Anasayfa gelbaba Gelbaba Portal gelbaba E-Ticaret gelbaba Yılbaşı Hediyeleri İçin En İyi Websiteleri

Yılbaşı Hediyeleri İçin En İyi Websiteleri

E-Ticaret
3 Ocak 2022 Pazartesi
Yılbaşı Hediyeleri İçin En İyi Websiteleri

Aralık ayının sonlarına doğru, yeni yıla sayılı günler kala insanların içerisinde yeni umutlar filizlenmeye başlar her zaman. Bu umutlar toplumsal bir hareketliliği de beraberinde getirir. Yılbaşı gecesi için planlar yapılmaya başlanırken, gidilecek yerler, yapılacak alışverişler, alınacak hediyeler de tatlı bir telaş içerisinde belirlenir.

Alışveriş merkezleri ve e-ticaret siteleri de kendilerini bu özel süreç için hazırlarlar. Özellikle Caddelerde ya da AVM'lerde yer alan dükkanlar ışıklarla donatılır, yılbaşı ağaçları süslenir, yeni yılın atmosferi günler öncesinden oluşturulmaya başlanır.

Yeni yılda sevdiklerine hediye alacak olanlara, oluşturulan bu renkli ambiyans da ayrı bir keyif vermektedir.

Bu yazımızda yeni yıla kısa bir süre kala alınacak hediyeler, hediyelerin seçimi, nereden alınacağı ve avantajlı indirim imkanlarından bahsetmeye çalışacağız.

Yılbaşı İndirimleri Ne Zaman Başlıyor?

Konu alışveriş olunca piyasa tüm özel günleri değerlendirmekte, düzenlenen kampanyalar ile alışveriş oranını ve hareketliliği artırma amacı gütmektedir. Yılbaşı hediyesi almak isteyen milyonlarca insan günler öncesinden indirimleri kovalamaya başlamaktadır.

Yılbaşı alışverişi için indirim günleri Aralık ayının ikinci yarısından itibaren başlamaktadır diyebiliriz. Yılbaşı indirimlerinin, öncesinde uygulanan kasım ayı indirimleri ya da noel indirimleri ile karıştırılmaması gerekli. Yılbaşı hediyeleri daha çok aralık ayının son haftasında hatta son günlerinde alınan ve alışveriş yoğunluğunun artmasına neden olan bir durumdur.

Yılbaşı İndirimleri Ne Kadar Sürüyor?


Yeni yıl indirimlerinin başlangıç tarihi ile ilgili bilgiyi bir üst paragrafta kabaca vermiş olduk. Yılbaşı gibi önemli günler yaklaştıkça hediye alma, alışveriş yapma davranışları da genellikle son günlere bırakılmaktadır. Fakat kimileri hediyelerini günler öncesinden almakta, yılbaşı gecesi için alışverişlerini bir sürece yaymaktadır.

Yılbaşı indirimi fırsatlarından yararlanmak isteyenler bu indirim günlerinin ne kadar sürdüğünü de doğal olarak merak etmekte. Yeni yıl indirimleri başladığında mağazalarda ve alışveriş merkezlerinde gözle görülür bir değişim yaşanmaktadır. Bu değişim ışıklarla, balonlarla, çam ağacı ve Noel baba figürleriyle gözle görülür bir hal almakta.

Mağaza vitrinlerindeki  bu görsel değişimin e-ticaret sitelerindeki ve online alışveriş platformlarındaki karşılığı elbette ki web sitelerinin tasarımıyla karşılık bulmaktadır. Pek çok alışveriş sitesi yılbaşı kampanyası başlığı altında ürünlerinde ekstra indirimler uygulamakta, ucuz yılbaşı hediyesi alternatifleri sunmaktadır.

Bu indirim süreci aralık ayı ortaları itibariyle başlayan ve hediye almayı unutanlar ya da zaman bulamayanları da sevindirecek şekilde ocak ayının ilk günlerine kadar devam etmektedir.

Yılbaşı hediyesi almak isteyenler son yıllarda online alışveriş kanallarını daha çok tercih etmeye başlamıştır. Bu da hediyelerin elden verilmesinin dışında adrese teslim edilerek, farklı yerlere gönderilmesinde büyük kolaylık sağlamaktadır.

Yılbaşına doğru online alışveriş siteleri ve çeşitli e-ticaret platformlarında cazip indirimler yapılmakta ve çeşitli reklam pazarlama kanalları ile tüketicilere duyurulmaktadır.

Yazımızın devamında en iyi yılbaşı hediye fikirleri için değerlendirebileceğiniz alışveriş sitelerini sizlerle paylaşacağız.

Neden Yılbaşında Hediye Alınır?

Hediyeleşme kültürü yüzyıllar hatta binyıllar öncesine dayanan bir gelenek. Özel günlerde insanların birbirlerine hediye verme geleneği, temelde tanrılara hediye sunma ritüellerinin günümüze ulaşan değişik yansımaları olarak da değerlendirilebilir.

Yılbaşı günü yapılan hediyeleşmenin, çam ağacı altına bırakılan paketlerin ya da Noel Baba figürünün bir Hıristiyan adeti olduğunu hepimiz biliyoruz. Hıristiyanlıkta Noel ile bağdaştırılan hediyeleşme geleneği, Tanrı'nın, kullarına oğlu İsa'yı en büyük hediye olarak vermesine dayanmaktadır. Bu gelenekten hareketle yüzyıllardır insanları n sevdiklerine hediye vermesi Noel'in ayrılmaz bir parçası durumundadır.

Ülkemizde insanların ağaç süslemesi ya da hediyeleşmesi Noel ile alakalı değildir, daha çok yılbaşı faaliyetleri olarak benimsenmiştir. Sonuçta insanların sevdiklerine hediye alarak onları mutlu etmeleri farklı toplumlara ait bireylerin de ortak bir davranışıdır.

Noel kavramından bağımsız olarak artık sevgiliye yılbaşı hediyesi, aileye yılbaşı hediyesi, arkadaşa yılbaşı hediyesi gibi araştırmalar yapılmakta ve yılbaşı gecesi çok daha keyifli ve mutlu bir şekilde yaşanmaktadır.

Hediyeleşme psikolojisi yılbaşı gibi önemli günlerde insanları adeta zorunlu bir davranışın içerisine itmekte, bu da piyasanın hareketlenmesine vesile olmaktadır.

Neden yılbaşında hediye alınır sorusunun pek çok kişi tarafından bilinen gizli yanıtı da toplumun geneli tarafından uygulanan hediyeleşme alışkanlıklarının dışında kalmamak.

Yılbaşı Hediyesi Nasıl Seçilir?

Yılbaşı hediyesi seçimi de diğer tüm özel günlere olduğu gibi işin en zor taraflarından birisidir. Yılbaşı günü yaklaştıkça oluşan alışveriş çılgınlığının nedenlerinden birisi nasıl bir hediye alacağı konusunda kararsız kalanların bu işi son güne bırakmalarından dolayıdır.

Pek çok alışveriş sitesi, yılbaşı hediyesinin seçiminde kararsız kalanlara yönelik kategorik düzenlemeler yapmaktadır. Hatta bazı e-ticaret siteleri hediyenin alınacağı kişiye göre yapılan aramalara özel sonuçlar listeleyerek bu durumu kolaylaştırmaktadır.

Bu detaylı kategorizasyonu; erkeğe yılbaşı hediyesi, babaya yılbaşı hediyesi, eşe yılbaşı hediyesi gibi arama cümleleri ile örneklemek anlama açısından yeterli olacaktır.

Hediyenin belirlenmesinde elbette ki hediye alınacak kişinin gerçekten hoşuna gidecek, onu mutlu edecek bir seçim yapmak çok önemlidir. bunun yanında indirimli yılbaşı hediyeleri de belirleyici bir kriterdir kuşkusuz.

Yılbaşı hediye fikirleri ve işe yarayacak yönlendirmeler farklı web siteleri ve online alışveriş platformları tarafından zaten yapılmaktadır.

Yazımızın devamında yılbaşı hediyesi almak için değerlendirilebilecek online alışveriş siteleri hakkında da bazı bilgileri paylaşmaya çalışacağız.

Yılbaşı Hediyesi Alışverişleri İçin En İyi Siteler


Dünyadaki yönelime paralel ülkemizde de online alışverişi tercih edenlerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Hediye almak için mağaza mağaza dolaşmak istemeyen, çeşitli kampanyalar ve taksit seçeneklerinden faydalanmak isteyen kişiler için online alışveriş siteleri cazip seçenekler sunmaktadır.

Yılbaşı alışverişi ve hediyeleri için farklı sitelerdeki fiyat karşılaştırmalarının da kolayca yapılabiliyor olması, hesaplı satın alma konusunda müşterileri memnun etmektedir.

Dilerseniz şimdi yılbaşı hediyesi nerden alınır, hangi online alışveriş platformları bu konuda daha iyi ürün ve hizmet sunmakta göz atalım.

Trendyol

Yılbaşı alışverişi ekonominin canlanmasında yılın son etkinliğidir. Eski yılı güzel bir şekilde eğlenerek ve sevdiklerini mutlu ederek kapatıp, yeni yıla umutla girmek isteyen milyarlarca insan bütçesine göre hediyeler seçmektedir.

Trendyol yılbaşı hediyeleri konusunda aradığınız pek çok ürünü bulabileceğiniz bir platform. ''Yılbaşı için aradığın her şey'' başlığı altında sunduğu ürünlerle de yılbaşı hediye fikirleri vermektedir.

Trendyol yılbaşı indirimi aralık ayı içerisinde değerlendirilebilecek kampanyalar arasındadır ve indirimler ocak ayının ilk günlerine kadar devam etmektedir.

Platformun sosyal sorumluluk projesi kapsamında gerçekleştirdiği bazı kampanyalar da bulunmaktadır. ''Bu yılbaşında hediyen iyilik olsun'' sloganı ile hediyesini Trendyol sepette iyilik butiğinden alan müşteriler sivil toplum kuruluşlarına destek olmaktadır.

MediaMarkt

Mağazalarını ve web sitesini yılbaşı formatında süsleyen firmalardan biri de MediaMarkt. Yılbaşı hediyelerinin vazgeçilmezleri arasında yer alan küçük ev aletleri, beyaz eşyalar ve özellikle cep telefonları gibi elektrikli ve elektronik ürünler MediaMartk indirim fırsatları dahilinde uygun fiyatlara alınabilir.

MediaMarkt yılbaşı indirimleri kapsamında sunulan ürünler taksitli ödeme kolaylığı, rekabetçi fiyatları ve ekstra garanti koşulları ile her zaman tercih edilmektedir.

TeknoSA

Elektrikli ve elektronik ürünler denilince akla gelen Türkiye'nin en köklü kuruluşlarından TeknoSa, yılbaşında da yıl boyu sürdürdüğü indirimlere ek indirimlerle ürünler sunmaktadır.

Yılbaşı, insanlardaki alışveriş yapma dürtüsünü canlandıran, dolayısıyla piyasanın hareketlenmesini sağlayan en önemli günlerden biri. Teknosa yılbaşı indirimi de bu zaman diliminde cazip fırsatlarla müşterilerin karşısına çıkmaktadır.

TeknoSa yılbaşı indirimlerinden faydalanmak isteyenler TeknoSa mağazalarında ya da TeknoSa web sitesinde aradıkları ürünleri bulabilir, sevdiklerine yeni yıla girerken çok beğenecekleri bir yılbaşı hediyesi verebilirler.

Watsons

Mağazalarını ve online satış sitesi watsons.com.tr'yi yılbaşına uygun dizayn eden markalardan biri de Watsons. Kozmetik ve kişisel bakım denildiğinde Türkiye'de akla ilk gelen firmalardan olan yapı, Watsons yılbaşı indirimleri konusunda da çeşitli kampanyalar düzenlemektedir.

Büyük yılbaşı indirimi kampanyasını 15-31 Aralık tarihleri arasında belirleyen firma, %60'a varan indirimlerle en sevilen kozmetik ve kişisel balım ürünlerini müşterilerinin beğenisine sunmaktadır.

Watsons büyük yılbaşı indirimleri kapsamında,  makyaj ürünleri, hijyenik ürünler, kişisel bakım ürünleri, saç ve cilt bakım ürünleri, detoks ve piling ürünleri gibi daha pek çok ürünü yılbaşı indirimleri ile birlikte satışa çıkarmaktadır.

Çiçeksepeti

Çiçeksepeti yılbaşı indirimleri çerçevesinde sunulan ürünler pek çok alışveriş sitesine fark atacak çeşitliliktedir. Çiçeksepeti yeni yıla kadar aralık ayı içerisinde belirlediği günlerde yılbaşı indirimleri düzenlemektedir. Örneğin Çiçeksepeti var var indirimleri kapsamında 14-16 aralık tarihlerini belirledikten ve 16 aralık tarihi bittikten sonra hemen yeni bir yılbaşı indirimi kampanyasını müşterileri ile paylaşmaktadır.

Çiçeksepeti yılbaşı hediye fikirleri konusunda da takipçilerine farklı alternatifler sunmaktadır. Kar küreleri, defter ve kalem setleri, yılbaşına özel çiçek aranjmanları, yılbaşının olmazsa olmazı çam ağacı ve süsleri, yılbaşına özel ev ve yaşam ürünleri, kutu oyunları, hediyelik aksesuar setleri, oyuncaklar ve çok daha fazlası ÇiçekSepeti yılbaşı ürünleri arasında indirimli bir şekilde yer almaktadır.

Morhipo

Morhipo yılbaşı indirimleri de dahil olmak üzere hemen hemen her özel gün öncesi cazip kampanyalar düzenlemektedir. Pek çok kişi hediye alırken Morhipo'da neler var diye bakmakta ve çoğu zaman da bu platformdan alışveriş yapmaktadır.

Ülkemizde de yılbaşı hediye seçiminde kıyafet ve aksesuar ilk akla gelen seçenekler arasında. Morhipo a'dan z'ye kıyafet seçenekleri ile her yaşa hitap eden hediyeleri bir arada bulabileceğiniz bir yapıdır.

Yeni bir yıl yepyeni bir hediye sloganı ile %70'e varan indirim uygulayan firma, sevdiklerinize ya da kendinize en özel yılbaşı hediyesini alabileceğiniz kaliteli ve uygun fiyatlı ürünler sunmaktadır.

Günün fırsatları, influencer seçimleri, 100 TL ve altı hediyeler, 2021 yılının en çok satanları gibi kategorilerde sayısız yılbaşı hediye seçeneği bulunmaktadır. Yılbaşı süsleri, yılbaşı sofraları için seçenekler, ev tekstili ürünleri, elektrikli ev aletleri, son yılların en trend ürünlerinden olan akıllı süpürgeler, kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, takı ve aksesuarlar, hırka, kazak, triko ve daha pek çok ürün Morhipo hızlı kargo özelliği sayesinde yılbaşı hediyesi olarak tercih edebileceğiniz seçenekler arasında.

Kiğılı

Kiğılı 1938 yılından bu yana Türkiye ekonomisi içerisinde yer alan ülkemizin en köklü tekstil kuruluşlarından birisidir. Kiğılı erkek giyim alanında öncü, modayı belirleyen, ürünleri her zaman büyük ilgi gören firmalar arasındadır.

Yılın 365 günü farklı kampanyalarla müşterilerine cazip fırsatlar sunan firma, Kiğılı yılbaşı indirimleri kapsamında hem mağazalarında hem de internet sitesinde indirimli erkek kıyafetleri ve aksesuarlarına yer vermektedir.

Kiğılı internet sitesinde ''yeni yıla özel'' kampanyası dahilinde; aksesuarlarda 3 al 2 öde, 2 adet triko veya gömlek 199,90 TL, 2 adet pantolon 299,90 TL, montlarda sepette %20 indirim, 2 gömlek 199,90 TL, ceketlerde sepette %20 indirim, 2 triko 199,90 TL, 2 Polo T-shirt 149,90 TL, Kiğılı Project ürünlerinde de yeni yıla özel indirimler yer almaktadır.

Kiğılı yılbaşı indirimleri hem mağazalarda hem de web sitesinde müşterilerini beklemektedir.

N11

Online alışverişin en iyi ve en keyifli adreslerinden biri de hiç şüphesiz N11.com. tüm online alışveriş siteleri gibi N11 yılbaşı indirimleri de yeni yıla sayılı günler kala çeşitli reklam pazarlama kampanyaları ile duyurulmaktadır.

N11 yılbaşı kampanyaları dışında müşterilerine kupon vererek belli dönemlerde indirimli alışveriş imkanı sunmaktadır. N11 indirim kuponları, yılbaşı alışverişlerinde de geçerli olmaktadır.

N11 2022 yılbaşı fırsatları kapsamındaki ürünler içerisinde; kutu oyunları, işyeri yılbaşı çekilişine uygun hediye çeşitleri, sevgiliye yılbaşı hediyesi, anneye yılbaşı hediyesi gibi kategoriler, 50 TL ve altı bütçe dostu hediyeler, 250 TL üstü sürprizi bol hediyeler gibi daha pek çok yılbaşı hediye alternatifleri yer almaktadır.

Amazon

Dünya çapında bir online alışveriş sitesi olan platform, Amazon yılbaşı indirimleri kapsamında en keyifli hediyelik ürünleri müşterilerinin beğenisine sunmaktadır.

Yılbaşı gecesinin rengi kırmızı ve tonlarındaki pek çok kıyafet, aksesuar, süs eşyası, kadın, erkek, kız çocuğu, erkek çocuğu ve bebek kategorilerinde aranılanın bulunmasını kolaylaştıracak bir yapıda sunulmaktadır.

Amazon yılbaşı hediye kartları e-hediye kartları olarak kullanılabilmektedir. Pek çok kişi sevdiklerini yılbaşında amazon hediye kartı ile mutlu etmektedir. 50 TL'den başlayan hediye kartları sadece amazon.com.tr'de yer alan uygun mal ve hizmetleri satın almak için kullanılmaktadır.

Hepsiburada

Türkiye'nin en büyük online alışveriş platformu Hepsiburada, yılbaşı indirimlerine katılmakla kalmayıp bu alanda belirleyici bir misyona da sahiptir.

Hepsiburada yılbaşı indirimleri, yeni yıl şenliği sloganı ile siparişleri bir dün sonra teslim edebilecek bir çalışma ile sunmaktadır. Hepsiburada yılbaşı süsleri ve yılbaşı ağaçları gibi ürünlerin dışında daha pek çok alternatifi sayfasında bulundurmaktadır.

Hepsiburada Milli Piyango yılbaşı bileti de satmaktadır. Yılbaşına özel ürünlere baktığımızda; kadınlara özel yılbaşı hediyeleri, erkeklere özel yeni yıl hediyeleri, gençlere özel yeni yıl hediyeleri, çocuklara özel yeni yıl hediyeleri ve patili dostlara özel yeni yıl hediyeleri kategorilerinde yer aldığını görmekteyiz.

Hepsiburada yeni yıl hediyeleri fiyat olarak da kategorilere ayrılmış durumda. Böylece herkes kesesine uygun hediyeyi kolayca satın alabilmektedir.

Gratis

Kozmetik ve kişisel bakımın ülkemizdeki öncülerinden Gratis, yılın hemen hemen her günü uygun fiyatlarla müşterilerini mutlu eden bir firmadır. Makyaj, cilt bakım, saç bakım, sağlık & hijyen, parfüm & deodorant, erkek bakım, ev & yaşam, anne & bebek, elektronik kategorilerinde binlerce ürünü yılbaşına özel büyük güzellik sloganı ile yeni yıl indirimleri kampanyasına dahil etmektedir.

Gratis yılbaşı indirimleri, 15-31 Aralık tarihleri arasında geçeli olup, stoklarla sınırlıdır.

Zara

İspanyol merkezli giyim firması Zara, yılbaşında sevdiklerine onları fazlasıyla mutlu edecek hediyeler almak isteyenlerin yıllardır en önemli duraklarından birisi.

Zara kadın kıyafetleri, erkek ya da çocuk kıyafetleri fark etmeksizin, kalitesini ürünlerine yansıtmayı başarmış bir yapı.

Zara yılbaşı indirimleri ve bu kapsamda sunulan ürünleri mağazalarında ve web sitesinde müşterilerinin beğenisine sunulmuştur.

Ikea

Ikea evinizin her şeyi sloganı ile yılbaşında da aradığınız pek çok şeyi bir arada bulabileceğiniz bir yapı. Web sitesinde de yılbaşı konsepti ile müşterilerini karşılayan firma, yılbaşı ağaçları ve süsleri ile yeni yıl heyecanını evinize taşımanızda yardımcı olmaktadır.

Ikea yılbaşı indirimleri, çam ağaçları ve süsler, mumlar ve mumluklar, dekorasyon ürünleri, hediye aksesuarları, yılbaşı aydınlatmaları, tekstil ürünleri başta olmak üzere pek çok kategoride geçerlidir.

D&R

Yılbaşı hediyesi D&R'dan alınır. Bu slogan yıllardır firmanın yılbaşına özel sunduğu hediyelikler ve indirimler ile günün hakkını verdiğinin kanıtıdır. D&R web sitesinden yapılan yılbaşı alışverişlerinde, sepette 100 TL'ye varan anında indirim firmanın kampanyaları arasındadır.

D&R yılbaşı indirimleri 150 TL'den başlayan ve 750 TL ve üzeri tutarlara kadar ulaşan sepetlerde, 20 TL ile 100 TL'lik indirim kazanma imkanı sunmaktadır.

Idefix

Kitap yıllardır en iyi hediye seçeneği olarak pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. İdefix yılbaşı indirimleri ve bu indirimler kapsamında sunulan çeşitli ürünler için firmanın web sitesini takip edebilir, sevdiklerinizi mutlu etmenin en kolay ve kaliteli yolunu seçebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Gelbaba İşletme

Markanız için hemen işletme hesabı açın.

Hesap Aç
Gelbaba İşletme

Markanız için hemen işletme hesabı açın.

Hesap Aç

Benzer Yazılar

Gelbaba İşletmeye Katılın

Hemen ücretsiz kaydolarak üyeliğinizi başlatın.

Ücretsiz İşletme Hesabı Açın