doyasıya bir tatil yapacak, denizle ve güneşle her an iç içe olacaksınız. Aynı zamanda kültür turları kapsamında muhteşem keşifler de yapacağınız mavi yolculuk turları ile ailece ya da arkadaş gruplarınızla birlikte anın tadını çıkartacak, yaz hiç bitmesin isteyeceksiniz.

İstanbul çıkışlı mavi yolculuk turları olduğu kadar Muğla çıkışlı mavi yolculuk turları ile de Türkiye'nin farklı bölgelerinden bu yolculuğa katılabilirsiniz.

Farklı bir yaz planı yapmak, alışıldık tatillere alternatif yaratmak için mavi yolculuk turlarına göz atabilirsiniz. Jolly'nin erken rezervasyon fırsatları ve kampanyaları ile ekonomik mavi yolculuk turları bulmanız oldukça kolaydır. Ege Akdeniz turları ile görebileceğiniz birçok enfes yeri mavi yolculuk ile göreceksiniz. Unutamayacağınız bir tatil yapmak için şimdi yelkenler fora!
Jollytur ile ilgili gerçek müşteri değerlendirmelerine Jollytur Gelbaba sayfasından ulaşabilirsiniz.

Tati̇lsepeti̇.Com

Tatil kavramını deniz ve doğa ile baş başa, engin maviliklerde huzurlu anlar yaşamakla özdeşleştirenlerin ilk tercihidir mavi tur. Akdeniz ve Ege’nin eşsiz güzellikteki koylarında özel tekneler ile yapılan bu muhteşem yolculuklara bir kez katılma şansı yakalayan herkesin ortak duygusu “en kısa sürede bunu tekrarlamalıyım” oluyor.
Mavi yolculuk Bodrum, Marmaris gibi ülkemizin Güney kıyılarının yanı sıra Yunan adalarını da kapsayabilen farklı rotalarda yapılabiliyor. Yani hayalinizde bir mavi yolculuğa katılmak varsa rota seçeneklerinin çok geniş olduğu bir gerçek.

Tatilsepeti.com müşterilerinin yorum ve şikayetlerine Gelbaba Tatilsepeti sayfasından ulaşmak mümkün.

Benzer Yazılar

Gelbaba İşletme

Markanız için hemen işletme hesabı açın.

Hesap Aç
Gelbaba İşletme

Markanız için hemen işletme hesabı açın.

Hesap Aç

Benzer Yazılar

Gelbaba İşletmeye Katılın

Hemen ücretsiz kaydolarak üyeliğinizi başlatın.

Ücretsiz İşletme Hesabı Açın